Usmeni ispit kod prof Ivana Stankovic

Started by Bred, 22-09-2006, 22:25:00

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Da okrenemo i drugu stranu medalje. Jos jednom se potvrdilo da to sto studenti pricaju nema bas mnogo veze sa realnoscu. Prof Ivan vazi za maksimalno korektnog i ok ispitivaca i nosi epitet „najboljeg“ na institutu za Bromatologiju. Navodno te nista ne pita vec samo slusa sta ti pricas, eventualno postavi podpitanje , ne zavlaci i ne gnjavi, i da ti super ocenu.
Medjutim, ono sto sam kasnije cuo kada sam se sam raspitivao: itekako ume da pita i zapitkuje. Zavisi od toga da li mu se svidis ili ne. Ne daje pitanje iz spiska ispitnih pitanja, ono sto vas pita kao podpitanje nema nikakve veze sa pitanjima koje ste izvukli. Ne trudi se da vam pomogne oko podpitanja, da vas navodi, podseti i slicno. Pita tricava i sustinski nebitna pitanja tipa kalorijske vrednosti poliola, od cega potice miris ribe etc. Ako ne znate, smanjujem vam ocenu ihajhaj. I nije tacno da ako ne znas samo treba da cutis. Za vreme dok cutis on ti sve vise smanjuje ocenu. Nema nikakav kriterijume za davanje ocene. Naslusao sam se da stidenti koji nisu imali tri blage veze da su dobijali desetke a ,pak, oni koji su super znali i koji su inace super studenti sa prosekom ~ 9, jedva su izvlacili osmicu.
Nepravedno, zar ne? Sto je jos problematicnije, ma koliko ti znao, on ce ti dati ocenu sa prakticnog ili je cak smanjiti za jednu ili dve. :roll: Kakve veze sustinski ima ocena sa prakticnog na usmenom ispitu?! Prakticni ne pokriva ni trecinu gradiva sa usmenog. Jesu povezani ali valjda je normalno da se za ocenu najvise gleda znanje koje je student pokazao na USMENOM ispitu?
E to je to.
Znam da ce se javiti studenti koji su imali krajnje pozitivna iskustva ali ako od 100 studenata, cujem min 5 negativnih misljenja, bicu obazriv prilikom izrazavanja misljenja o nekom profesoru i sigurno necu pricati da je kod njega sve lako, sasa i zavitlancija.


lorimer

nemam ti ja pojma o tome brate
ja sam kukavac vec drugi put kod sobajicke :loptica

vladimir

Ja sam sasvim OK prosao kod njega.Niti mi je poklonio ocenu niti ostetio, dobio sam 8 i mislim da je to bilo i najrealnije.U stvari, ja znam samo za jedan slucaj da je jedna devojka pala kod njega.A to i nije tako lose, s obzirom na pojedine zavode gde procenat prolaznosti ne prelazi 25%. :hm

Bred

NIsam ni rekao da je lose ali ovo vise treba da posluzi kao upozorenje da se previse ne oslanjate na studenstke price posto dosta kolega zna olako da da komentar a o globalizovanju da ne pricam

irena

Brad,
svaka rec prvog posta ti je na mestu.

Masa

Ja sam polagala u junu kod Ivana mene je pustio da ispricam sta sam napisala na konceptu nijedno potpitanje mi nije postavio i dao mi je 10.O njemu sve najbolje!

Enea

jeste,strava je ivan
a istina-ponekad pita svashta..

mikele

Svako prenosi svoje utiske,tako da se ne treba ba¹ puno oslanjati na prièe studenata. Npr. Ma¹a je dobila 10(usupt sve èestitke za desetku) i ona ima najlep¹e mi¹ljenje o profesoru,¹to je i normalno jer je dobila 10. Neko ko je pao(mada ima malo takvih kod Ivana) sigurno nema tako lepo mi¹ljenje o profesoru.Ne ka¾e za d¾abe na¹ narod "hiljadu ljudi,hiljadu æudi". Ja samo znam da je mene pitao par potpitanja koja ba¹ i nisu imala veze sa mojim pitanjem,ali mislim da me je to pitao za veæu ocenu i ja ih nisam znao i dobio sam 8,a to je i ocena koju sam dobio na praktiènom. Moje mi¹ljenje je da je on jako korektan profesor i nema ¹anse da obori nekoga ko je znao.Ali to je samo moje iskustvo,tako da...Kao ¹to rekoh ,hiljadu ljudi,hiljadu æudi.

Enea


yeca

Dakle, posle dana¹njeg prepodneva, malo mi je jasno za¹to niko ni¹ta ne pi¹e na ovu temu!
Nema ¹ta pametno da se doda!
Profesor je IZUZETNO korektan (oni koji budu kod njega, videæe), vrlo fin, kulturan, pa¾ljiv, ne di¾e tenziju, opuuuuu¹ten maximalno, ne pita dugo (bar mene nije, mada znam neke koje je cedio ali ispostavilo se da je to zbog veæe ocene a oni nisu bili ba¹ najspremniji) i da, ocena u indexu mi je ista onoj sa praktiènog, tako da...
Eto..
SREÆNO!!!
Stavila sam svoju kombinaciju pitanja u podforumu "ispitna pitanja"!

philoserbiana

prof.je divan covek...nisam dobila visoku ocenu,ali mi je bilo jako prijatno na ispitu,prof.je dobar i prijatan covek.dosta podpitanja mi je postavio kao sto vidite,odnosno kao sto mozete procitati u temi Usmeni ispit  :cvet

br.akky

Obozava da davi oko leguminoza....pita principe dokazivanja sa prakticnog,ako ne znate savrseno proteine,lipide i ugljene hidrate,a on to provali,pali ste :((

ðurða

ne mora da znaèi............
ja sam imala ugljene hidrate i nisam najsreænije znala ali sam pro¹la,ne sa visokom ocenom ali me ipak nije oborio.
I da se peidru¾im ostatku onih koji misle sve naj o profi jer je to i moj utsak :cvet

ana n


  Ima li neko da je u skorije vreme polagao usmeni kod prof.Stankovica (npr.majski rok 2009) i koliko se dosada preneta iskustva
  poklapaju sa vasim utiscima?

sasabuba

profesor je sasvim korektan na ispitu..........izlozis koncept........2-3 njegova pitanja.........i to je to........kad bi svi profesori bili gde bi nam bio kraj........