Citaonica za ljude sa hendikepom

Started by Bred, 29-05-2006, 12:53:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

trinity

Da ne bi bilo da samo predlazem a nista ne radim bas cu da se raspitam malo po udruzenju kako sve to funkcionise pa vam saljem odgovore.
Mislim da prilaz fakultetu i nije problem ali fakultet jeste ima lift, ali doci do lifta je malo teze mada mislim da ni to nije problem jer su stepenice kod ulaza u a kulu i kod engleskog prilicno siroke, kao i kod kafica WC-a tako da to ne bi bio veliki problem da se prepravi i napravi rampa.
pozdrav i nadam se da cemo nesto da uradimo po tom pitanju...  :V

pereca

Quote from: trinity on 13-06-2006, 16:26:06
Da ne bi bilo da samo predlazem a nista ne radim bas cu da se raspitam malo po udruzenju kako sve to funkcionise pa vam saljem odgovore.
Mislim da prilaz fakultetu i nije problem ali fakultet jeste ima lift, ali doci do lifta je malo teze mada mislim da ni to nije problem jer su stepenice kod ulaza u a kulu i kod engleskog prilicno siroke, kao i kod kafica WC-a tako da to ne bi bio veliki problem da se prepravi i napravi rampa.
pozdrav i nadam se da cemo nesto da uradimo po tom pitanju...  :V

Odlicno, mozemo zajedno da pokusamo. Verujem da bi postojala i podrska od strane zaposlenih.

Adonis_Vernalis


trinity

Evo ja sam malo radila....
Stvari stoje ovako
Sledece nedelje imam sastanak u Udruzenju studenata sa hendikepom (sreda najverovatnije)
Ko hoce moze samnom
Oni su mi rekli da u ponedeljak bas potpisuju neku povelju sa rektorima svih univerziteta (ministar je vec potpisao)
Pocinju da rade studiju sa studentima i profesorima sa arhitekture na temu sta sve treba da ima jedan fakultet kako bi studentima sa hendikepom bilo omoguceno da pohadjaju fakultete (sve)
Rekli su mi da je najveci problem sa defektolozima koji donose ``odluke`` o tome ko moze koji fakultet da studira...
Rekli su mi da imaju oni arhitekte koji bi nam za fax odradili projekte, ali mnogo vise cu znati posle sastanka
Takodje molim sve studente na nasem fakultetu koji imaju neku vrstu hendikepa da nam se obrate kako bi  pokusali da im olaksamo studiranje...
Nisam ni znala kakvih sve vrsta hendikepa ima i sta sve njima predstavlja problem dok nisam razgovarala sa ljudima iz Udruzenja...

yeca


AquArius

Razmisljala sam o Karen.
U tim Amerikama garantovano postoji softver koji radi tako da dok ti pricas on zapisuje, pa jos pamti i ispravlja along the way. Mislim da izgubiti nekog genijalnog zbog disleksije bio bio samo gubitak za tu skolu/univerzitet. A da ne pricam o pomoci kolega, studenata itd. 

Solidarnost na prvom mestu - danas se objekti grade, tako da odgovaraju u startu i osobama sa hendikepom. Kod nas na faxu ima i lift cak (k'o iz horora, ali ima).

Adonis_Vernalis

Trinity,

kako je bilo na tom sastanku? Ima li nekih vesti ili bilo cega sto bi vredelo da se saopsti ovde na forumu?

Bas bi bilo dobro da se od jeseni studenti pojave na Naucno-nastavnom vecu sa projektom cija bi realizacija dala fakultetu evropskiji izgled no sto ga sada ima... Mala digresija... situacija jeste vrlo hipoteticna, ali mislim da bi to izazvalo talas pozitivnih reakcija... studenti na NNV... pa jos ne traze dodatnih 150 rokova... nemaju nikakvu peticiju u dzepu... ne traze smanjenje broja ispita za uslov... ali zato nude resenje za probleme nekih svojih kolega. I daju svoj doprinos vaspostavljanju akademskog duha koji je tu negde, samo ga jos nismo dozvali...

trinity

Nazalost oni su u nekoj guzvi tako da nisu mogli prosle nedelje. a ja sam ove imala ispit...
Nadam se da cemo se naredne nedelje napokon sastati
Ja sam jos nesto listala po netu, ali nakon sastanka cete imati kompletan izvestaj od mene
Mislim da cemo uspeti da uradimo jednu veliku stvar na fakultetu
Pozdrav svima

vladimir

Drzimo fige da sve prodje OK!!!! :)

Vampire 666

Quote from: AquArius on 18-06-2006, 10:22:48
Razmisljala sam o Karen.
U tim Amerikama garantovano postoji softver koji radi tako da dok ti pricas on zapisuje, pa jos pamti i ispravlja along the way. Mislim da izgubiti nekog genijalnog zbog disleksije bio bio samo gubitak za tu skolu/univerzitet. A da ne pricam o pomoci kolega, studenata itd. 

Softwer te vrste je za sada jos uvek nauchna fantastika, a i ono shto postoji je bruka skupo i funkcionishe samo za engleski jezik... :(

AquArius

 
Quote  Softwer te vrste je za sada jos uvek nauchna fantastika, a i ono shto postoji je bruka skupo i funkcionishe samo za engleski jezik...   :(
Ode ti u  :OFF Elem, za engleski je i bio potreban u prici, ne sumnjam da bi mogli da izdvoje toliko, itd. Nije ni bitno.

Adonis_Vernalis

Nadam se da ce ova mala polutajno-polugerilska akcija da uspe...

Bred

Ljajiæ: Fakulteti nepristupaèni osobama sa invaliditetom
Autor: Beta | Blic

Ministar rada i socijalne politike Rasim Ljaiæ ocenio je danas da su najveæi problemi studenata sa invaliditetom u Srbiji nepristupaène zgrade fakulteta i neprilagoðenost ud¾benika njihovim potrebama.

Problem je i "nedovoljna osetljivost javnosti za probleme i potrebe osoba sa inavliditetom", rekao je Lajiæ na konfererenciji za novinare povodom projekta kompanije Loreal koja je omoguæila da Filolo¹ki fakultet u Beogradu bude pristupaèniji studentima sa invaliditetom.

dalje -> http://www.blic.rs/drustvo.php?id=95724

Adonis_Vernalis

Wow, ba¹ sam pre par dana razmi¹ljao o ovoj temi. Nisam uop¹te bio svestan da je poslednji post napisan negde u ovo vreme pre tri godine...

Ministru Ljajiæu bismo mogli proslediti ovu temu sa foruma, da proèita kako je jedna grupa studenata Farmacije o prilagoðavanju zgrade svog fakulteta razmi¹ljala jo¹ pre tri godine. Tek da se prozbori koja reè o toj famoznoj "neosetljivosti" stanovni¹tva na probleme ljudi sa hendikepom.

Nego, zar nije bilo prirodno da L'Oreal kao kozmetièka kuæa Farmaceutskom fakultetu pomogne da ispegla stepenice i napravi prilazne rampe gde god treba? Po toj logici bismo mi mogli dobiti sredstva za taj projekat od Gete Instituta, ili Britanskog Saveta...