U èemu reæi sudbonosno “da”

Started by Roben, 29-03-2007, 21:51:58

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Roben

U èemu reæi sudbonosno “da”

Venèanje je dan o kome sanjaju gotovo sve devojèice - o rasko¹noj haljini, prstenu, bidermajeru, muzici koja æe svirati samo za nju i voljenog...

Medjutim, kada taj dan zaista i osvane, mnoge od njih budu na velikim mukama - da li da venèanica bude klasièna bela, ili da se opredele za ne¹to novo i originalno?

Jedna engleska izreka ovako savetuje: ne¹to staro, ne¹to novo, ne¹to pozajmljeno, ne¹to plavo i ¹est penija u cipeli!

To je sve ¹to je potrebno, uz mlado¾enju, naravno.

Prilikom izbora venèanice mo¾ete poslu¹ati i ono ¹to æe vam preporuèiti baka, tetka ili drugarica, ali znajte da neæe one biti te koje æe posle, tokom ¾ivota, gledati slike sa tog sreænog dogadjaja i oèajavati ¹to nije sve bilo idealno.

Marina Liter¹ejd, urednica jednog nemaèkog magazina za venèanja, smatra da se "mlada na venèanju jednostavno ne sme pojaviti bez vela".

"To je ¹lag na torti", ka¾e urednica i dodaje da bi alternativa tome mogao da bude fini ogrtaè po ugledu na one iz dvadesetih godina - s kapuljaèom od èipke koja pada niz ledja optoèena sitnim perlama.

I ¹e¹iri se takodje nose uz venèanice i mogu biti sa ¹irokim obodom, ili malli poput takozvane tokice. U svakom sluèaju mlade ne bi trebalo da odustanu od toga da "imaju ne¹to u kosi". To mo¾e biti tiara, traka za kosu, beli cvetiæ, èak i prirodan, razni ukrasni kamenèiæi, biseri...

A nakit? O tome dizajneri misle razlièito. Jedni smatraju da mlada treba da deluje smerno i èisto, ¹to znaèi da joj nakit nije potreban. Oni drugi, koji preporuèuju neki ukras, sla¾u se u tome da ne treba preterivati - klasièni biseri su najbolje re¹enje.

Venèanje se ne mo¾e zamisliti bez - bidermajera. Trenutno su u modi aran¾mani od raznobojnog cveæa sa perlicama ili kristalèiæima koji imitiraju kapi vode. Medjutim, sitne bele ru¾e, ili buket elegantnih kala sa dugaèkim dr¹kama, su takodje hit.

Ta¹nica i cipele bi trebalo da budu u skladu. Torba koju æe mlada nositi ne bi trebalo da joj smeta tokom ceremonije i veselja, pa se zato preporuèuje mala u koju staje maramica i ru¾ za usne.

Cipele ili sandale bi trebalo da budu u istoj boji kao i haljna, a da li æe biti sa visokom petom, iil baletanke, stvar je ukusa. Bitno je da budu udobne.

Mnoge devojke smatraju da mlada bez rukavica nije mlada. Pa, ima ne¹to u tome. Rukavice mogu biti od svile, tila, èipke, dugaèke do pola mi¹ice, ili male, bez prstiju koje su prektiène jer ne moraju da se skidaju prilikom stavljanja burme.

Modni struènjaci ka¾u da je podjednako bitno i ono ¹to se oblaèi ispod venèanice - èarape, ve¹ i podvezice, koje mogu biti "ono plavo" ¹to englezi preporuèuju, jer je to boja vernosti, dok onaj sitni¹ u cipeli donosi sreæu.

Medjutim, te¹ko da æe sreæa doæi uz koji peni, plavi konac ili neki drugi obièaj. Bitno je da iskreno volite osobu sa kojom se venèavate, da ste ludo zaljubljeni, pa æete samim tim biti i sreæni i lepi.

(MONDO)

Masha

Quote from: Roben on 29-03-2007, 21:51:58

Medjutim, te¹ko da æe sreæa doæi uz koji peni, plavi konac ili neki drugi obièaj. Bitno je da iskreno volite osobu sa kojom se venèavate, da ste ludo zaljubljeni, pa æete samim tim biti i sreæni i lepi.

(MONDO)
Sa ovim se slazem u potpunosti. Inace, kad dodje vreme za udaju mislicu o tome sta obuci. Ko zna sta ce tada biti u modi ;)

pexualis

Sudbonosno da obavezno reci u crkvi, onda to po meni ima neku tezinu... :)

besno pile

u pidzamici....samo svom partneru,bez publike :>

katarina

jao, ovo pile je bas romanticno:)

Vala, "iz cega" se sve ljudi danas vencavaju, sve redje iz ljubavi...tako da Roben, ovaj post bih pre svrstala u temu "Svastara"    :cvet

Maslacak

Apsolutno ne kapiram tu zensku potrebu da sve bude "savrseno"...i opsednutost samim vencanjem, cipele, tasne, veo i ostalo...u svemu tome bude mnogo vise mucenja nego radosti. Posebno za jadnog mladozenju :)

katarina

pogotovo ako je mlada novopecena, pa je sve o mladozenjinom trosku:)

Darker

U ðakuziju O0 O0

©to se mene tièe, u roze trenerki sa sve papuèama...


To mi je=kretenskikao neko picanjenje za maturu... Sa tim ¹to ja te lone sa mature obuèem jo¹ koji put...

Al-Jasmina

 :) sta znam,
bejah tu uz kumu dok su vrsene pripreme za njeno venchanje i bile
su brzinske...jedina je istinska muka bio restoran...
(sve zivo zauzeto godinama unapred  :shock )

ali najiskrenije,
mislim da sve to moze zaista opusteno...
Cak i odeca, cak i da je najsvecanije moze opusteno da se sredi ako su ljudi relaxiranog duha...

Ja imam tu i tamo poneku fantazijicu
ali cu ih prilagoditi trenutku  :happy:

Nikad se ne zna,
Pamela se 2 puta u tangama udavala...
Brakovi su trajali koliko i doticne :>




shumshi

U cemu ne reci sudbonosno "da"




:siza: :siza: :siza:  koja grozota!  :K

katarina

jao, ko mushema... `de je nadje...

Al-Jasmina


pig_am_am

a u cemu ici na dogadjaj na kome tvoja drugarica iz pelena treba da kaze sudbonosno "da"?  :help2:

milica_d

dok sam bila malo mladja taj cin mi nije bio toliko "bitan dogadjaj",pa sam nekako zamisljala tu scenu opustenu,mi u farkama,njegov drug i moja drugarica i to je to...sad kad sam malo porasla,mislim da bih mogla da obucem neku jednostavnu vencanicu i da pozovem jos nekog gosta...inace zamisljam to kao skromno obelezavanje,a ne narodno veselje,jer se u mom kraju takve stvari slave i po dva dana,a cele noci se igraju igranke...pa posle sudbonosnog "da" ti treba bar nedelju dana da se vratis u normalu...

@pig_am_am ako je taj cin na leto,onda neku laganu blago elegantnu haljinicu(ne od teske svile,jer ces se upaliti) i sandalice(sto udobnije)... :wink:

zerocool

meni ce svadba biti prilika da se popnem na sto, da zapevam, zaigram i da me nije briga, a ovako to nikad ne bih uradila  :stid: