Medeni crvi

Started by tarantulica, 14-06-2007, 08:50:09

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tarantulica



Medeni crvi

Slatki¹i od insekata i lizalice od razlièitih sitnih ¾ivotinjica uskoro bi mogli da osvoje tr¾i¹te, smatra Eni Muz, koja je pro¹le godine osvojila prvo mesto za najbolju kulinarsku ideju na Poslovnom "Expo" sajmu.

"Moji proizvodi do sada su prodavani ¹kolama i fakultetima, a tra¾eni su i na specijalnim dogadjajima. Nadam se da æe distribucija postati jo¹ masovnija", obja¹njava Eni.

Ona nagla¹ava da lizalice od insekata nisu samo ukusne, vec su i zdrave, jer poma¾u u smanjenju rizika od srèanih oboljenja, glavobolje i visokog krvnog pritiska.

"Slatki¹i sa insektima obiluju omega-3 masnim kiselinama koje su vrlo bitne za funkcionisanje kardiovaskularnog sistema", dodaje En.

Ova ambiciozna devojka ma¹ta o otvaranju restorana u kojem æe na meniju biti skakavci na ro¹tilju, supa od medenih crva i insekata, krem od cvrèaka, nadajuæi se da æe prodavati svoje kulinarske ideje restoranima ¹irom Amerike.

(MONDO)



Nishta ja tu ne bih dirala...
Ali bukvalno...  :bljak:

igrackica

Ja mislim da bih cak i probala! Sto se hrane tice retko sta ne bih jela, ustvari znam PIHTIJE- nikad u zivotu!!!

Wolf

Mislim da bih umro pre prvog zalogaja :bljak:

Al-Jasmina

Lizalice od sitnih zivotinjica?

Cekaj - covpaliza? :K

Medeni crv?
Pre bih zvakala duvan :116: i pljuckala po asfaltu

mda mozda bih nekakvog insekta i gricnula
koji nije narocito gadan
ali i nije nesto sto volim da gledam u prirodi
(tipa buba mara)

Secam se koliko sam se jezila kad sam gledala
kako prodaju pechene tarantule na kilograme
na nekim tamo pijacama
:shock

AquArius

mmm

bubasvaba na srpski nacin ..
glista u karamel sosu ..

:>

elem,
jedu se insekti od ihaaaaj
samo ih treba komercijalizovati


- i dezinsekcija - o'ma'


Masha

Ko voli, nek` izvoli.

tarantulica

Quote from: Al-Jasmina on 14-06-2007, 22:29:19
Secam se koliko sam se jezila kad sam gledala
kako prodaju pechene tarantule na kilograme
na nekim tamo pijacama
:shock


©mrc  a005

malena

Zgrozila sam se vec na posetku teksta,zamisljajuci i gledajuci ovu sliku...  :bljak: :bljak: Fuj nikad ovo ne bih probala... :bljak: :bljak:

Darker

"Mmmmm, crvetina prelivena medom, kada se me¹aju ukusi, njamiiiiiii"
hahahahahhahaha
mada, ljudi danas opu¹teno jedu alge, to je hit, ¹to ne bi bili i skakavci, samo ¹ibni pored da su zdravi i da utièu presudno na samnjenje kila¾e, iam da idu ko ludi :K

Al-Jasmina

Ne vredjaj alge... :> sta im fali

yeca

Ne znam da li ste gledali nekad onog ribolovca i avanturistu Memedoviæa, ali lik je skoro negde u Srbiji jeo pr¾ene skakavce..
Domaæini mu napravili.
Nasme¹io mu se brk pre nego ¹to je prvi probao, a onda kad je poèelo da hrska medju zubima, izraz na licu je postao prijatan i izustio je da se ne razlikuje mnogo od èipsija  :happy:
I nastavili su da ih ¾njapaju... ko girice, sa sve glavom  :>

A inaèe je odavno u Nemaèkoj otvoren restoran èiji su specijaliteti iskljuèivo gamad  :happy:

Al-Jasmina

Pa da se vec jednom i gamad od nas uplasi :>
mene je do krvi ujeo skakavac na moru
brrrrrrr
kud mi ne pade na pamet da ga za osvetu posaljem u posetu Nemackoj

Enea

trziste joj necje odgovoriti, necje biti ni profita.. zato cje nas da odere.. mmm ja sam za, jedva chekam..

ukusi se razlikuju lol

mimil

aaaaaaaaaaa... tacno bih riknula da probam tako nesto...

kad bi ih stavljali u sve slatkise redom ja bih mozda i uspela da se pridrzavam neke dijete...
jer mi ova insektolada uopste nije privlacna...

shiky

Ne bude mi dobro... :bljak:


Zasto da komarci nono3ju krv vama kada vi mozete njima?

                                         Sifra:Raid na Eni Muz nacin  :K