Cime se "dopingujete"?

Started by Bred, 21-06-2007, 13:23:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

Dakle sta koristite kada "zakucate"?
Bez spominjanja droga ili nekih aluzija , bez nepotrebnih upadica i skretanja teme u off i bez glupiranja i unistavanja teme.

Shvatite da vecina tema treba nekom da POMOGNE i da taj neko dodje do brzog odgovora. :wink:

Elem, meni se djasvi ovo

SKU: 004

Dejstvo:

Persen dra¾eje i Persen forte kapsule sadr¾e suve ekstrakte droga sa sedativnim, antikonvulzivnim, spazmolitièkim, miorelaksantnim, karminativnim i holagogenim dejstvom. Koren odoljena je poznati biljni sedativ i hipnotik, list melise sa svojim sedativnim i karminativnim dejstvom pojaèava efekte odoljenja, a nana svojom spazmolitièkom aktivno¹æu doprinosi potpunoj psihofizièkoj relaksaciji.

Zahvaljujuæi ovome, preparati Persen i Persen forte deluju umirujuæe, smanjuju nervnu napetost, olak¹avaju uspavljivanje, pobolj¹avaju kvalitet sna i otklanjaju propratne funkcionalne gastrointestinalne poremeæaje.


Price: $ 10.00 / Each
   


Specifications:

Sastav:

1 dra¾eja preparata Persen sadr¾i:

50 mg suvog ekstrakta korena odoljena ( valeriana officinalis L., radix, extractum siccum 5 – 7 :1)

25 mg suvog ekstrakta lista matiènjaka ( Mellisa officinalis L., folium, extractum siccum 5 – 8:1)

25 mg suvog extrakta lista nane ( Menta piperita L., folium, extractum siccum 5 – 9:1)



1 kapsula preparata Persen forte sadr¾i:

125 mg suvog ekstrakta korena odoljena ( valeriana officinalis L., radix, ekxtractum siccem 5 – 7:1)

25 mg suvog ekstrakta lista matiènjaka (Mellisa officinalis L., folium, extractum siccum 5 – 8:1)

25 mg suvog ekstrakta lista nane (Menta piperita L., folium, extractum siccum 5 – 9:1

Dejstvo:

Persen dra¾eje i Persen forte kapsule sadr¾e suve ekstrakte droga sa sedativnim, antikonvulzivnim, spazmolitièkim, miorelaksantnim, karminativnim i holagogenim dejstvom. Koren odoljena je poznati biljni sedativ i hipnotik, list melise sa svojim sedativnim i karminativnim dejstvom pojaèava efekte odoljenja, a nana svojom spazmolitièkom aktivno¹æu doprinosi potpunoj psihofizièkoj relaksaciji.

Zahvaljujuæi ovome, preparati Persen i Persen forte deluju umirujuæe, smanjuju nervnu napetost, olak¹avaju uspavljivanje, pobolj¹avaju kvalitet sna i otklanjaju propratne funkcionalne gastrointestinalne poremeæaje.

Indikacije:

Stanja nervne napetosti, straha, uznemirenosti, smanjene koncentracije, nesanice i propratnih gastrointestinalnih tegoba.

Doziranje i naèin primene

Stanja nervne napetosti i uznemirenosti

Odrasli i deca starija od 12 godina: 2 – 3 Persen dra¾eje, 2 – 3 puta na dan ili  1 – 2

Persen forte kapsule, 1- 2 puta na dan.

Nesanica

Odrasli i deca starija od 12 godina: 2 – 3 Persen dra¾eje ili 1 – 2 Persen forte kapsule, jedan sat pre spavanja.

Deci starosti od 3 – 12 godina mogu se dati Persen dra¾eje, ali samo uz lekarski nadzor.Preporuèena doza iznosi 1 dra¾eja, 1 – 3 puta na dan.

Ne¾eljena dejstva

Nama podataka o ispoljavnju ne¾eljenih efekata tokom primene preparata Persen dra¾eje i Persen forte kapsule. Medjutim, preparati na bazi odoljena mogu ponekad izazvati bla¾e gastrointestinalne poremeæaje i veoma retko alergijske reakcije, a tokom hroniène primene glavobolju, umor, pospanost, insomniju. Opisani su retki sluèajevi hepatotoksiènosti.

Kontraindikacije

Preosetljivost na neku od komponenti preparata Persen dra¾eje se ne smeju primenjivati kod dece mladje od 3 godine, a Persen forte kapsule kod dece mladje od 12 godina.

Mere opreza

Kao i u sluèaju drugih lekova, preparate Persen  i Persen forte treba primenjivati s pa¾njom tokom 1. trimestra trudnoæe i u laktaciji. U svakom sluèaju, pre njihove upotebe potrebno je konsultovati lekara.

Zbog blage pospanosti koja mo¾e da bude prisutna 2 sata posle uzimanja preparata na bazi odoljena ne preporèuje se upravljanje motornim vozilima i rad s ma¹inama u tom periodu.

Persen forte kapsule sadr¾e kao pomoænu supstancu boju tartrazin ( E102) koji mo¾e da prouzrokuje alergijske reakcije. One se èe¹æe javljaju u osoba preosetljivih na acetilsalicilnu kiselinu.

Predoziranje, antidoti

Vrlo velike doze ekstrakta korena odoljena mogu izazvati bradikardiju i druge poremeæaje srèanog ritma i smanjiti intestinalni motilitet.

Tretman predoziranja sastoji se u primeni gastriène lava¾e, aktivnog ulja i laksativa.

http://www.fortune3.com/~comp73740/Psihicke_Tegobe-PERSEN_kapsule_Lek_Ljubljana.html

---------

Bolji je tj "jaci" ovaj forte. znam da ga doktori i farmaceuti u apotekama preporucuju studentima a znam da ih i mnogi studenti koriste. Ovaj obican persen na mene nema nikakv uticaj. Forte da, subjektivno ili objektivno, ali bolje pamtim i koliko toliko sam umireniji. :K  :wink:
Takodje je nekad preporucivan i bedoxin ali mu je mana sto otvara apetit..
Danas spominju da se i Mg moze koristiti u te svrhe?

pexualis

#1
Ja koristim gynkgobil forte, u periodima od 2 meseca pred ispit, jer onda se tek ispolje efekti, i probao sam ovih dana Guaranu Black, i moram reci da je i ukus extra, a i odlicno deluje!


Ako je tema o tome, kako ostati budan dok ucis, a uspavljivanje nije problem, izmoris se malo u teretani, i posle zaspis ko beba... :)

Bred

tema je kako prezivati tempo kada 24h dnevno ucite a da ostanete normalni :wink: :)
koliko bi ti pexualis, onako odokativno, rekao da je guarana black jaca od ove obicne?
ja sam je jednom probao i to je bilo loodilo-nisma mogao da spavam celu noc :K

lycos

tu novu nisam probao,svi je xvale, moracu uskoro...
a inace pred ispite kombinujem red bull i crno vino.. posle toga sam u stanju da odspavam ,recimo ,samo 3-4 sata, i narednog dana opet budem pun energije sa koncentracijom na zavidnom nivou...

igrackica

Ja obozavam Guaranu, strava mi je ukus, a i posle 2 nema spavanja celu noc, tako da je extra za strebanje, a i psiholoski efekat je vrlo bitan, cim je popijem cini mi se da mi je bolja koncentracija :)
Black nisam probala, ali duplo je jaca to je sasvim sigurno!

Bred

mislite li da je bolje piti guaranu [ne znam joj sastav] nego persen npr?

igrackica

#6
Guarana je energetski napitak, poboljsava budnost i kognitivne sposobnosti, ima taurin, kofein, blab
Persen je za odstranjivanje stresa i licno sam protiv toga.
Nisam ni za guaranu, ali je pijem u ispitnom roku i to jako retko, savetujem svima da izbegavaju sva "doping" sredstva!

tarantulica

Ne pijem energetska pica, jer mi ne prijaju...
Tresem se kad popijem malo jachu kafu, a od guarane sam dobila uzasno lupanje srca, pa od uchenja nije bilo ni u... :wall:

Proshle godine sam pila Gynkgobil forte, da li je u pitanju on ili autosugestija, ali stvarno sam imala utisak da brze pamtim...

Rp druga koji je 6. godine medicine:
Flasha votke i knjiga...
Pa kad ti se prispava, cugnesh malo da te razdrma...
Ne znam kojim mehanizmom, ali kod njega to stvarno deluje  :ziveli

katarina

Jel mi verujes da sam cula za tog lika sa medicine...sem ako to nije tamo masovna pojava...

Smrda

Quote from: katarina on 22-06-2007, 23:18:21
Jel mi verujes da sam cula za tog lika sa medicine...sem ako to nije tamo masovna pojava...
genereralna pojava,moglo bi se reci..
provereno znam.
Vodka,kisela voda...i na sve to kojekakve tabletice,ovde zabranjene za pomenuti...
A znam da su kombinovali vodku sa Acuti fosfori ili sa g.bilobom,kazu da i to deluje...

pereca

Imamo kolegu koji je sve ispite spremao uz absint. I diplomirao je. U roku.  :wink:


igrackica

To se zove alkoholizam...

katarina

Ja se dopingujem guaranom, po jednu dnevno, tri dana pred ispit! Ipak bih da gledam unucice:)!

Smrda

pa ja ne znam da ucim uz alkohol,
to mi stvarno nije jasno...mada nisam ni probala,moram priznati...
nisam bas sigurna da bih mogla da sedim mirna posle 3 vodke..

Enea

Brede, tvoj predlog za persen, je po meni apsolutno kontradiktoran temi..
( persen te jos vise zakuca? mislim nisam probala.. )

ja kada puno ucim, od koncentracije ne mogu da zaspim, a i kada uspem, sanjam da me zn zove telefonom, lete mi reakcije i brojevi pred ocima..

ginko sam cirkala dok sam spremala farmaceutsku, krvario mi je zeludac od tog s..nja..

od energetskih picja me boli stomak..

kasno u noc, popijem pivo, ili pelinkovac..

cigarete, i kafa ( od cigara mi se suze krvni sudovi, pa je smanjena prokrvljenost mozga, od kafe imam aritmije )

moj predlog- izadjite napolje u shetnju, pa nazad na shtrebanje..

srecjan rad!