Mala prolaznost na Testu

Started by nikitta, 21-09-2006, 15:04:53

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nikitta

11,5% je polozilo,
izgleda sve sto prelazi 12% mora da se menja,
24/207 DF
bruka!

Masha

Pa to jeste zabrinjavajuci podatak. Dok se polagalo usmeno prolaznost je stvarno bila velika pa su verovatno odlucili da to promene. Pa i na fiziologiji vise ljudi polozi.

katarina

@nikitta: Izaslo je malo vise od 100 ljudi, a ne svih 207(ja sam licno brojala), tako da je proslo malo manje od 1/4!

Masha

Da, katarina, to si sigurno u pravu, ali koliko sam ja videla najveca ocena je 8 i ja garantujem da bi ti ljudi koji su dobili 8 sada na pismenom dobili vecu ocenu da je u pitanju usmeni. Ali, sta je tu je. Samo napred ljudi!

katarina

Masha, slazem se sa tobom! Cak i 24 od 100 je po meni jako mala prolaznost za takav ispit!
Ja sam ocekivala da padnem, npr, a polozila sam totalno neocekivano. Nisam od onih koji vicu uvek da ce pasti, pa uvek poloze i dobiju 9 ili 10. Neka pitanja sam isla na eci, peci... i - ubola. To je bukvalno cista sreca! Jel zna neko kad je danas upis ocena?

dana

upravo shvatih da cu opet da padnem biohemiju za 0,6 poena...ne znam sta da kazem. sve sto su pitali i pise u knjizi...a cujem i da su snizili kriterijum.kao,nema vise onoga da svaka grupa mora da se polozi,nego samo da se uradi 60%
sve deluje tako lako,a ustvari...

malena

Zanima me misljenje vecine,meni je ovaj test danas bio izuzetno tezak,a bas sam ucila...Pa da li je problem samo meni ili i drugima? Mozda nisam dovoljno ucila!  :wall: :wall:

schonne

test je bio NENORMALNO tezak ! ne mogu da verujem da su uspeli da izvucu onakve stvari ! mislim da cu imati manje poena nego kad sam izaso prosli put i zaokruzio na eci-peci-pec! pa cemu vodi ovo?

Bred

pa ni to nije normalno, ako se ovako pripremaju za bolonjce-losa im je priprema!
Ako ne mozete s njima da se dogovorite-iznesite problem pred vece.
Nije normalno da sada biohemiju polozi samo 14-15% studenta, koliko ste vec rekli ni da se za pitanja daju ona iz fusnota. Zna se sta je bitno i sta je sustina u svakom predmetu, te sitnice su za diferenciranje ocena.

pereca

Slazem se sa Bredom i mislim da je vreme da se reaguje na uzsno nisku prolaznost na biohemiji.
Jer ovakvi testovi su postali normalni na ovom predmetu i ljudi stalno padaju.

sokobiv

Isti slucaj kao sa fiziologijom.

tarantulica

Koliko sam videla, ima jedna 10, uglavnom 6 i 7... :wall:

Nekad je to bio bash lep ispit...

Shta se desilo u medjuvremenu?

Zaboravili su da predaju kako treba?

Ajvi

#12
Quote from: Alnus Glutinosa on 08-06-2006, 09:42:01
Quote from: Bred on 08-06-2006, 09:28:58
Otkricu vam tajnu-na nasem faxu se sve buba i bolje prolaze oni koji mogu da skladiste veliku kolicinu informacija bez razmisljanja nego oni koji i razmisljaju, citaj zakljucuju i razumeju gradivo :wink: :roll:

E, da Bred, potpuno si u pravu! Meni su bile potrebne tri godine da to ukapiram. Od sada cu kada sednem da ucim, prvo da iskljucim mozak i da se bacim na prosto ubacivanje informacija.
Grozno, ali stvarno je tako... Hiljadu puta mi se desilo da pitam nekoga ko je dobio 10 iz necega da mi nesto pojasni, a da dobijem odgovor : "Pa tako pise!" Super!!!!

Morala sam da se nadovezem na temu iako je  :OFF ali smo do tog saznanja dosle drugarica i ja jos kad smo spremale organsku II, uzele knjigu i usle u sitna crevca..  pogubile smo silno vreme, dok na kraju nismo uzele testove sa ispita i skapirale da nam je ostalo bas malo vremena za njih i da ih slabo znamo.. zakljucak je bio "od sad necu nista da kapiram, samo cu da bubam" to je nas faks :F , ko to skapira, super ce proci.. sto pre to bolje.. POZZ  :wave:

pereca

Njih ta (ne)prolaznost ne dotice uopste. Ali to ne znaci da ne treba biti uporan.
Zaista mi nije jasno zasto daju takve testove. Prolaznost na usmenom je bila mnogo veca, a to ne bi smelo da se desava.
Nesto tu debelo ne stima  :hm

sonja_nektarijevic

      Nakon aprilskog ispitnog roka i evidentno losih rezultata studenata postignutih na ispitu, poslat je dopis prodekanu za nastavu u cilju interevenisanja po pitanju ovog problema; u dopisu je trazeno da se omoguci uvid u prolaznost na poslednjih pet ispitnih rokova cime bi se evidentirao vec tradicionalno los prolaz studenata kao i da se preduzmu mere povecanja prolaznosti. Prvenstveno, preformulacijom nacina bodovanja na testu, a i omogucavanjem studentima kojima nedostaje izvestan broj bodova za prolaz da izadju na usmeni ispit.
     Razgovor sa predmetnim profesorima je prof. Kuntic obavila, tako da ocekujemo promenu u sledecem t.j. junskom ispitnom roku.
     Ukoliko nekog interesuju podaci o prolaznosti i uspehu studenata na ovom ispitu, ja cu se potruditi da mu to dostavim. U svakom slucaju, procenat prolaznosti se krece oko 30%, sto je zabrinjavajuce mali procenat...