Usmeni ispit iz fizicke hemije u septembarskom roku

Started by Maza15, 10-09-2007, 12:35:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maza15

ljudi, kada izlaze spiskovi ko kad polaze usmeni i kad se predaju indeksi?

Ksenija

Ko polaze kod prof Maleseva,treba da bude na faxu u petak 14.9 u 10h tad izlazi raspored za usmeni(ne bi trebao da pocne pre ponedeljka)
a ko polaze kod prof Medenice,USMENI POCINJE 17.9 U 8:30H UJUTRU(ne pise ko kad i kad su spiskovi)

slađa

Ja bih zamolila nekog,ako zna,da nam ispise kako izgleda usmeni kod Medenice.Nesto tipa-koliko dugo pita,jel zalazi u detalje,koliko je dovoljno za prolaz,jel bitan koncept,jel moguce prepisati nesto,jel korektna,ako ne znas jel bolje cutati ili lupetati….Bila bih vrlo zahvalna.


nasty girl

a ja bih tebe zamolila da preslistas ovu temu....

http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,3404.0.html

Ksenija

Danas sam razgovarala sa doc.Marom Aleksic oko polaganja fizicke hemije od oktobra i ubuduce

Ovako stoje stvari:
Od oktobra Fizicka hemija se polaze u obliku testa...
Ko ima polozen pismeni u prethodnim rokovima,VAZI SE!gradivo koje se sprema za usmeni od sad se polaze u vidu testa koji ima 25 pitanja i za prolaz je potrebno uraditi 60% testa.Test se radi 2h i 30 min.Ocena sa ovog testa se vrednuje vise nego polozen pismeni,tj ocena sa testa se moze povecati ako imate dobro uradjen pismeni...

KO nema polozen pismeni
,pored ovog testa dobija 5 zadatka iz zbirke (slicno kao sto je ranije podrazumevao klasican pismeni) i to radi 1h!Takodje za prolaz je potrebno uraditi 60 % testa i na onom testu od 25 pitanja ce imati obelezena pitanja sa * koja su obavezna da se urade da bi polozio...(to su pitanja iz praktikuma)..

Ko bude zeleo da vidi kako ce ta pitanja izgledati moze da ode na konsultacije...tako mi je receno...Ja sam trazila da nam naprave primer testa cisto da imamo predstavu kakva su pitanja,ali su odbili ..Bice istaknut termin konsultacija!

nadam se da sam sve lepo objasnila...

UFG

A test u oktobru ce biti 2.10. kada je trebao biti pismeni samo ili?

Ksenija

Quote from: UFG on 13-09-2007, 20:06:12
A test u oktobru ce biti 2.10. kada je trebao biti pismeni samo ili?

verovatno da jer ne spominju drugi termin...

pH

1.Nisi objasnila za gradivo. Posto nam se uvazava pismeni,da li treba da radimo pitanja iz testa koja se odnose na gradivo iz praktikuma,ili i njega ucimo(obnavljamo)pored knjiga medenice i maleseva?
Malo je glupo,uvazavaju nam pismeni sto se tice ocene,a ne uvazavaju nam gradivo iz njega,tj.moramo ponovo da ga radimo.

2.posto si predstavnik 2.godine,mogla bi da napomenes profesorima da malo pomere taj test od 2.oktobra,jer ne samo da se brka sa organskom,nego je i nelogicno,da se septembrarko ispitivanje zavrsava oko 18,a oktobarsko tj.test pocinje 2og sto nije ni 2 nedelje razmaka.Neka ga gurnu tamo oko 10og odnosno kako se dogovorimo i bece valjda svima dobro

zvecarka

da i ja se slazem sa tim da se test malo pomeri jer plus imam matematiku koju jos nisam dala isto 2. pa ne znam da li ce nam staviti u isto vreme! Ali sto se tice razmaka izmedju usmenog i pismenog potpuno si u pravu, jedno je spremati samo pismeni deo a nesto sasvim drugo ceo ispit!

Bred

ono sto ja znam jeste da treba da budete srecni sto vam se pismeni uopste priznaje i sad jer ljudi na institutu uopste nisu hteli ni da pomisle da vam odobre vazenje tog pismenog a prof.medenica nije cak nihtela da primi predstavnika studenata. :!

pH

Ma institut za fizicku hemiju je izmislio toplu vodu!Oni su mega-tera-ultra imperatori svijeta i vijeka a kamoli ne fakulteta i ne daj boze da se ne uradi kako oni ne zapovede!Dobro nam nisu odsekli ruke i noge i terali nas da aplaudirajuci i cupkajuci odgovaramo usmeni,pa bi se i tad razmislili sta i koliko da nam uvaze!

Samo neka predstavnik odgovori na postavljena pitanja i neka se maksimalno zalaze da pomere taj termin

njammmm

nemoj tako.. oni imaju kucni red, i on se mora psotovati  :>

UFG

Ph -  svo gradivo iz praktikuma je svakako bilo obuhvaceno ispitnjim pitanjima za usmeni. OK je sto barem zbirku ne moramo ponovo gledati.

Meni ne bi odgovarao termin poslije 5.10. ako cemo se vec izjasnjavati sta kome odgovara.

Ksenija

LJudi znam da svima nama odgovara da to bude kasnije...
Nisam pricala sam njima oko pomeranja tog termina,ali iz razgovora sam svim profama do sada zakljucila sam da je kod pomeranja najveci problem sto je to zakazano odavno tj rezervisani amfiteatri i pri bilo kom pomeranju se ulazi u neciji termin i onda je to razlog za lancana nezadovoljstva...
a i oktobarski rok je generalno problem jer je kratak,tako da ne znam koliko ce biti raspolozeni za neku vrstu pomeranja...a jos kad se uzme u obzir da i nisu raspolozeni za neki vid saradnje kao na pr analiticka... :hm
ako se slozite za koji datum svima odgovara ja sam voljna da pokusam to da pomerim...

i moram da vam naglasim da sam ja jedan od tri predstavnika nase godine i da se maximalno trudim,a sama sam u tom poslu.Sve sto je pomereno i izdejstvovano ove godine je produkt mog zalaganja...
Meni mozete pomoci samo medjusobnim dogovorom i konkretnim datumom...a ja cu videti kako da se izborim sa ovim nezgodnim institutom puc



tixy

Ksenija,ti se potrudi da odlozis taj test,pa ako uspes,obavesti nas,a ako ne... :hm