ospamox DT 1000 mg

Started by ttihi, 23-12-2011, 11:27:49

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

_djevojka_

Nema potrebe za tim.

Ako ima dovoljno vremena, tj. ako nije red sa dvocifrenim brojem ljudi:

Ponuditi pacijenta sa raspolozivim opcijama: npr. da li daje pristanak da zajedno kontaktirate doktora u vezi nedoumice (npr. kao ovde, nedovoljno informacija), opcija da pacijent sam kontaktira doktora, opcija da ode nazad kod doktora (setnja) itd.

Okrenes broj, obavestis doktora da se pacijent nalazi u apoteci i da mu je potrebna odredjena informacija. To je sve. Ti si uradio/la sve sto je do tebe da pomognes pacijentu.

Kako ce reagovati doktor - to je sasvim njegov/njen izbor.

Fino obavestis pacijenta sta je doktor preporucio.

Ako je opsovao, i to je odgovor.

Ako je rekao nesto konstruktivno, i to je odgovor.

Ako doktor tokom tog vremena ne radi, i to je odgovor.

Ako doktor odbije da prihvati poziv, i to je odgovor.

Pacijent moze da izabere sta da uradi sa takvim informacijama.

U vecini slucajeva, ako doktor ne postuje pacijentovo vreme i uvidi da i sam nije posvetio
dovoljno vremena tokom konsultacije, a onda opsuje tokom kontakta telefonom - pacijent menja doktora. Zasto? Zato sto je to jasan pokazatelj da doktoru nije stalo do pacijenta.
To nije ucinjeno na neciju preporuku, nego su to povratne informacije koje pacijent dobija od doktora.

Pacijent bira i doktora i farmaceuta, a duznost farmaceuta je da uradi sve sto je moguce da obezbedi pa...bezbednu terapiju za pacijenta. :)

Mnogo je zdravije razresiti nedoumicu dok je pacijent u apoteci, nego da pacijent zove, pod stresom, jer mu je nesto nejasno, i to kada je stigao kuci. To uopste ne doprinosi pozitivnom ishodu bilo kakve terapije.

p.s. Sto se tice teranja tamo gde ne treba - to je stvar doktorove ne/kulture, u stvari, stvar bilo kojeg drugog zdravstvenog radnika, i kao takva, ona oslikava samu bit osobe koja salje takvu poruku. Kao profesionalac u svom poslu, ako se obazires na takve ispade, to uzima vreme u poslu gde trebas da si spreman za konstruktivan rad svaki minut svog raspolozivog radnog vremena. Kao farmaceut, ti pitas informacije koje se ticu pacijenta i njegovog zdravlja, a ne razmenjujes recepte, ne podvodis maloletnice, ne nabacujes se doktoru/doktorici, ne pitas posto paprika. Jednom recju, zoves zbog neceg sto je relevatno za Vaseg zajednickog pacijenta.

Bred

Da, to bi bilo po JUSu.

:wink:

ALI veoma veoma cesto se teorija i praksa razlikuju tj ono sto bi trebalo da na odredjeni nacin funkcionise u teoriji, u praksi ne funkcionise.

Mislim da ne treba dodatno da zbunjujemo pacijente, a mi mozemo diskusiju nastaviti na drugom mestu uskoro. :wink:


_djevojka_

JUS?

Pa ne znam sta ti radis, ali ja ovo radim svakodnevno, tako da je bespredmetno ulaziti u diskusiju, i nekog tako reci nagovarati da to pocne da radi ako za to nije zainteresovan. Mislim, to nije cilj. Jeste razmena misljenja, ali to je sve.

Nadamo se da je pacijent odlucio sta mu je delati. :)

Bred

A ti radis u drzavnoj apoteci?

ttihi

#19
Postovanje
Posto vidim da se o meni vodila polemika zeleo bih da nesto pojasnim.Konstatovano je  od strane jednog clana da sam ja u vrzinom kolu,ali da li se zapitao da li je to mojom greskom ili greskama laboratorija?Kada vam u tri laboratorije ,jedna drzavna a dve privatne u roku od tri uzastopna dana daju tri razlicita rezultata na iste nalaze onda mi samo recite ko je lud zbog cega sam upao u vrzino kolo a verovatno nisam jedini.Da li doticni clan iliti clanica mozda ima predstavu koliko su me stajali pregledi urologa i laboratorije?Nisam ovde postavio pitanje da bih se sam lecio nego smatram da farmaceuti ipak vise znaju od pojedinih lekara.A sad cu vam reci antibiogram pa cete verovatno znati zasto mi je prepisan ospamox.Penicilin S, Ampicilin S, Vankomicin S,  Panklav R,Ciprocinal R, Hlorofenikol R. I hvala vam na prethodnom odgovoru.Pozdrav
Izvinjavam se na gresci umesto"pa cete verovatno znati zasto mi je prepisan ospamox", treba da glasi pa cete mi sada  strucnije objasniti zasto sam dobio ospamox da pijem.I ako imate savet za neku kremu ili mast .Hvala jos jednom

_djevojka_

Bred: Privatna koja ima ugovor sa drzavom.

ttihi:
Ne vidim razlog za takav stav.

Kao prvo, Vi se svojom dobrom voljom javljate jer zelite da imate jos jedno strucno misljenje/nja.

Kao drugo, konstatovane su cinjenice na osnovu istorije koja se nalazi u poslednjih nekoliko poruka na forumu, pod psudonimom ttihi. Konstatacija da se zbog opisa situacije nalazite u tkz. vrzinom kolu uopste ne osudjuje Vas licno, niti Vase postupke, jer imate pravo da izaberete i doktore i laboratorije i farmacije i farmaceute, kao i samu terapiju.

U ovom slucaju, niko nije lud, jer i za to je potrebna dijagnoza i poseta doktoru za istu.

Sto se tice laboratorija: svaka laboratorija je razlicita jer poseduje razlicite aparate (da se tako izrazim), reagense, osoblje, i u razlicitim stepenima su radjene standardizacije za merenje za svaki od tih aparata.

Ako Ste bili u prilici da posetite nekoliko doktora, merodavni rezultati su mogli doci u slucaju da su svi ti doktori poslali rezultate istoj laboratoriji (jedna mogucnost). Ipak, to nije uradjeno iz njima znanih razloga. Druga stvar je takodje da li su ti istu doktori bili informisani o Vasim posetama razlicitim doktorima tokom ovog perioda. Sama infekcija, ili predstava iste se menja u zavisnosti od vremena. Potrebno je misliti i o nacinu uzimanja uzorka/brisa. Tu postoji vec nekoliko mogucih razloga zasto nisu dobijeni identicni rezultati tri dana za redom.

Sto se tice finansija, sasvim sam upoznata sa raznolikim cenovnicima, kao i udarcima po dzepu, samo sto to svako oseti najvise na svojoj kozi.

Nadam se da Vam je lakse kad ste ovo napisali, ali nema razloga za 'pa cete mi sada strucnije objasniti'. Imate razlog da budete ljuti, ali ste svoju ljutnu usmerili na pogresno mesto.

U ovom slucaju izabrali Ste da se ne vracate doktoru za pojasnjenje, i to pojasnjenje koje je trebalo da dodje u okviru konsultacije koje ste platili Vasim novcem, nego da se obratite forumu za besplatnu pomoc.

Jos uvek nema informacija o prethodnoj istoriji/etiologiji i sl., tako da je bespredmetno i nezahvalno davati savet, jer nece biti merodavan, tj. upotrebljiv.

ttihi

Postovanje
Mozda tako iz teksta izgleda da sam se naljutio na vas ali uopste nije tako i stvarno mi je zao ako ste tako pomislili i izvinjavam se iskreno.