akreditacija za niski farmaceutski

Started by bambi, 16-11-2007, 23:06:41

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

psonja

Pa ne znam odakle to to da je beogradska farmacija omrazena? Ja koliko znam drugi farmaceutski fakulteti su nipodastavani od strane Bg-a! Nego nema veze ja samo hocu da kazem da i drugi fakulteti imaju sansu i nadam se u buducnosti bolju saradnju jer do sada je nas fakultet u Nisu bio dosta bojkotovan od strane Bg-a za razliku od novosadskog koga je Beograd odmah prihvatio! Tako da stvarno ne razumem u cemu je problem! Da li smo mozda mi sa juga nesposobni da postanemo dobri strucnjaci? Ili smo suvise nedorasli i zaostali od severa? Sto se tice mojih drugarica ja njih poznajem ceo zivot i naravno da necu da prestanem moje druzenje sa njima samo zbog toga sto imaju drugacije misljenje od mene i sto su odabrale da studiraju tamo iako bi im i ovde bilo super (posebno zbog drustva)!

marer_86

#16
Quote from: psonja on 15-12-2007, 15:47:27
Pa drage kolege iz Beograda, vidim da vas bas dosta pogadja to sto je nas nishki fakultet ako to niste znali podneo dokumentaciju za akreditaciju! Tako da dragi moji mozete samo da raspravljate u nedogled o tome da smo mi na nekakvom niskom nivou, a i to da ne dobijamo isto zvanje kao i vas fakultet je totalno pogresno! Tako da stvarno mi nije jasno zasto toliko morate da nas nipodastavate! Inace ako niste znali prva generacija je upravo izasla sa naseg faksa i ma koliko vi to ne hteli da verujete iz pouzdanih izvora znam da se vecina njih odmah zaposlila! Iako ja imam dve super prijateljice na vasem faksu stvarno mi je krivo sto i sa njim anon-stop moram da se raspravljam o tome! Nego nije bitno vi mislite i dalje tako ali to samo dokazuje kakvi ste vi ograniceni ljudi! Toliko od mene!
... nas fakultet godisnje upise oko 330 studenata iz svih krajeva Srbije ... blago tebi ako ti misljenje formiras na osnovu misljenja te dve drugarice ... ja ipak mislim da ti nisi malo bolje pregledala ovaj forum ... pre bih ti preporucio da ga malo iscitas pa onda da dokumentujes to sto si rekla gore ... ipak je ovde vise od dvoje ljudi ... 1000 cudi i 1000 razlicitih misljenja ... mozda ce ti pomoci da ubijes toliku predrasudu :cvet

e da ... samo cu te ovo pitati ... nadam se da ces iskreno odgovoriti ... nisi dolazila u iskusenje da upises farmaciju u BGu ili si cak mozda konkurisala ali je nisi upisala?


Wlada

Psonja Фармацеутски факултет у Београду се поноси традицијом која траје већ 70 година, и изнео је огромну већину фармацеута Србије на својим плећима и учествовао у изградњи респекта према професији.
Такође се може поносити што је један од најбоље организованих факултета у нашој земљи.
Да ли си се запитала који факултет су завршили твоји актуелни професори?


Регистровала си се на НАШ форум, пре више месеци, и користиш се њиме већ неко време а дозвољаваш себи да нас све овде окарактеришеш са, цитираћу, ОГРАНИЧЕНИ ЉУДИ.
Толико о теби.
Природно је да неко у покушају да дође до изражаја (какав је ваш одсек за фармацију) покушава да се наметне нападајући онога ко је доказао свој квалитет кроз све ове генерације.
Уосталом ја знам барем 10 Нишлија на првој години који су дошли на наш факс пре него на ваш.

Једино што све нас брине јесте проблем што држава, факултет па и фармацеутска комора морају да регулишу број студената фармације да нам се од факултета направио нови правни,економски или чак и медицински факултет.

vlada89

Ja sam takodje konkurisao ove godine i za Bgd i za Nis. Mogao sam da biram ali sam izabrao beogradski jer je fax pre svega mnogo bolji a i starji. Nisam zeleo da mastam o tome da li ce mi diploma biti priznata kada zavrsim ili ne i jos manje da mi predaju profesori sa medicinskog (mislim medicina i farmacija ne mogu da se porede). Ali opet ne morate vi drvlje i kamenje na Nis be (da citaj Nis a ne Nish). Beogradski jeste bolji iz opet mnogo vise razloga (i politickih). Sta mislite ona izreka sto juznije to tuznije...? Naravno jer sve pare iz budzeta idu za razvijanje Beograda, zato nemojte da budete tako oholi. Ja sam za to da fax dobije akreditaciju ali i da se ulaze ravnopravno svuda a ne 80% bgd a 20% ostali delovi. Dakle fax je bolji u bgd-u a vi nemojte da omalozavate Nis(h).

pig_am_am

#19
vecito ce ovo biti... sto mora uvek neko rivalstvo?

pitao me jedan drug iz NS-a jednom "sta vi to pa imate sto mi nemamo?" i nisam znala da mu odgovorim.
a onda je on rekao kako sa naseg univerziteta izlaze bolji strucnjaci,a sa njihovog veci intelektualci.
meni to nista nije bilo jasno,nit me je zanimalo. rekoh mu "dobro".

i sad i sonji da kazem "dobro".

ajd da zivimo i pustimo druge da zive.
a za kreditaciju-samo napred. vidis da vas svi prisutni podrzavaju.

psonja

Quote from: marer_86 on 15-12-2007, 17:03:22
Quote from: psonja on 15-12-2007, 15:47:27
Pa drage kolege iz Beograda, vidim da vas bas dosta pogadja to sto je nas nishki fakultet ako to niste znali podneo dokumentaciju za akreditaciju! Tako da dragi moji mozete samo da raspravljate u nedogled o tome da smo mi na nekakvom niskom nivou, a i to da ne dobijamo isto zvanje kao i vas fakultet je totalno pogresno! Tako da stvarno mi nije jasno zasto toliko morate da nas nipodastavate! Inace ako niste znali prva generacija je upravo izasla sa naseg faksa i ma koliko vi to ne hteli da verujete iz pouzdanih izvora znam da se vecina njih odmah zaposlila! Iako ja imam dve super prijateljice na vasem faksu stvarno mi je krivo sto i sa njim anon-stop moram da se raspravljam o tome! Nego nije bitno vi mislite i dalje tako ali to samo dokazuje kakvi ste vi ograniceni ljudi! Toliko od mene!
... nas fakultet godisnje upise oko 330 studenata iz svih krajeva Srbije ... blago tebi ako ti misljenje formiras na osnovu misljenja te dve drugarice ... ja ipak mislim da ti nisi malo bolje pregledala ovaj forum ... pre bih ti preporucio da ga malo iscitas pa onda da dokumentujes to sto si rekla gore ... ipak je ovde vise od dvoje ljudi ... 1000 cudi i 1000 razlicitih misljenja ... mozda ce ti pomoci da ubijes toliku predrasudu :cvet

e da ... samo cu te ovo pitati ... nadam se da ces iskreno odgovoriti ... nisi dolazila u iskusenje da upises farmaciju u BGu ili si cak mozda konkurisala ali je nisi upisala?


Pa za tvoju informaciju nisam ni konkurisala u Beogradu niti sam pala u iskusenje to da uradim! A inace ja ne formiram misljenje samo na osnovu 2 osobe! Nego nije bitno ne zelim vise da ulazim u raspravu! Ja sam se inace bezveze prijavila na ovaj forum ali me je ova tema bas dotakla! Ali ipak mislim da je bolje da se manemo ove teme jer uvek ce biti rivalstva i ljudi koji ne zele da prihvate konkurenciju i druge ljude! Ali nema veze samo zelim da se nasa saradnja u buducnosti poboljsa, a i nadam se da hoce! :wink:

Wlada

Све паре из буџета Београда иду у Београд...
Све паре из буџета Ниша иду у Ниш...
Београд има око 2 000 000 становника, Ниш око 200 000.
Разлика је неупоредива.
Ја сам пођен у Приштини која је имала ономад становника колико и Ниш данас.
Живео сам у Нишу, а живим у Београду.
Моје је мишљење да не финансира држава Београд него Београд нашу јадну државу, али није то тема.

Данас професија фармацеута важи за једну од финансијски најстабилнијих.
Због тога се плашим да ће сви желети да буду фармацеути баш из финансијских разлога.
Можда су фарм. факултети у Нишу, Новом Саду и Крагујевцу неопходни, али плашим се да све ово иде ка томе да фармацеути постану још једна од професија која ће одвлачити људе на биро за незапослена лица (као што је урађено са медицином,економијом, правима,...).
Дакле, нико се овде не плаши конкуренције (таман посла), већ се плаши презасићења тржишта фармацеута!

Adonis_Vernalis

Jedva cekam konkurenciju!

Ali, konkurisite mi...  :djavo

AnaCrvena

ne slazem se sa Wladom da beograd finansira drzavu a ne drzava beograd!mislim,mozda to sad i jeste tako,ali tako nije smelo da bude!ako zelis provod,kulturne dogadjaje,kupovinu,skolovanje,posao,sta god-sve je smesteno u beograd,pa se logicno obrce i najveca lova,i zarade su najvece,i tako u krug!
i ovde sve ulickano shljashti i bljesti,a u unutrasnjosti je mirno,tiho i manje vise mracno jer su svi mladi zbrisali-gde?u beograd!trbuhom za kruhom!
iako i u unutrasnjosti zive ljudi isto kao i ovde, iako postoji entuzijazam,nije im data sansa da nesto pokrenu,jer je nekome,ne znam kako i zasto,toliko stalo da sve strpa ovde!
kako god,bilo bi lepo da se to promeni,i zato podrzavam postojanje farmaceutskog fakulteta u nishu.
ali,uz duzno postovanje i svu moju podrsku kolegama iz nisha,sigurna sam da je potrebno dosta vremena da se dostigne nivo obrazovanja,organizovanosti i uslova rada koji postoji ovde u beogradu.
i nema razloga za ljutnju i teske reci!budite i vi u nisu svesni toga,i radite na tome da napredujete!dobro je da je nesto pocelo da se desava,konkurencija je zdrava!
:wink:

Adonis_Vernalis

Nemacka sa oko 80 miliona stanovnika ima 32 farmaceutska fakulteta, razlicite snage i dometa, ali 32.

Srbija sa blizu 8 miliona stanovnika ima isto toliko farmaceutskih fakulteta, koliko ih ima i Nemacka. Koliko znamo, nemacka medicina/farmacija su "Die Beste", dakle, najbolje na svetu. Ako mi se dobro cini, na tragu smo da jednom postanemo Nemacka...

Salu na stranu. Dugujem nekakve replike.

Zasto je Beograd "omrazen"? Zato sto jeste. Moji roditelji, na primer, lakse i radije sednu u kola i zapale u Tunguziju, no sto obidju sina u BG.

AnaCrvena

Quote from: Adonis_Vernalis on 15-12-2007, 19:13:20
Zasto je Beograd "omrazen"? Zato sto jeste. Moji roditelji, na primer, lakse i radije sednu u kola i zapale u Tunguziju, no sto obidju sina u BG.
hmmm...nisam sigurna da sam ukapirala sta ste hteli reci  :stid:  :stid:  :stid: 

Adonis_Vernalis

AnaCrvena... pa cak i po cenu da ostanem nedorecen, zadrzacu to sve za sebe. Ili cu otvoriti neku drugu temu, jer ova se zove "niska akreditacija" (ili nesto tome slicno).

Ima veze sa odnosom Prestonica - Provincija. Nisam nista izmislio, samo sam primetio....

pig_am_am

tacno znam o cemu govorite. dobro,dobro...necu u off...

ali to nekako vazi vise za severne provincije...

zar je nemacka bolja od usa?

AnaCrvena

da,tacno je,to nije tema!i necu vise o tome!
ali cu jos malo da mozgam,mozda i ukapiram! :wink:

vlada89

E Wlado zivis u bajci  :K Samo ti to mogu reci... Znam o cemu pricam jer neko meni blizak je na visokom polozaju i bgd je the boss Srbije, ako ne i sama Srbija. Sve sto se desava, je u bgd-u, zato se sve i ulaze samo u bgd a ostalo ko nono3... Elem, nek se uloze sredstva da i drugi fakulteti budu kao nas, pa se nece zloupotrebiti. U svakom slucaju sam ZA akreditaciju   :cvet