Farmacija Podgorica

Started by Luximus, 24-09-2007, 17:08:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Luximus

Quote from: igrackica on 23-09-2007, 17:43:28
Sta? Nista ne razumeme? Kako sa PMF-a? Kakav je program, je l' kao nas? Je l' ovo sad prva generacija krece? Ih, postade PG velegrad! A milo mi je zbog vas, nema stO!  :wink:
PMF u PG i PMF u BG su dva svijeta. Na podgorickom PMF-u imas profesora iz svih branshi... Otvorena je Farmacija u Podgorici ove godine. Pomozite ljudima, ako vec oce da vam se pridruze! Treba saradjivati...  :wink:
A Podgorica postaje velegrad. Stvarno! Odusevim se svaki put kad dodjem u moju milu Crnu Goru! Raaazvija se Crna Gora.  :>

P.S. Nemoj sad neko ovo da shvati ko provokaciju, pa da me razocara! Ako nije normalno voljet' svoju zemlju, onda nije normalno nista! :wink:

nirre

Slazem se sa misom(ipak smo kolege),ako bi moglo da se otvori poseban podforum za crnogorce.Program je kao u bg(ima nekih izmjena ali cu posle o tome) i prof za sada su nasi(sem Lj.Tasic) a na sledecim godinama stizu iz BG,samo za nas i zbog nas.
Sto se tice programa slican je(nasi ga prekopirali sa nekim izmjenama),naime fond casova nije isti a fizicka hemija kod nas je tek na II god,lista izbornih predmeta je manja.Sto se ucenja tice slicno,org Vollhardt sa primjesama Arsenijevica(prezalih te 90e),opsta i neorg je Arsenijevic,anatomija za farmaceute(knjiga) a samo nam dodaju po nesto sa medicine(kazu od viska glava ne boli),fizika je inace teska jer ucimo iz knjige koja je na eng.
Sto se prof tice za sada nam je samo jedan iz bg i to Ljiljana Tasic(kod nas uvod u farmacy) a kazu nam da ce dovoditi iz bg a sto se nasih tice izabrali su najbolje iz tih oblasti.

zoe

Видите овако: анимирајте што више својих колега са године да се овде укључе. Онда пишите, питајте, истражујте - и, час посла, добићете форум.

Што се физике тиче, ми смо је спремали из књиге коју су писали наши професори. Распитајте се да ли то можете користити као литературу. Мада, упозоравам, иако је на српском, штиво није лако.

Masha

Ja sam nesto pogresno ukapirala ocigledno  :K. Ja sam mislila da zelite da se reklamirate, mislim da imate baner kao sto sam gore navela, ali sad vidim da sam potpuno promasila temu  :stid:. Eto, izvinjavam se, verovatno ste pomislili kako sam vrlo neljubazna, a nisam  :happy:. Evo, willie, vase gore list, ce to da potvrdi  :K

willie the scot

masha je takodje vase gore list, i to kakav! :wink:

Adonis_Vernalis

Lisce moje, bilo cije gore da ste, saradjivacemo...  :wink:

Bred


Adonis_Vernalis

Dakle, sigurno hocemo. Sto se foruma tice, kako se dogovorite, a sto se fakulteta tice, hocemo.

Luximus

Placacemo vam avione i davati bombone, samo da dodjete da nam predajete djeci!  :>

Bred

I forum i fax.
Tezimo objedinjavanju svih farmaceutskih fakulteta ili odseka.

igrackica

Apsolutno  :wink:
Raspitajte se za tu fiziku, mada je ona nasa knjiga jako obimna i zaista je teska, meni je to bio grozan ispit. Ne verujem da ce preterano insistirati na toj fizici, pa ipak imate 10-ak ispita na prvoj godini, ili koliko vec, u svakom slucaju daleko vise nego sto smo mi imali. Iz koje knjige uce nasi brucosi?

misos

mi imamo 13 predmeta na prvoj god.stim sto nam je fizicka hem.u dr.god.jos jednom hvala svima koji nas podrzavaju,kao i bredu koji nam  je takodje odg.na nasa pitanj....imate veliki pozz.od koleginice koja je do mene-tanja vas pozdravlja-  :igra: a sad odosmo na vjezbe iz anatomije...vidimo se...

Adonis_Vernalis

More, kad vas pozdravim za godinu-dve... ima da mi fgnz naizust znate, u po bijela dana da vas probudim...

igrackica

Pogotovo ovu zasticenu biljcicu Adonis...  :wink:

Adonis_Vernalis

Kardiotonicne heterozide, ko Zmaj-Jovinu pesmicu... A Adonis je slucajno tu negde...