Medicinska biohemija - praktièni ispit

Started by Nadja, 21-08-2006, 12:41:05

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nadja

Jel moze neko da mi kaze kako izgleda prakticni ?
hvala  :>


Marina

#1
Dodjes, izvuces papir na kome pise neka vezba, to odradis (ja sam imala hemoglobin, nista lakse), a onda odgovaras, zavisi ko ispituje tog roka. Ako si Nadja koju ja znam, onda te interesuje za mb? Ispituju Natasa, Jelena, Sanja ili Dusko, zavisi od roka do roka, i treba nauciti sve vezbe, posto pitaju.

AquArius

#2
Mene interesuje kako izgleda prakticni,
koliko traje,
malo detaljnije.

Hvala
:cvet

stef

#3
 @aqua: naucis praktikum, i uradis neku vezbu, obicno raids sa jos nekim, i mozes da koristis praktikum. Posle vas ispituju zato moras da naucis praktikum, kao za vezbe.

vecni student

 Molim Vas kako izgleda prakticni iz medicinske biohemije.

stef

Quote from: vecni student on 07-12-2006, 14:26:39
Molim Vas kako izgleda prakticni iz medicinske biohemije.
Izvuces papiric sa vezbom koju treba da radis, za vreme vezbe ti je sve dozvoljeno, i ako su ti dibri rezultati, onda te propituje neka od asistenkinja, zato moras dobro da naucis praktikum.

vecni student

interesujeme da li vezbe na prakticnom radis sam ili sa jos nekim.u frci sam jer sam vezbe odradila 2000 god. pa sam  zaboravila kako izgledaju.

olive

Ja sam juce polagala prakticni i dobro sam prosla. Vazbu uglavnom radis sa jos nekim. Ja sam izvukla glukozu sa jos pet studenata, tako da smo svi radili zajedno.Rezultati ne moraju biti tacni. Samo je bitno da ne odudaraju bas mnogo, jar se onda izvodi zakljucak da se pogresilo u nacinu izvodjenja vezbe.
Praktikum mora da se nauci ali ne bas u sitna crevca. Sto se manje uvlacis u detalje bolje ces proci. Juce ja dosta ljudi palo bas zbog toga.

Dukica

Jel se prakticni radi uz praktikum?
I da li asistentkinje pitaju samo vezbu koju ste radili ili sve?
Hvala! :cvet

Bred

Dukice,nego je gore rekao dapitaju sve, cak i nesto sa predavanja.

pcelica

#10
Na prakticnom mozes da koristis sve sto pozelis do trenutka kada odlazis u jednu od kancelarija, gde ti asistentkinja, koja te je prozvala, postavi, uglavnom, tri pitanja.. Neke imaju listu pitanja, a neke to rade "iz glave". Mogu da te zadese uopstena pitanja na koja odgovor znas da das i bez biohemije, a mogu i ona iz praktikuma.. Samo hrabro!!! :run

Ivke

 U vezi prakticnog - da li ass. mnogo pitaju bolesti ili se vise baziraju na samim metodama odredjivanja parametara ili mozda i to zavisi od njihovog dnevnog raspolozenja?? :djavo

BK

To zavisi od raspolozenja. Budi spremna da ce te pitati sve.
Mene je licno, ne znam ni koja je to ass., mislim da se ona u junu vratila sa porodiljskog, pitala sve sem metoda, sto mi je bilo super, meni su metode najgore.(ili eventualno da me je pitala onu metodu koju radimo na vezbama,mada mislim da nije).

Ivke

 Da li se na prakticnom dobija jedna ili dve vezbe? I jos je l odgovaramo prvo ili kad zavrsimo vezbu?

BK

Jedna vezba se dobije, i to vise ljudi istu vezbu tako da mozete raditi zajedno...a odgovara se po predaji rezultata, obicno onim redosledom kojim su predavani rezultati, ali naravno vise ass ispituje istovremeno.