Informacije o upisu

Started by lidija i love you, 23-01-2008, 13:39:01

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bordzija

Ok , a kada je fakultet u PG otvoren, tj. imate li studente trece, cetvrte godine?

nirre

Otvoren 2007.god.
Za sada jedna generacija zavrsila a dr upisala.

bordzija


sokobiv

Kolika je skolarina za studente iz Srbije?

azra_gagana

a moze li mi neko reci kada je upis na farmaciji......jer i ja takodje planiram upisati ali ne znam tacan datum upisa....  gagana

natasa1990

#35
pozdrav svima!
ovako,planiram da upisem farmaciju,imam zavrsenu gimnaziju,diplomu luca (ne sve petice,tj luca 2),iz matematike za 3. i 4. godinu imam cetvorke,iz hemije petice....mozete li mi reci imam li sanse da upadnem medju ovih 18-20 sto se traze,jer me malo plasi taj (zaista mali) broj mjesta....hvala puno!

natasa1990

Quote from: natasa1990 on 25-06-2009, 13:49:38
pozdrav svima!
ovako,planiram da upisem farmaciju,imam zavrsenu gimnaziju,diplomu luca (ne sve petice,tj luca 2),iz matematike za 3. i 4. godinu imam cetvorke,iz hemije petice....mozete li mi reci imam li sanse da upadnem medju ovih 18-20 sto se traze,jer me malo plasi taj (zaista mali) broj mjesta....hvala puno!


e da...ima jedan problem...ja sam bila drustveno jezicki smjer tako da sam imala hemiju samo dvije prve godine i ove petice su od tada....tu ne treba diferencijalni,jel tako?  :roll:

Bred

Quote from: azra_gagana on 24-06-2009, 16:05:39
a moze li mi neko reci kada je upis na farmaciji......jer i ja takodje planiram upisati ali ne znam tacan datum upisa....  gagana
QuoteOBAVJE©TENJE ZA BUDUÆE STUDENTE SAMOSTALNOG STUDIJSKOG PROGRAMA FARMACIJA


Univerzitet Crne Gore je raspisao Konkurs za upis u prvu godinu studija za studijsku 2009/10. godinu u dnevnom listu "Pobjeda" od 23.06.2009. godine.

Konkurs je raspisan za  samostalni studijski program Farmacija na sledeæi naèin :

•   18 (osamnaest) studenata koji se finansiraju iz bud¾eta i 2 (dva) studenta (stranih dr¾avljana -  samofinansiranje)

U sluèaju da se ne popuni broj planiran za upis stranih dr¾avljana, za toliki broj pro¹iriæe se Rang lista kandidata sa dr¾avljanstvom Crne Gore .

Strani dr¾avljanin mo¾e steæi pravo upisa ako ima isti ili veæi broj bodova od kandidata – dr¾avljanina Crne Gore, koji se nalazi na zadnjem mjestu Rang liste, a stekao je pravo upisa.

Prijave na Konkurs se podnose :
- 26. 06. 2009. godine u vremenu od 9,00 do 16,00 èasova, u Institutu za morfolo¹ku grupu predmeta (èitaona) i
- 29.06.2009. godine u vremenu od 9,00-16,00 èasova, u slu¹aoni broj 10 Medicinskog fakulteta (zgrada dekanata).

Uz prijavu na Konkurs  kandidati podnose:
•   orginal svjedoèanstvo o zavr¹enom I,II,III i IV razredu srednjeg obrazovanja,
•   orginalnu diplomu o polo¾enom zavr¹nom odnosno maturskom ispitu,
•   izvod iz matiène knjige roðenih (da nije stariji od 6 mjeseci),
•   ovjerenu  kopiju diplome "Luèa", ili njoj ekvivalentne diplome
•   uvjerenje o dr¾avljanstvu (samo za strane dr¾avljane).




Strani dr¾avljani, osim navedene dokumentacije, du¾ni su podnijeti Rje¹enje o priznavanju obrazovne isprave (svejedoèanstvo, diploma) ili potvrdu o pokretanju postupka o priznavanju obrazovne isprave, izdate od Ministarstva prosvjete i nauke Crne Gore.

Prijavu na Konkurs kandidati æe dobiti prilikom prijavljivanja od ovla¹æene osobe za prijem dokumentacije na Fakultetu.
Prilikom prijavljivanja kandidat je obavezan  da sa sobom ponese liènu kartu.
Duplikat dokumenata mogu se podnijeti samo uz Potvrdu Slu¾benog lista da su dokumenta ogla¹ena neva¾eæim.
Ukoliko bude kandidata  sa neodgovarajuæom ¹kolom, diferencijalni ispit æe se odr¾ati 30.06.2009godine.
O terminu i mjestu polaganja diferencijalnog ispita, kandidati æe biti obavje¹teni 29.06.2009.godine, posle 17,00 èasova.

Upis kandidata æe se izvr¹iti  03.07. 2009. godine  u vremenu od 9,00 do 14,00 èasova.

Bli¾e informacije o upisu mo¾ete naæi na sajtu Univerziteta Crne Gore www.ucg.cg.ac.yu (Pravilnik o uslovima, kriterijumima i postupku upisa u prvu godinu studija)
i na sajtu samostalnog studijskog programa Farmacija: www.farmacija.cg.ac.yu (Poslovnik o radu Komisije za upis u prvu godinu studija  na samostalnom studijskom programu Farmacija, za studijsku 2009/10.)




                  PREDSJEDNIK KOMISIJE ZA UPIS
                                                   
                                                                        Prof. dr Refik Zejniloviæ
http://www.farmacija.cg.ac.yu/admindoc/OBAVJESTENJE%20ZA%20BUDUCE%20STUDENTE%20FARMACIJE.doc

misos

Quote from: natasa1990 on 25-06-2009, 16:54:34
Quote from: natasa1990 on 25-06-2009, 13:49:38
pozdrav svima!
ovako,planiram da upisem farmaciju,imam zavrsenu gimnaziju,diplomu luca (ne sve petice,tj luca 2),iz matematike za 3. i 4. godinu imam cetvorke,iz hemije petice....mozete li mi reci imam li sanse da upadnem medju ovih 18-20 sto se traze,jer me malo plasi taj (zaista mali) broj mjesta....hvala puno!


e da...ima jedan problem...ja sam bila drustveno jezicki smjer tako da sam imala hemiju samo dvije prve godine i ove petice su od tada....tu ne treba diferencijalni,jel tako?  :roll:

bez diferencijalnog moze da se upise gimnazija i SMS smjer farmaceutski tehnicar...tako da mogu svi smjerovi koji postoje u gimnaziji, da li ces se upisati zavisi od toga koliko luca1 se prijavi..ne bi bilo lose da pokusas, jeste da se mali broj prima...ali... :wink:

natasa1990

hvala...ostavila sam danas dokumenta...rekose mi da je prosle godine 34 primljeno...dobro bi bilo kada bi ostavili na sajtu fakulteta ili ovdje listu nas sto smo to danas zavrsili,posto su rekli da ce biti posle 17h...
hvala jos jednom... :wink:

misos

bice ti na vrata od medicinskog fakulteta sigurno..a wec za koji dan i na sajt fakulteta ko je primljen :o) nadam se da cemo biti kolege srecno!!

belinea

a jel ima neko kakvu informaciju da li ce se produziti lista za nas koji nismo prosli u prvi upisni rok..hvala

thisone

da li neko zna jesmo li primljeni mi koji smo bili ispod crte?rekli su da ce to razmatrati ovih dana, ja uzalud zovem.molim starije studente da nam ubace koju informaciju iznutra, ipak ste vi nase starije kolege :kul:. na sajt fakulteta nema nista o ovome.

Bred

Pa ne mogu to studenti da znaju ...  :wink:

belinea

ma oni su primili luce 1 i 2 nego mene interesuje sta je s nama sto nismo lucasi i sto smo ispod crte..a ostalo nas svega 5...a dekan kaze nema nas kud,malo prostorija,puno studenata,bla bla...a ne isplati se drzati nastavu za 26 studenata...ako ko sta dozna,javljate ljudi,ocajna sam :indi: