Kome se obratiti?

Started by brko, 30-06-2009, 10:26:17

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

willie the scot

ap-surd.

sta reci?

semjuel beket.

bubica86

Slazem se, profesorka nema postovanja prema studentima... drzi nam predavanja o akademskom ponasanju, a nije bas da mozemo da se ugledamo na nju  :wink:
Mislim da su takvi ljudi nezadovoljni svojim poslom, zivotom. Ogorceni. Pomalo je sazaljevam  :lol:

Ispit moze da se spremi i polozi, kombinacijom slajdova i prirucnika. Ocena verovatno nece biti adekvatna (danas sam se uverila u to gledajuci listu, ne mozete da zamislite sa koooliko bodova ljudi ipak dobiju sestice, hm...), ali ipak cete to skinuti s' vrata ;)

Logicno je da bi mogli da joj priprete gubitkom posla, ali ocigledno nju to ne dotice jer ionako ne zeli da predaje na nasem fakultetu... Pa ipak, gle cuda-i dalje je tu! Circulus virtiosus, hahaha :)
Hocu da kazem : resavanje ovog problema verovatno iziskuje mnogo energije i vremena koje je, po mom skromnom misljenju, bolje uloziti u rad na sebi tj. na svom studiranju. A motiv i inspiraciju mozete da potrazite i van fakulteta, neke ljude ljubav cini poletnim, neke izlasci, knjige, putovanja, sport... Ima nacina da se napune baterije :)

petao

da vratimo ovu temu na vrh, jer joj je tu i mesto!!!

pitanje za sve: koliko je "starih studenata" polozilo OVO u januarskom roku?

ovo vise nije normalno. na stranu sto je prof takva kakva je, sto je nekulurna, puna mrznje, nepodnosljiva ali ona ljudima uzima mesece i mesece zivota, da ne kazem godine (iako se i to desava)!!! a ne moze se reci da bas niko ne uci. ova prolaznost nije do studenatta!!! ne mogu da polazu nista drugo dok njen predmet ne skinu sa vrata. a ona kao za inat  sve gora i gora (da se tako kulturno  izrazim). nije u redu da ljude od 25+ godina, buduce akademske gradjane, farmaceute neko pravi budalama! ne smemo to sami sebi da dozvolimo.
hajde predlozi svih sta bi moglo da se uradi? sve ulazi u obzir!!!




Nea

Ovde sam u odredjenom periodu pisala dosta o svemu tome i bila prilicno revoltirana zbog ovog ispita.
Nekim srecnim sticajem okolnosti  uz koje je naravno islo i razbijanje od ucenja patoloske fiziologije
iz sve moguce raspolozive literature , uspela sam da polozim u junu . Tada mi se cinilo da su stvari krenule na bolje po pitanju ovog ispita jer prolaznost nije bila toliko losa u tom roku, ukljucujucu i to da je sedmica bila najvisa ocena. Ali s obzirom na to da se ta nebuloza prolongirala i do septembra , oktobra i provlaci se u apsolventske rokove, mislim da definitivno treba reagovati i to agresivno.
Takodje , svatram da medicinske cinjenice koje su predavane na repetitorijumu , prevazilaze i gradivo osnovnih studija medicine, a o farmaciji i da ne govorimo. U redu je to da mi imamo solidno znanje, ali ovo je stvarno preterivanje i zato bih nesto od prilozene literature mozda i odnela nekom profesoru medicinskog fakulteta , cisto da mi da svoje misljenje o ucenju tako neverovatnih stvari. To bi bio jos jedan argument koji bi mogao da nam pomogne i ide u korist.
Naravno, neverovatno je da se nesto tako desava i da nas neko toliko muci, dan danas imam traumu od tog ispita. Jos neverovatnije je da niko od profesora ne reaguje. Najveci problem je kao i uvek nekolegijalnost studenata. Mislim da bih u situaciji da nisam polozila ovaj ispit licno isla kod predstavnika naucno nastavnickog veca, prodekana za nastavu i kod dekana. I naravno pozvala sve moguce ljude da mi se pridruze. Ne bih cekala pomoc studentskog parlamenta.
Ukoliko niko od njih ne bude mogao da nam pomogne i kada bas ne bih saslusali, na sve moguce nacine bih pokusala da zaista izdejstvujem da ovakav problem dospe u medije. I onda bi se nas divni fakultet pretrpeo bruku kakvu bi naravno i zasluzio. Bilo bi mi naravno zao, ali ako je to poslednje sto bi moglo da pomogne i ukoliko nemamo izbora, onda bi to uradili.

  Sve u svemu , iz ovoga se moze zakljuciti da bih "kopala i rukama i nogama" i kucala na sva moguca vrata u nadi da ce neko da me saslusa.
Toliko od mene , za sada.

malena

E Nea ali na nasem faxu treba neko da pokrene masu a ostalo nekako i ide... Ali ozirom da vecina nema petlju da nesto uradi tako je kako je... Licno jos nisam uzela da se patim sa tim ispitom al kad krenem rekli su mi sta me ceka... Zalila bih se ja ali ne znam ni kome ni kako jer bih mozda bila jedna kojoj nesto smeta pa bih prosla jos gore...  :namcor :namcor :namcor :namcor

kaja

Quote from: petao on 24-01-2010, 23:41:09
...koliko je "starih studenata" polozilo OVO u januarskom roku?...

...nije u redu da ljude od 25+ godina,...

Da li se ovo odnosi samo na stare studente?

mina-L

Ja se apsolutno slazem da bismo trebali nesto da uradimo!!! Ni ja jos nisam pocela da spremam ovaj predmet,jer prosto ne smem da se usudim, sve nekako gledam da ocistim druge ispite pa da mi ovo ludilo od ispita ostane medju poslednjima :namcor

malena

E ja sam danas videla studenta prodekaka i rekla mu zas obaj problem on je rekao videce raspitace se... Ali ljudi nije do njega on moze da ode kod nje i da joj se kulrutno obrati ali znamo svi kakva je profesorka  :djavo ne nadam se ja mnogo u taj njegov razgovor sa njom...  :namcor :namcor :namcor :namcor

Bred

Ma, nema od toga nista. Ona je takva kakva je i npitate li se vi zasto ona TOLIKE godine opstaje i predaje na faxu?! Ocigledno joj niko nista ne moze niti hoce da se bakce s njom posto je ona onako na svoju ruku ...   :pst

Savetujem da vam da sto pre pocnete da spremate ovaj ispit i pocnete da izlazite na njega da biste ga u neko dogledno vreme i polozili.
:ohwell:

kaja

Znam i da je profesor Darko Ivanovic u vreme kada je bio dekan pokusavao da razgovara sa njom ali nije uspeo.Na nasem fakultetu zaista moze sa svakim profesorom da se razgovara, a sa tim zavodom ne mogu ni drugi profesori a kamoli studenti.Najgore je sto je to opste poznata situacija a niko nista ne preduzima.
Na kraju moram da dodam da svi koji poloze patofizu uopste ne znaju koliko npr. znaju i sluze se znanjem drugih predmeta.
Problem postoji.

Bred

Problem postoji godinama, da ne kazem decenijama. :D

anaM

#41
Quote from: kaja on 25-01-2010, 10:05:26
Quote from: petao on 24-01-2010, 23:41:09
...koliko je "starih studenata" polozilo OVO u januarskom roku?...

...nije u redu da ljude od 25+ godina,...
Niko nije polozio i dve kolegenice koje su pozvane na usmeni,naravno,pale su!!! Izgleda da nam farmakologije nije vise najtezi ispit vec patofiza :hm

aska

ja sam 5 minuta stajala pred spiskom i nisam mogla da verujem svojim ocima... 5,5,5,5,5,5,5,5,5,5,5,5..I TAKO 28 PUTA... :shock
znam da uvek ima ljudi koji izadju tek tako na ispit, da vide formu testa.. ali da niko ne dobije 6???? pritom, znam dve devojke lico sa tog spiska i znam da su bas ucile.. vise rokova...
sta ce biti tek kad ja to sednem da ucim :hm :run

veverica

Pakao od ispita odn. profesorke!

Jack

Ja cu da pokrenem masu! Nemoze ovo vise ovako,ako treba i u ministarstvo prosvete! Prolaznost katastrofa... Sta misli ta zena da je bog! E pa nije ima neko i iznad nje. A ja cu 100 ljudi da skupim pa cemo za pocetak da se okupimo na faxu pa da vidimo sta je ciniti!