Nove profesorke u junskom roku

Started by judo, 28-05-2010, 17:25:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

nikol

 I da, isto pitanje ako ima nekog da je slusao/la?

mmmm

Ja upravo polo¾ih kod Katarine.Ona je fenomenalna,korektna,i puna obzira.pitanja su ova po kojima uèimo samo ¹to ih ona daje iz glave i ima 5 pitanja.Uglavnom se ista pitanja vrte iz dana u dan(migrena,no,lokalni analgetici ,opioidni receptori,odnos doze i efekta,agonisti...,hiv,hormoni,serotonin)Ko je raspolo¾en da slu¹a ima ispit i u subotu u 12h.SREÆNO!

jadranka

Polozila sam danas kod Aleksandre.Pitanja:1.doza i efekat 2.inervacija KVS 3.diuretici Henlejove petlje 4.bifosfonati 5.mehanizam dejstva antiepileptika 6.lokalne gljivicne infekcije
Pita svoje vezbe i svoja predavanja(ono sto najbolje zna),tako se moje odgovaranje svelo na 1. i 6. pitanje
Licno vise mi se svidja nacin ispitivanja starih profesora.Inace profesorica je izuzetno fina i prijatna

ivnbg

Ja imam sasvim drugacije iskustvo kod Katarine...Negativno.Nisam srela ni jednu tako nekorektnu osobu i loseg ispitivaca.Na ispitu mi nije omogucila da odgovaram vec mi je postavljala blic potpitanja.Kod faza anestezije iako sam tacno odgovorila da je druga faza najkriticnija,zbog toga me je oborila.A na zalost je pogresila,makar tako misle Rang i Dale.Kako god,neka joj na cast ali tako los ispitivac i .... ma nije vredna toga.

malavestica

ja sam danas odgovarala kod aleksandre, oborila me je na 6tom pitanju, nisam znala koje gljivice su izazivaci lokalnih oboljenja, i tako, rekla je da ne mogu da lecim ako ne znam sta lecim, sto je i logicno. Inace je ok, pita puno podpitanja, uglavnom trazi da se razume i poveze sto je ok, ali pita i sitnice tipa koja subjedinica je odgovorna za blokadu VZ Ca kanala, gde se vezuje bzd na GABAa i tako to.. A antimikotike definitivno ucite do detalja.. :wink:
pa, vidimo se u septembru  :wacko:

nikol

  I ja sam danas bila kod Alexandre, nemam nista lepo o njoj da kazem a ruzno ne zelim.
  Mogu samo da dopunim koleginicu koja je rekla ucite antimikotike do detalja....naucite SVE
  detalje  :K2:

lucia

pridruzujem se recima hvale za prof. Katarinu :wink:...trudi se iz sve snage da ne obori i izvlaci apsolutno sve sto znate, cak i ako se ne tice dobijenih pitanja...ali naravno da i to ima granicu(sto je dobro), i mora da se shvata to sto se prica
preporucujem svakome ko u sledecem roku ispadne kod nje da, uz svakako solidno znanje :wink:, obavezno izadje i iskoristi priliku da kroz prijatan razgovor to znanje i pokaze, a ne da mu preokupacija bude raspolozenje profesora i bioprognoza tog dana :wink:

ivnbg

#22
Quote from: lucia on 02-07-2010, 21:46:06
pridruzujem se recima hvale za prof. Katarinu :wink:...trudi se iz sve snage da ne obori i izvlaci apsolutno sve sto znate, cak i ako se ne tice dobijenih pitanja...ali naravno da i to ima granicu(sto je dobro), i mora da se shvata to sto se prica
preporucujem svakome ko u sledecem roku ispadne kod nje da, uz svakako solidno znanje :wink:, obavezno izadje i iskoristi priliku da kroz prijatan razgovor to znanje i pokaze, a ne da mu preokupacija bude raspolozenje profesora i bioprognoza tog dana :wink:
.....Kako ko.Moje iskustvo je sasvim suprotno.Mislim da je jako los ispitivac i da ne pruza svima sansu da odgovaraju.Meni je nije dala.Nisam cak ni imala prilike da odgovaram.Sve najgore mogu da kazem o njoj.Ne verujem da je konkretno protiv mene imala nesto.Prosto je bila gledna pa me je oteljala tj aj ti drugi put,a taj drugi put je za 3 meseca.NAJGORE je sto sam znala svoja pitanja.Mene je jako ostetila.Tako da zaista imam sve najgore da kazem o njoj.Inace jeste tiha i mirna,kad zeli.I pusta koga zeli.ALI ako slucajno ne zeli,joj,e onda vam ni to sto znate ne pomaze.Meni je rekla da sam sve izmesala.Oborila me.E,a onda se pokazalo da Rang i Dale kazu isto sto i ja. Ne znam sta da kazem.Ostetila me je,ali kome da se zalim.I ne daj Boze da sledeci put ispadnem kod nje. Pozdrav svima,al ako joj se svidite moze ,ako ne e.... :dole: :dole:

lucia

...i na kraju se uvek pokaze da je najsigurnija varijanta nauciti :shifty:, i izaci na ispit siguran i dati sve od sebe, a ne gubiti vreme na citanje foruma i analiziranje karaktera profesora, jer je sve to ocigledno individualna stvar....

malavestica

svakako, nauciti celog ranga pa preci prredavanja da se vidi ima li kakvih nepodudarnosti, ako ima pravac konsultacije i extraaa  :K2:
ma ispit je takav, a i sreca igra ogromnuuuu ulogu  :wink:

zekszeks

Ja polozih ispit kod Aleksandre. Napominjem da sam gradivo vrlo detaljno i pazljivo ucio, sve presao, trudio se da uz logicka zakljucivanja dodjem do odgovora na podpitanja koja ona postavlja, ali cini mi se da kad hoce nesto da pita studenta, vec unapred nije zadovoljna odgovorom i kao da nikako student ne prica ono sto bi ona htela. Pri tom, se sve vreme oseca stav da misli da njen sagovornik nema pojma. Sramota me je sto zavrsavam ovaj fakultet upravo zbog takvih profesora i takvog odnosa prema studentima. Zakljucak je: prof. Miroslav je divan, nemojte se uopste plasiti niti strepeti za ishod ispita ukoliko ste prosli citavo gradivo, a ukoliko ste kod drugih profesora, faktor njihovog raspolozenja i zelje da vas uvrede je neizbezan. I kada uskoro pocnem da radim, vrlo sirokom krugu ljudi i deci koja mozda pomosle da studiraju farmaciju na nasem fakultetu, pricacu koliko je neljudski i neprofesionalan odnos prema studentima. Trebalo bi da se stidi,doc. A. Novakovic, kada studentu upucuje recenicu:Vi tako lupate i nemate pojma, ali dacu vam 6. Kod profesora Miroslava vam se tako nesto kada odgovarate nikada nece desiti.

mmmm

KAD SMO VEÆ DO©LI DO KRAJA MISLIM DA JE NEKOREKTNO BILO ©TA LO©E REÆI O PROFESORIMA.FARMAKOLOGIJA JE LEPA I OBIMNA I NAJVEÆI PROBLEM JE NAUÈITI I SIGURNO NIKO VAS NEÆE OBORITI AKO STE NAUÈILI I AKO STE SIGURNI U TO ©TO ZNATE.PO PRIÈI PROFESORKE KATARINE NEKI REALAN PERIOD DA SE LEPO NAUÈI JE 4 MESECA ALI DA SE DR®ITE KONKRETNIH STVARI I SAMO PONAVLJANJE DA SE NE ZABORAVI.DOVOLJNA JE KUCANA SKRIPTA UZ DOPUNU PREDAVANJA OD PRO©LE GODINE. :wave:

IvAAnna

#27
ja se u potpunosti slazem sa tobom, slusala sam ispit, u pocetku mi je sve izgledalo ok, ali kako je ispit odmicao jedva sam cekala da izadjem napolje. Prof A.Novakovic ne dopusta studentu da zavrsi recenicu do kraja, vec prekida pitanjima-a, kako, zasto, gde??? i to sve sa nekim irnicnim osmehom na licu, koji ne skida sve vreme...ne znam, uopste mi se ne dopada...mislim da treba uvesti da novi profesori idu da slusaju ispite kod Savica, da vide sta je profesionalizam i korektan odnos prema studentu koji ce mu 'sutra' biti kolega...toliko

ova poruka je slaganje sa stavom kolege zekszeks-a:)

Kamicak

Kad curka postane profesor, to na dobro ne moze da izadje. Uvek sam mrzela kad se neznanje prikriva bezobrazlukom i omalovazavanjem drugih. Ah da, da izvine zivotinja zbog ovakvog poredjenja..

mani

slazem se sa svima pomalo
slusala sam ispit u junu kod prof radice,aleksandre i savica
mogu da kazem da je najprofesionalniji bio prof savic iako dosta trazi moram da priznam
ostali su vrlo subjektivni
naslusala sam se ljudi koji su lupetali i polozili
ne znam vise sta da mislim
u agoniji sam jer ne mozemo da naucimo sve bas a kad citamo forume raspamecujemo se do besvesti :Bog
ono sto sam sigurna je bez kvs ne odlazite kod radice a bez cnsa kod savica
to bas pitaju i vole ali svi to verovatno vec znate nisam mnogo pomogla
ja ucim ovu b skriptu i cini mi se da nije dovoljan a varagica ne pipam jer stvarno vise ne mogu da se rasplinjavam
ako neko ima savet oko literature nek napise svoje iskustvo
u potpisu OCAJNA  :help3: