pitanja kod prof.Katarine Ilic

Started by suncokret, 28-01-2011, 14:35:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

suncokret

jel moze neko ko je izlazio kod Katarine da napise kooja pitanja daje :thanx2:

nikol

 Vecita dilema?! Sta pita K.Ilic? Mene je nedavno oborila... a005
Moja primedba je - samo ono sto je do sada predavala, i to od reci do reci.
Imas na supi iznad svakog predavanja pise sta je ko predavao ali
obavezno prelistaj i arhivu.....pozzz

diskaaa

jel neko slusao ispir kod nje danas ili u petak? utisci...

marina985

ja sam polagala.
pitanja: odnos doze i efekta, hobp, mehanizam dejstva antiepileptika, kortikosteroidi u dermi, balansirana anestezija, tearpija hep b i c
a utiisciii ....
na prvom pitanju nas je pitala sve, kompletnu prvu oblast, tj tu opstu farmu, sve sto joj je palo na pamet, ali npr nista van boshka nije pitala, tako da je boshko sasvim dovoljan za taj opshti deo. ali sve mora da se zna. devojku je oborila na drugom potpitanju koje nije znala jer "ako ne znate opstu, onda nista drugo niste razumeli, samo ste naucili napamet" ...
pita sve sa svojih predavanja, i to ne ono sto pise, nego ono sto je rekla!!!! tako da ako niste bili na predavanju, ako nije bio naravno, jedino sto vam preostaje je da gledate kroz prozor dok ona vrlo povisenim tonom prica da je to pricala na predavanju i zasto se niste raspitali sta pita. naravno na kraju kaze kako sve to radi dobronamerno.
na pitanju hobp me je pitala da joj pricam patogenezu emfizema pluca, jer bozem oj to smo ucili na patofizi, a hvala bogu i ona je pricala na predavanju. i smarala je na kortikosteroidima, ona je to predavala i postoji snimljeno predavanje, OBAVEZNO ga odslusajte!!!! jer ne pita nista sto pise u knjigama, nego prakticne stvari koje je ona rekla na predavanju!!!
antiepileptike me na kraju nije ni pitala, jer je skapirala da nema vremena, jer je ostala jos jedna grupa studenata. za balansiranu me pitala samo osnovne stvari koje sam vec napisala u konceptu. i na hepatitisu me pitala simptome bolesti, bihemijski nalaz, koji je gori B ili C i zasto, dakle od terapije ni slova :)
koncept gleda, ne obara za los koncept odmah, ali kad te obori usput ti kaze kako ti je i koncept bio los :)
zvucim vrlo ogorceno, a polozila sam! tako da... spremite se! iskreno ne znam zasto je bije glas da je najbolja opcija...
uh. eto :D

nila

Ja sam danas polo¾ila kod nje.
Evo pitanja koja sam imala: 1.kompetitivni antagonizam 2.antiholinesterazni lekovi 3.sedativi i hipnotici 4.Alchajmerova bolest 5.hormoni adenohipofize 6.terapija herpesa
Ulazi po petoro ljudi kod nje i svi dobijaju ista pitanja. Kada vam pregleda koncept, najèe¹æe ispituje sa leva na desno :) tako da u stvari prvu osobu najvi¹e izre¹eta :) Ne daje visoke ocene, i ne prolazi ba¹ puno ljudi, ali je prijatna.
Evo jo¹ nekih kombinacija pitanja kod nje, koje su imali drugi ljudi:
1.zavisnost i tolerancija 2.holinergièka transmisija 3.lekovi u terapiji anksioznih poremeæaja 4.diuretici henleove petlje 5.oralni kontraceptivi 6.miorelaksansi

1.odnos doze i efekta 2.ergot alkaloidi 3.miorelaksansi 4.estrogeni 5.osmotski diuretici i inhibitori karboanhidraze 6.terapija astme

Sve u svemu, mislim da stvarno treba obratiti pa¾nju na ono ¹to je ona predavala. Nadam se da sam pomogla.. Sreæno svima! :)

smarty

Forsira sve ono sto je ona predavala. Povedite racuna. Voli da siri pricu van pitanja. Ponekad bez obzira na kvalitetan koncept zna da pita dosta...

mimm

kolege treba mi pomoc, da li neko zna kada ispituje profesorica u ovom roku?
i sutra i prekosutra ili smao sutra? i u koje doba pocinje ispit?

nema obavestenja na supi vise, sklonili su ga..


jelkica


dave

1.Odnos doze i efekta
2.Nezeljena dejstva beta blokatora
3.Antiemetici
4.HOBP
5.Benzodiazepini i barbiturati, mehanizam dejstva i farmakoloski efekti
6.Kortikosteroidi, bezbednost primene

Profesorka je bila jako prijatna, nije nas puno pitala i sve je bilo osnovno. Nema vremena da se razmislja ili znas ili ne znas.Ako ne znas, ne uzme ti za zlo,ako si na sva pitanja odgovorio na konceptu.
Opsta farmakologija mora da se zna, tu odmah obara, ali je zaista pitala osnovno, tipa sta  je agonist, sta antagonist, koja je razlika, sta je afinitet, efikasnost....sve u svemu, bila je vise nego korektna.

Srecno!

pexualis

Polozio sam u utorak, dobio sam 8. :-))) Moja kombinacija, Odnos doze i efekta, Nezeljeni efekti beta blokatora, Benzodiazepini i barbiturati, mehanizam i primena, Antiemetici, HOBP, i Bezbednost GK. Devojka je super, veoma je prijatna, nema one tenzije kao kod ostalih profesora. Svima daje ista pitanja, imali smo sat vremena da pisemo koncept, nas cetvoro. Koncept mi je stao na 6 A4 str., morao sam da malo skratim 5. i 6. pitanje jer nije bilo vise vremena. Dvoje kolega je oborila jer su imali losiji koncept, ali je bila potpuno fer, pruzila im je sansu u nekih 15 minuta da pokazu sta znaju iz 1. oblasti, pitala ih je stvari koje zaista moraju da se znaju, odnos doze i efekta, sta je afinitet, sta je efikasnost, kako na osnovu krive mozemo odmah da vidimo kakva je terapijska sirina leka, sta je terapijski index i sl. Ko ne poznaje dobro prvu oblast, pada, jer to ne tolerise! Nakon prvog pitanja, jedna koleginica i ja smo ostali i odgovarali ostala pitanja. Uglavnom pita ono sto niste napisali na konceptu, naravno, niko ne moze da se seti bas svega, tako da nije strasno i ako ne znate odmah da odgovorite na neko podpitanje. Koncept pisite maksimalno ozbiljno, jer ga cita nekih 20 minuta i na osnovu toga odmah vidi sa kim ima posla i koliko koga treba da pita. I prvu oblast naucite bez greske, to je preduslov da uopste izadjete kod Katarine. Ali devojka je zaista super, fina i dobronamerna tokom celog ispita, tako da ko je stvarno ucio i razumeo stvari, nema razloga za tremu. Srecno svima na ispitu!

mali veseljak

Molim kolege da napisu pitanja iz majskog roka.

dekky

Ja bih rekao da se prof. Katarina drzi onih ispitnih pitanja (6 x 30), jel da? :smekerica:

mali veseljak

opet molim da kolege napisu pitanja koja budu imali u ovom roku :)

mali veseljak

pretklinicka ispitivanja
karbamazepin
HOBP
fluorohinoloni
hormoni neurohipofize
lekovi prve linije protiv hipertenzije

Shix

Klinicka ispitivanja
Th glaukoma
ACE inhibitori/Ca blokatori
benzodiazepini/barbiturati
bisfosfonati
antituberkulotici