Rukomet

Started by hulio_salinas, 24-11-2006, 18:15:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hulio_salinas

24/11/2006 | Izvor: B92

Rukometni derbi bez pobednika



Veèiti rukometni derbi Crvene zvezde i Partizana zavr¹en je bez pobednika. Rivali su podelili bodove u odlo¾enoj utakmici osmog kola nacionalnog ¹ampionata, a meè je zavr¹en rezultatom 29:29. Na taj naèin Zvezda se uèvrstila na prvom mestu na tabeli, po¹to sada ima pet bodova vi¹e od Partizana. Tribine dvorane "©umice" bile su ispunjene do poslednjeg mesta.

U prvom poluvremenu crveno-beli su konstantno bili u prednosti, a posle 30 minuta domaæin je vodio sa 16:13, pre svega zahvaljujuæi odliènim odbranama Zvezdinog golmana Vladimira Peri¹iæa.

Tokom veæeg dela meèa, rukometa¹i Crvene zvezde imali su prednost od tri gola, ali su pred sam fini¹ meèa zaradili dva iskljuèenja i tako dozvolili Partizanu da izjednaèi na 29:29.

Najefikasniji igraè utakmice bio je Obrad Raduloviæ sa 10 golova, dok je kod crveno-belih najvi¹e golova postigao kapiten Nenad Maksiæ – devet.

stef

standardna krada.

nasty girl

Rukomet: Prvi poraz Crvene zvezde
Rukometa¹i Crvene zvezde izgubili su prvu utakmicu u Superligi, pa je razlika izmeðu vodeæih 'crveno-belih' i drugoplasiranih 'crno-belih' samo jedan bod.

Zvezda je gostovala u Bujanovcu, od 1. do 60. minuta viðena je 'rezultatska klackalica' a domaæin je pobedonosni gol postigao 14 sekundi pre kraja. Vasiæ je imao 18 odbrana na golu BSK Hebe, Zubiæ devet, a golmani ekipe iz Bujanovca odbranili su ukupno tri sedmerca. Po osam golova postigli su St. Stojanoviæ i Vujièiæ. U gostujuæoj ekipi po ¹est golova postigli su Pejoviæ i Pavlov.

Partizan Si&Si lako je osvojio bodove u duelu sa ekipom Proletera uz po ¹est pogodaka Raduloviæa i Miliæeviæa.

Sintelon je zadr¾ao treæe mesto pobedom nad ekipom Planinke, a treæu pobedu u sezoni ostvarili su rukometa¹i Vojvodine.

Rezultati 13. kola: BSK - Crvena zvezda 31:30, Sintelon - Planinka 35:32, Vojvodina - Vrbas 35:30, ®eleznièar - Jugoviæ 26:27, Kolubara - PKB 28:27, Partizan - Proleter 35:24, Mladost Èelik - ORK Ni¹ 27:24. Mladost Radnièki i Metaloplastika igraju u nedelju.

Tabela: Crvena zvezda 23, Partizan Si&Si 22, Sintelon 16, Proleter 14, Planinka 14, Kolubara 14, Metaloplastika 13 (-1), Mladost Èelik 13, ORK Ni¹ 13, Vrbas 13, Jugoviæ 12, Mladost Radnièki 10 (-1), BSK Heba 9, PKB 7, Vojvodina 7, ®eleznièar 6.

Poraz i od Maðarica - 27:35



Rukometa¹ice Srbije zavr¹ile su nastup na Evropskom prvenstvu porazom od Maðarske 35:27 (16:10).

U treæem kolu grupe A u gradu ©evde na¹a selekcija je meè izgubila na isti naèin, kao i prethodna dva.

Posle 0:3 na startu "plave" su smanjile na 6:4, ali su serijom 0-5 dozvolile protivnicama da se odlepe na sedam golova razlike.

U fini¹u prvog poluvremena na¹ tim uspeo je da priðe na 10:14, ali su Maðarice neposredno pre i posle poluvremena postigle po dva gola i stigle do plus osam.

Najveæu razliku selekcija Maðarske stièe u 48. minutu, kada Or¹oja Verten na sredini svoje serije od pet golova donosi 30:20 (u petnaest minuta samo je ona davala golove za Maðarsku).

Sledi serija na¹ih igraèica od 5-1, stigle na minus ¹est, ali vi¹e od toga nisu mogle.

Po èetiri gola za Srbiju dale su Andrea Lekiæ, Nada Miæiæ i Marina Rokiæ, Verten je za Maðarsku precizna bila ¹est puta.

U poslednjem meèu tokom kojeg je nosila dres reprezentacije Branka Jovanoviæ nije ulazila u igru. Slaðana Ðeriæ imala je 15 odbrana, Katalin Palinger jednu vi¹e za Maðarsku.

Selektorka reprezentacije Srbije Sandra Kolakoviæ izjavila je da je zadovoljna ¹to se ekipa nije obrukala.

"Mlade igraèice su dale sve od sebe i mislim da se nismo obrukali u meèu sa Madjarskom. Nama sada predstoji te¾ak rad i kada bi ova ekipa ostala ne okupu dve, tri godine mogla bi da se ravnopravno suprotstavi protivnicima na nekom velikom takmièenju", rekla je na konferenciji za novinare.

Jedna od igraèica koja je na ¹ampionatu u ©vedskoj dobila ¹ansu, Andrea Lekiæ naglasila je da je sreæna ¹to je mogla da uèestvuje: "Velika je stvar ¹to sam dobila ¹ansu da igram na Evropskom prvenstvu i da steknem iskustvo, ali nisam sreæna zbog rezultata".

Dvorana: Arena u ©evdeu. Gledalaca:oko 500. Sudije: Monika Hagen i Marija Halberg (©vedska). Iskljuèenja: Maðarska 4 minuta, Srbija 2 minuta. Sedmerci: Maðarska 3(2), Srbija 2(2).

Maðarska: Her, Ferling 3, Verten 6, Melman 4, Kir¹ner 2, Borba¹ 2, Hornjak 1, Gerbic 2, Kovaèic 4, ©iti 3, Palinger, Tot 4, Samoranski 2, Siè 2.

Srbija: Ðeriæ, Grozdaniæ 2, Koperec 2, K. Vojèiæ 3, Mladenoviæ 3, Barto¹iæ 2, Lekiæ 4, Damjanoviæ 2, Jovanoviæ, Filipoviæ, Miciæ 4, A. Vojèiæ, Dmitroviæ, Rokiæ 4.

U prvom meèu treæeg kola grupe A Austrija je pobedila Makedoniju 28:25.

EP: Kraj prve faze, 4 tima idu kuæi


®enske rukometne reprezentacije Slovenije, Ukrajine i Holandije zavr¹ile su takmièenje na Evropskom prvenstvu u ©vedskoj, ba¹ kao i na¹a reprezentacija.

Sva ta èetiri tima zavr¹pila su prvu fazu takmièenja bez ijedne pobede.

Preostalih dvanaest ekipa plasiralo se u drugu fazu, u kojoj se grupa A ukr¹ta sa grupom B, a grupa C sa grupom D.

U ponedeljak je slobodan dan, a u utorak se takmièenje nastavlja.

U prvoj fazi najuzbudljivija je bila borba za vrh u grupi D, u kojoj su Francuska. ©panija i Danska zavr¹ile u krugu sa po jednom meðusobnom pobedom.

Grupa A – ©evde:
Austrija - Makedonija 28:25
Maðarska - Srbija     35:27

1. Maðarska  3 0 0 107:72
2. Austrija   2 0 1  83:94
3. Makedonija 1 0 2  72:81
4. Srbija     0 0 3  77:92

Grupa B – Geteborg:
Slovenija - Poljska  30:34
Norve¹ka - Nemaèka 27:22

1. Norve¹ka 3 0 0 102:63
2. Nemaèka  2 0 1  83:77
3. Poljska   1 0 2  75:92
4. Slovenija 0 0 3  80:108

Grupa C - Stokholm:
Rusija - Ukrajina 40:32
Hrvatska - ©vedska 21:20

1. Rusija   3 0 0 97:69
2. Hrvatska 2 0 1 67:70
3. ©vedska 1 0 2 57:69
4. Ukrajina 0 0 3 73:86

Grupa D - Malme:
Danska - ©panija  27:24
Francuska - Holandija 28:26

1. ©panija  2 0 1 78:67
2. Danska    2 0 1 77:71
3. Francuska 2 0 1 76:74
4. Holandija 0 0 3 65:84

b92

stef

 S'obzirom na to kako su trenirale i okupile, ovo su realni rezultati.Steta jer su izbacile Rumuniju koja je vice sampion sveta...

hulio_salinas

kada sam cuo koliko devojaka nije doslo da igra sto zbog povrede sto zbog drugih razloga, nisam mogao da verujem... pa nema sanse ista i da urade...

stef

 Mi smo gledali njihov trening...Smesno!

hulio_salinas

#6
Rukometasi Srbije danas igraju protiv Izraela
direktan prenos je u 18.00 na RTS 2


========================

Ubedljiva pobeda srpskih rukometa¹a
04/01/2007 | Izvor: B92



Rukometa¹i Srbije uspe¹no su pro¹li kroz prvi zvanièni meè sa novim imenom.
Srbija je na startu pretkvalifikacija za Evropsko prvenstvo oèekivano pobedila Izrael rezultatom 37:27.
Tokom celog meèa na Banjici ekipa Srbije imala je sigurno voðstvo i zaradila prve bodove u ovoj fazi takmièenja.
U fini¹u je na¹ tim odr¾ao visok ritam i uspeo da zabele¾i ubedljiv trijumf, dostigav¹i maksimalnih +10 u poslednjim sekundama.
Najefikasniji u timu Srbije bili su Rajkoviæ sa 8 i Prodanoviæ sa 7 golova.
Drugi meè istih rivala igra se u Ranani, a zakazan je za subotu.
U grupi sa na¹im timom jo¹ su Makedonija i Luksemburg, a u sledeæi krug kvalifikacija idu dva tima.
Evropsko prvenstvo igraæe se 2008. godine u Norve¹koj.
Selektor reprezentacije Srbije Jovica Cvetkoviæ zadovoljan je igrom i rezultatom.
"Zadovoljan sam. Nemam ¹ta da zamerim igraèima. Naèin na koji tra¾im da se igra zahteva mnogo. Mislim da su nas novogodi¹nji praznici malo poremetili i da zato nismo odigrali na nivou na kakvom smo mogli", rekao je Cvetkoviæ na konferenciji za novinare.



Na startu takmièenja na¹a selekcija igra sa drugorazrednim rivalima, kakvi su Izrael i Luksemburg.
"Nije dobro ¹to smo do¹li dovde. Mo¾da je dobro, mo¾da lo¹e. Ne mogu da budem iskljuèiv. Svakako smo dobili malo prostora da stvorimo igru koja æe nas odlikovati. Vreme ide nama u prilog", rekao je Cvetkoviæ.
Reprezentativac Ratko Nikoliæ ka¾e da je meè imao posebno znaèenje, kao prvi zvanièni nastup nacionalnog tima Srbije.
"Najva¾nije je da smo osvojili dva boda. Siguran sam da æemo bolje igrati u Izraelu. Ovo je nova reprezentacija koja se tek stvara".
Selektor Izraela ©lomo Hofman zadovoljan je atmosferom pre i u toku meèa.
"Razoèaran sam rezultatom. Meðutim, Srbija je medju najboljim ekipama na svetu, a mi imamo mlad tim. Bio bih zadovoljan da smo izgubili sa pet golova, ali ispalo je drugaèije".
Dvorana: SC Vo¾dovac na Banjici. Gledalaca: oko 3.000. Sudije: Tijeri Denc i Deni Rebel (Francuska). Iskljuèenja: Srbija 2, Izrael 10 minuta. Sedmerci: Srbija 0, Izrael 2 (2).
Srbija: ©e¹um 2, Æoroviæ, Nikèeviæ 4, Stojanoviæ 2, Stanojeviæ, Toksiæ 3, Peri¹iæ, Rajkoviæ 8, Bojinoviæ, Sud¾um 5, ©ijan, Prodanoviæ 7, Vuèkoviæ 3, Nikoliæ 3.
Izrael: Doro¹enko, Neman 1, Langlib 2, Smoler 7, Bleèer 2, Maimon 5, Bati¹ 2, Matalon 5, Gros, Avram 1, Mikrus 1, ©uer, Davda.

mikele

RUKOMET: Srbija pora¾ena u Izraelu


Rukometna reprezentacija Srbije pora¾ena je kao gost od selekcije Izraela sa 30:29 u meèu drugog kola Druge grupe pretkvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Norve¹koj.

Izabranicima Jovice Cvetkoviæa ovo je prvi poraz, a pre tri dana selekcija Srbije pobedila je u Beogradu ekipu Izraela sa 37:27.

Reprezentacija Srbije æe u treæem kolu, koje se igra 10. januara, gostovati selekciji Luksemburga.

(MONDO)

A nekada smo bili svetska sila u rukometu  :'( :'( :'( ,a sada ne mozemo da pobedimo ni drugorazredni Izrael.Ali zato cemo da oderemo Luksemburg  :][ :][

stef

 Mislim sta reci...sramota :][. Valjda ce biti bolje

mikele

RUKOMET: Srbija uspe¹nija od Luksemburga

Rukometa¹i Srbije pobedili su u gostima ekipu Luksemburga sa 40:23, u treæoj utakmici pretkvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008. godine.

Rukometa¹i Srbije su tako upisali drugu pobedu u drugoj grupi, po¹to su prethodno pobedili Izrael na svom terenu, a zatim u gostima izgubili od iste selekcije.

Naredni meè Srbija æe igrati u subotu, kada æe doèekati Luksemburg, a potom joj slede dva duela sa Makedonijom, u sredu, 17. i u subotu, 20. januara.

U bara¾ za plasman na EP plasiraæe se dve reprezentacije iz grupe, a protivnike za bara¾ dobiæe ¾rebom, po zavr¹etku pretkvalifikacija.

Evropsko prvenstvo 2008. godine igraæe se u Norve¹koj. Direktno uèe¹æe izborili su zvanièni prvak Francuska i organizator Norve¹ka, a na osnovu plasmana na prethodnom EP, ©panija, Danska, Hrvatska, Nemaèka i Rusija.

Put u bara¾ za sada su osigurali Slovenija, Island, Ukrajina, Poljska, Èe¹ka i Madjarska.

(Beta)
  To majstori,svaka vam cast,ala ste ih razbili  :~ :~ :~ :~ .
Ma salim se naravno,ja mislim da bi i nas fax pobedio Luksemburg.Sta ti Stef mislis o tome?

mikele

RUKOMET: "Orlovi" ponovo bolji od Luksemburga

Rukometna reprezentacija Srbije deklasirala je u Kaæu selekciju Luksemburga sa 40:24 (19:8 ) u meèu èetvrtog kola Druge grupe pretkvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranicima Jovice Cvetkoviæa ovo je bila treæa pobeda u dosada¹njem takmièenju, a pre tri dana Srbija je slavila i u Luksemburgu sa 40:23.

Glavni konkurent "orlova" u borbi za plasman u narednu fazu, selekcija Makedonije u subotu je upisala i èetvrti trijumf, a ovoga puta na¹i ju¾ni susedi pobedili su Izrael sa 27:26.

Upravo æe Srbija i Makedonij odmeriti snage u poslednja dva kola, prvo 17. januara u Ohridu, a potom tri dana kasnije u Ni¹u.

(MONDO)

A sada da vas vidimo kako cete izaci na kraj sa juznim susedima,mojim zemljacima  :~ :~

stef

 Nisam video utakmice...Ne mogu da procenim luksemburg...A videcemo i mi koliko vredimo uskoro, ipak je sada smena generacija.
Mene brine sta ce orlovi da urade protiv Makedonije.

Roben


EHF o¹tro kaznio RK "Kikinda"

Evropska rukometna federacija kaznila je ¾enski rukometni klub Kikinda sa 7500 evra i dve godine neigranja u meðunarodnim kupovima, zbog odbijanja da se sastane sa ekipom Vlaznimi iz Ðakovice, u treæem kolu Èelend¾ kupa.

Direktor Kikinde Aleksandar Grifatong izjavio je da ni¹ta zvanièno nije stiglo od EHF-a u klub, a da æe upravni odbor veèeras imati sastanak i odluèiti o daljim koracima, jer jo¹ ne zna da li postoji moguænost ¾albe za tu odluku.

Predsednik Kikinde Zoran Pa¹iæ nije ¾eleo da komentari¹e, veæ je najavio za sredu konferenciju za novinare, na kojoj æe saop¹titi odluke Upravnog odbora.

Rukovodstvo Kikinde odluèilo je da ne igra utakmice sa Vlaznimijem posle izja¹njavanja Ministarstva za prosvetu i sport, koje je obeæalo da æe stati iza kluba i snositi tro¹kove kazne.

Predsednik op¹tine Kikinda Branislav Bla¾iæ izjavio je za dnevni list Sport da je kazna bila oèekivana.

"Pismo Ministarstva prosvete i sporta predstavlja veliku ¹tetu ne samo za sport u Kikindi i Srbiji, veæ za sport uop¹te. Oni koji su na¹ klub i na¹ grad uvukli u celu prièu neka plate kaznu. Medjutim, zabrana neigranja dve godine daleko je te¾a, jer je uru¹en petogodi¹nji mukotrpan rad devojaka i rukovodstva na stvaranju evropskog imid¾a kluba", rekao je Bla¾iæ.

Utakmice treæe kola Èelend¾ kupa trebalo je da se odigraju 10. i 11. januara u budimpe¹tanskom predgraðu Sazsolombata.
preuzeto b92.net/sport
Opet se politika mesa u sport, da paradoks bude veci u narednom kolu se sastaju Vlaznimi iz Ðakovice i Naisa iz Nisa videcemo odluku vlade.Ovo se  desavalo i ranijih godina a ispastali su nasi klubovi zbog politike :hmm :hmm :hmm

mikele

RUKOMET: Srbija osvojila bod u Ohridu

Rukometna reprezntacije Srbije remizirala je u Ohridu sa selekcijom Makedonije 32:32 (16:14) u meèu petog kola Druge grupe pretkvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Na tabeli i dalje vodi Makedonija sa devet bodova, dva manje ima Srbija, a upravo æe ova dva tima u subotu u medjusobnom duelu u Ni¹u odluèiti pobednika grupe.

Reprezentacija Srbije je u prvom poluvremenu bila bolji i rival i konstantno imali jedan do dva gola prednosti.

U nastavku meèa izabranici Jovice Cvetkoviæa igrali su lo¹e u odbrani, ¹to je domaæin iskoristio i polovinom drugog poluvremena preuzeo vodjstvo.

Fini¹ utakmice doneo je velika uzbudjenja - najpre je 45 sekundi pre kraja, prvodjstvu Makedonije 32:31, Ratko Nikoliæ izborio sedmerac za "orlove", a siguran realizator bio je Mladen Bojinoviæ.

Samo pet sekundi pre kraja Kiril Lazarov je imao ¹ut za pobedu, ali je srpski golman Damjanoviæ sjajnom intervencijom doneo bod svojoj ekipi.

Najefikasniji kod Srbije bio je Bojinoviæ sa osam pogodaka, koliko je na drugoj strani postigao i Lazarov.

(MONDO)
Ovo je vec vredan rezultat za nasu reprezentaciju jer Makedonci nisu ni malo naivni,sto pokazuju njihovi dosadasnji rezultati u grupi.
Sada jos da ih dobijemo u Nisu i eto nas na prvom mestu u grupi pa da onda cekamo protivnika u barazu.  :igra: :igra: :igra:

Roben

Gledao sam utakmicu i mislim da je bilo na gurku. Kakav nam je selektor nista bolje nismo ni mogli da ocekujemo.
Umesto da gledamo svetsko prvenstvo od 19-og januara do 4-og februara mi igramo neke kvalifikacije i to sa drugom postavom. Rukometni savez je najgori savez u zemlji i od njih potice sve sto se desava u nasem nekad trofejnom sportu.
Makedonce cemo da prodjemo zato sto su oni slabi a ne zato sto smo mi mnogo jaki