Usmeni ispit kod prof. Dragane Vujanovic

Started by marmache, 20-06-2006, 20:24:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marmache

Cula sam da kod  Dragane ne mora sve da se uci .Da li neko zna koje oblasti ne trebaju?

mare

Mislim da Dragana voli alkaloide, a da manje forsira uvod ili da ga uop¹te i ne pita. Nisam sigurna!

ivilija

Ja sam odgovarala kod Dragane i super je,ali je fazon u tome sto te pita ono sto nisi izvukao.Npr. ja sam dobila strihnin,ona je pazljivo procitala 2x moj koncept i onda me pitala brucin...imala sam benzen,a ona me pitala fenole...jes da je sve to povezano i slicno,ali ipak da vas informisem!!! A da i sto se puskica tice jednog mog druga je pretresala,ali ih ovaj na srecu nije imao...tako da znate!Tacno je da oboZasva alkaloide(obavezna naucite i fizostigmin i kolhicin),a ne zaboravite i otpadne vode i sl. ekosr*nja. A MB smer treba da obrati paznju na miko,fito i zoo toxine!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

ivilija

MOJA DRUGARICA JE DANAS DOBILA ZABRANU IZ TOXINA KOD DRAGANE. PRETRESLA JU JE CELU I NA KRAJU JOJ PUSKICE NASLA U PAPIRNIM MARAMICAMA...J*** GA,A DEVOJKA SE RAZBILA OD UCENJA I U ZIVOTU NISTA NIJE PREPISALA,CAK JE TRAZILA DA USMENO ODGOVARA,ALI JOJ OVA NIJE DALA..CCC...STVARNO NECUVENO!!! ZNAM SILNE LJUDE KOJI POLAZU ISPITE SAMO NA PUSKICE,A ONI UHVATE POGRESNOG!
TAKO DA OBRATITE PAZNJU!!!
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

vladimir

Zna¹ kako ka¾u:ko pu¹i, mora jednom i da ispu¹i!®ao mi je zbog tvoje drugarice, ali igrala se sa vatrom...Ja sam pre za klasièno dogovaranje sa nekim ko zna pitanje-nema materijalnog dokaza,a ako se pridr¾ava¹ tri pravila:porièi, porièi, porièi-ne mo¾e ti niko ni¹ta!!! :OFF, ali jbg!!! :embarrased:

iki

Polagala sam kod Dragane 12.juna
Bitno je samo dobro napisati koncept,
dobila sam pitanje iz opsteg dela (TRAZI I TO) i nisam imala pojma ali sam sklopila pricu od svega pomalo.
Odusevila se!
Da li je potrebno reci da me je pitala o zagadjivanju vazduha a TO UOPSTE nije bilo moje pitanj
Trazi osnove ali trebalo bi da baratate svime.
Cestita svima na kraju i OK je mada malo lici na baksuza...

vladimir

Dragana je OK, barem je sa mnom bila. :V

Hellen

Za toxine?E pa ja sam polagal kod Dragane i super je samo sto mi imamo 4 pitanja.Za nas solaze sve kao i za opsti smer +genotoxikologija,kancerogeneza i teratogeneza.

ikaira

Zna li ko da li Dragana pita i op¹tu i ¹ta treba prvenstveno iz op¹te tox.spremiti?I kako stoji sa ispitivanjem heterozida,ekotoxikologije,trovanja lekovima?

Hellen

Da, pita opstu(mene je pitala metabolizam toxina i mislim da to voli kao i mehanizam ili dejstvo otrova na pluca i sl...) a eko toksikologoija joj je najomoljenija(kao npr. SO2,NOx,O3 tu je bitan onaj tzv. los i dobar ozon...), Hg obozava tj. kruzenje zive u prirodi i ovo te moze pitati bez obzira na tvoju kombinaciju.Sto se tice heterozida znam samo da obicno pita Stasovu metodu pa uz to pricas i o heterozidima...a trovanje lekovima  i to pita ja nisam imala ali znam da je pitala! Je**** ona stvarno sve pita ali je odgovarati kod nje ok skroz opusteno, meni je bilo kod nje super, i mislim da kod nje ne ovisi da li ces pasti ili poloziti od toga kako joj se ti svidjas i sl. kao kod nekih...ne brini polozices... :)

mare

Bila sam danas kod prof. Dragane i ba¹ je bila ok. Pitala me 2,3 pitanjca i to ono ¹to nisam napisala. Danas su bila pitanja:
CO, CO2, etanol, Pb, toks. efekti org. rastvaraèa, hemijska kancerogeneza, toks. efekti na jetru, BaSO4, mikotoksini(valjda), SO2, rodenticidi, testovi toksiènosti, dalje ne znam.
Standardna prièa- proèita koncept, pa pita ono ¹to nema na konceptu. Mene je pitala faktor inoksikacije kod CO,na ¹ta deluju org. rastvaraèi(CNS) i za¹to, za¹to se kod dece javlja encefalopatija pri hron. trovanju Pb-om i to je to, uglavnom.  Prijatna je, muzikica svira... Samo treba biti odmoran i siguran, a ako ne¹to ne znate nije stra¹no, pita ljude koji èekaju da odgovaraju.
Valjda sam nekako pomogla!  :cvet

ikaira

Ko ima iskustva kod prof Dragane moze da mi odgovori,hvala:
Evo par pitanja vezano za opstu tox.:
1.da li ima u nekoj knjizi lekcija "Testovi toxicnosti"(nemam u predavanjima,niti u Mokranjcu)?
2.da li treba toxokinetika,mutagenost,teratogenost?

I iz posebne:
1.kako stoji sa pitanjem droga ili zracenja?
2.sta ima oko otpadnih voda(slabo mi je u predavanjima,ima li u nekoj knjizi)?

mare

Evo ovako, odgovor na 1. pitanje. To sam ja skinula sa sajta fakulteta, ali tamo je sve u tezama. Devojka koja je danas to odgovarala, ba¹ je sva¹ta prièala, ne znam odakle.
2.treba, 3. meni su rekli da obavezno pita alkaloide i trovanje lekovima, ali danas nije bilo ni jedno takvo pitanje, èudi me!
4.tu sam vi¹e sama smislila, jer i ja nemam mnogo u predavanjima. Prièaj o otpadnim vodama, Mn, zagadjenju vodotokova ispu¹tanjem razlièitih supstanci iz fabrika, mlekara, pivara, mesara, ¹eæerana...
Ako ti treba jo¹ ne¹to, javi!

ikaira

video sam teze na sajtu faxa!!!mislio sam da nema to u toxikologiji Jokanovic u biblioteci?
kako stoji sa pitanjem heterozida?
hvala ti na informacijama!!!

mare

Ne znam sta ima u Jokanovicu, bolje pogledaj. Meni su rekli da pita heterozide, ali danas nije. Stvarno me cudi da nije pitala ni alkaloide ni heterozide. Poz!