Usmeni ispit kod prof. Dragane Vujanovic

Started by marmache, 20-06-2006, 20:24:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

magi

O toksicnostima na sisteme organa ima u Jokanovicu, mada prilicno opsirno, a i u predavanjima,
mislim da je bolje odatle da pogledas, trebalo bi na netu da ima da se skine.

tixy


engefar

Molim vas da li neko zna kada je potvrda ispita kod profesorke Vujanovic i da li se zna kada ona ispituje?

lulica

potvrda je svakog prvog radnog dana u mesecu pre podne tj. za mart je bila juce. a u petak izlaze spiskovi, kada ko pita.

an85

Moja kombinacija danas je bila CS2,neurotoksicnost sa primerima i antidoti. Pridruzujem se pohvalama za profesorku, super je  :ok:  :cvet

sokobiv

sta od literature preporucujete za spremanje toxina kod Dragane? Da li su dovoljni slajdovi?

zmajic

Danas sam izlazila na ispit kod prof Vujanovic.
Kombinacija za DF
1. Toksikokinetika
2. Gasoviti otrovi-komparacija CO, CO2, SO2 I N-oksida
3.Kancerogeneza

1.Opste i spec osobine organskih rastvaraca sa primerima
2. Hematotoksicnost
3. Akutno trovanje lekovima

MB
enzimi, venomi, benzodijazepini
Venomi, organska jed zive i benzodijazepini

Moram da prenesem kolegama moje fenomenalno iskustvo sa danasnjeg ispita. Nisam polozila, ali sam izasla sa ispita nikad bolje raspolozena. Profesorka Vujanovic je pokazala koliko je veliki pedagog i profesor. Ceni kad studenti ne bubaju, kad se povezuju stvari. Koleginicu MB, je na prvom pitanju dala 10, posto je devojka fenomenatlno sistemski odgovarala. Profesorka se odusevila i zamolila koleginicu da prenese kolegama na forumu kako da se spremi ispit, da se ne ide linijom lakseg otpora i da nema poente bubanje.
Kad bi nam svi profesori bili ovakvi, zavrsili bi fakultet bez stresa i nerviranja  :K2: :lol:

Posto vecina profesora posecuje forume, malo je uvredljivo kad procitaju kako se na njihovom ispitu olako prepisuje i sl. Pa ljudi ako prepisujete, nemojte to javno, na forumu, pisati. Ima ljudi koji nisu polozili i ne moraju da ispastaju zbog nekolicine.
Zato se sad kod Prof Vujanovic polaze tako sto svi udju u kancelariju, jedan sedne ispred nje i pise koncept. Ostali slusaju.

Inace ljudi, ako spremate ispit, izadjite da makar cujete kako prof ispituju. Ima profesora koji vracaju veru u studiranje :wink:

Bred

Hvala profesorki sto i dalje cita forum.  :wink: :K  :cvet

premisica

Drage kolege, sto se ucenja ovog ispita tice mogu da vam prenesem svoj nacin i time mozda olaksam ovaj naporan i dugotrajan posao..Nikako ucenje napamet, jer cete pred ispit dobiti samo napad panike sto "nista ne znate", jer ima milion informacija i sve to treba drzati u glavi... Ja sam za sveku grupu otrova pravila tabele, bojila ih, tako da mi je ucenje postalo jako zanimljivo..Kolone su mi bile osobine, mehanizam toksicnosti, antidoti, terapija, simptomi..i tako sam imala sve pregledno i lepo napisano..Za to mi je bilo potrebno puno vremena, ali zato vama moze da bude lakse :wink:..Sa ovog ispita nosim najlepsa moguca iskustva..tako da se ne treba obeshrabriti pre cilja, izgubiti volju za maratonsko obnavljanje..nego samo drugacije pristupiti i sve ce biti lakse! Sretno svima! P.S."Kad covek hoce nesto da uradi nadje nacin, kad nece-nadje opravdanje!"

Bred

Jel imas te tabele jos uvek kod sebe i ima li sanse da ih skeniras i uploadujes ovde?

sokobiv

Ima li sanse da prof. da jos neki termin osim 6.,7. i 8. juna?

jelkica

Evo dve komb iz ovog roka

Korozivi
Pesticidi
BDZ

Zagadjenje vazduha
Mutagenost sa primerima
PCBs