pitanje za biohemicare u vezi ispita iz KTA i namirnica

Started by Hellen, 01-08-2006, 14:48:03

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Hellen

Moze li neko da mi kaze nesto vise o prakticnom i usmenomĀ  iz kta i usmenom iz namirnica? :roll:

Marina

Za namirnice jos ne znam, a sto se tice KTA to je stvarno jedan od laksih ispita, i ako ga polazes odmah posle toksikoloske hemije stvarno ne bi trebalo da bude problem, dosta se ponavlja. Ispituju prof Vesna i doc Biljana i Mirjana. Ja sam odgovarala kod Mirjane i bilo je super i vrlo opusteno.

Hellen

Thanks!A sada zna li neko kada je rok iz kta i namirnica?

Hellen

Marina,mozes li mi reci tvoju kombinaciju iz kta i ako znas jos neke kod drugih prof?

Hellen

Da li za kta treba SO2 i CO2,genotoxikologija posto sam na sajtu faxa nasla upravo te slajdove pod kta pa mi nije jasno posto sam to spremala za toxine?

Marina

Ne treba, koliko se secam. Ja sam imala benzodiazepine, terapija trovanja, i cini mi se priprema bioloskog materijala. Kod Mirjane. Pokusacu da se setim jos nekih pitanja

ivilija

KTA je stvarno jedan od najopustenijih ispita kao sto Marince rece stvarno ga nije problem polagati posle toxina!!!
Moja pitanja su bila Organizacija klin.-tox. lab. , Beta blokatori, Nesto iz extrakcije (bilo je samo da nacrtam semu) i bila sam kod Mirijane i zena je stvarno ok nemoj da se sekiras! Usmeni je trajao kratko!
Bice tu jedna 10!!!

Hellen

E hvala puno!!!  :smile: Znate li mozda kakva je Biljana?Ima li neko nesto o aparatima sto smo gledali na VMA cula sam da to Biljana pita?

kruna

Ja sam polagala kod Biljane,super je,korektna,trazi da znas ali nikakva frka i panika. Imala sam tecno-cvrstu extrakciju,dokumentaciju u lab. i medikamentozna trovanja. Jako je prijatna,i stvarno mi je bilo super na ispitu jer prica sa tobom,nije da cuti pa da te zbunjuje. A od aparature pita HPLC ,to uglavnom sa predavanja a ja sam dopunjavala iz praktikuma iz kinetike (ima nesto dosta,samo sustina ti treba).

ccmmll

Da li se moraju pamtiti %sastavi u namirnicama, MDK, i koliko je bitno znati formule( prica se da ih ne traze svi profesori...ili je to pogresna informacija..)

nidzoni

Nisam polozio kolokvijum iz kta-sta treba da spremim?

Miron

Sto se tice namirnica,MDK i ostale vrednosti pita samo profesorka Shobajic. Ja sam lichno odgovarao kod Ivana,i on ne insistira na tome. Kod njega je dosta bitno obratiti paznju na aditive i konzervanse i antioxidanse,kao i na onaj prvi deo knjige iz namirnica gde se govori o tome kako se odredjuje PDU vrednost i MDK...Kao i dosta toga na nasem fakultetu ishod ocene ti zavisi upravo kod kog profesora ces zapasti..po meni je besmisleno uciti navedene vrednosti jel ih zaista previse samo na jednoj strani knjige,tako da bih ja to (kao sto u ostalom i jesam kada sam spremao ispit)zaobisao u sirokom krugu!Mislim da imam negde kombinacije koje cesto dolaze kod profesora Ivana,pa ako nekom zatreba nek trazi...
Pozz!

123iv

da li je neko polagao kod brizite namirnice i kakvi su utisci?

sonjabg

Ja polazem kod profesora Ivana, svaka informacija je pozeljna, kako pita, sta najvise, odakle se uce ti aditivi, i naravno, kombinacije! Hvala unapred. :)

ambrozija

Da li iz namirnica se pored knjige uce i meseo, mleko, ribe i jaja? I koliko pitaju one boje.