Prof. Dr Gordana Vuleta

Started by mare, 30-10-2007, 23:10:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mare

Moze li neki komentar o prof. Vuleti? Pita li kao na tehnologiji ili malo manje? :roll:

mare

Ima li iko iskustva sa prof. Vuletom? Moram da se ponavljam kada se ne javljate :nonono:

Gocca

Mare, pogledaj zakljucane teme iz Tehnologije vezane za usmeni ispit. Cini me se da je jedna devojka koja je odgovarala i Tehn. i Kozm. kog prof. Vulete napisala jedan duuugacak komentar.
Inace, dve moje drugarice su kod nje odgovarale Kozmet. i imale su pozitivno iskustvo.
:happy:

Harry

Da li prof Vuleta pita i kozmetologiju isto kao i tehnologiju tj po 1-2h??

ivana

Ja sam kod Vulete odgovarala 20-ak minuta. ona je sasvim korektna ali najvise obrati paznju na kozmetologiju, jer je to ona predavala. pitanje iz GMP me je pitala samo najosnovnije

Harry

Prof Vuletu ne bih nikom preporucio za usmeni ispit. PIta bas bas dugo i proseta vas kroz celo gradivo, i sve vezano iz tehnologije sto ima i priblizno neke veze sa vasim pitanjima.
MOja pitanja su bila:
1. Mesanje i homogenizacija pastoznih smesa
gde je prof trazila da nabrojim uredjaje, kazem zasto se bas TI uredjaji koriste, sta su i koje su pastozne smese(pasta Zno i mast sa ZnO i talkom), zasto je problem mesanje bas tih komponenti, kakve su mesalice, homogenizatori, sta se moze namontirati jos, koja je razlika izmedju lengerskih i planetarnih mesalica, koji su mehanizmi mesanju u jednoj i drugoj mesalici itd itd)
2. KAS-biljnog porekla-vrste i uloga
(koji extrakti kojih biljaka se koriste, povesti racuna o uljanim i etarskim rastvorima pojednih biljaka, koje biljke, koji rastvaraci, zasto bas ti, alkoholni extrakti u kojim preparatima se koriste, extraxt breze u obliku kog extrakta i u kojim preparatima, koje su uloge KAS biljnog porekla sa navodjenjem primera za svako delovanje, sto vise to bolje, aloe-a HIDRATISE a nema emolijentno dejstvo, nestabilna je u tecnom stanju pa se liofilizira da bi se odbio suvi extract koji se rekonstituise i kao takav koristi u kozm.preparatima itd itd)
3. Ugovorna obaveza i saradnja
E tu me je bas mucila-te ko je davalac te ko primalac, sta je proizvodnja in bulk, koje operacije je potrebno izvesti i predvideti ako manji proizvodjas zatrazi saradnju od veceg, koja dokumenta treba da dostavi vecem, kako se ta dokumenta zovu po GMP-u, ko ih propisuje, odobrava  itd itd. Prilicno detaljno za 3 recenice koje o ovom pitanju postoje u udzbeniku.

Pita strasno dugo, dosta i ona sama prica ali morate znati da nastavite gde i kad ona stane kao sto morate i da pretpostavite sta hoce da joj kazete. NE LUPAJTE.

Jos sam zapamtio da hijaluronska kiselina NE PRODIRE u kozu iako se koristi u anti age preparatima.

Sve u svemu, nimalo lepo iskustvo.

Bred

Imam utisak da prof Vuleta ne voli kad se pravis pametan i kad "parlas". Bolje da ides kilavo, da ti cupa reci jer u suprotnom ima da te zadrzi onih famoznih 2h i iscedi sve iz tebe. Takav sam bar ja utisak stekao.
Rekla je da nasi farmaceuti ne znaju da se Cetaceum nigde u Evropi vise ne koristi a i ne proizvodi[jer se dobija iz kita] pa konstatno trebuju iz Nemacke cetaceum a oni im posalju cetil-palmitat ali ovi nasi se ljute sto su ih navodno zeznuli pa salju protestna pisma etc. :siza:
Takodje nasim pacijentima morate sve da crtate jer ako im kazete da neki lek ne sme da se pije sa mlekom, oni ce ih piti sa jogurtom. Dakle iziricito morate reci da ne sme ni sa jednim mlecnim proizvodom.
Korisne informacije, zaista. :wink:

blablabla

Je l' neko bio skoro kod Vulete?
Je l' strasno?
Ako znate neku kombinaciju...
Hvala  :cvet

zerocool

Nije ona strasna kao sto pricaju, samo postoje malo opustenije od nje profesorke. Nauci kozmetologiju, nemoj to da otaljas, jer druge ne pitaju taj deo toliko, a kod nje su ranije bila 2pitanja iz kozmetologije. Ja nisam bila kod nje, znam da su ljudi polagali, mozda nisu dobili neke bruka ocene kao kod drugih prof, ali ko nono3 ocene  :cvet

Bred

ja licno nikom ne bi preporucio da izadje kod prof Vulete, stvarno ne vredi prezivljavati cimanje od 1-1,5h za neku bednu ocenu ...
:wink: :K
ali to je samo moje misljenje ....
:wink:
ako ste "ocuvani" i imate stpljenja da vas cede 1h-slobodno ....
:>

zerocool

Ja sam cula i drugu stranu price, gde ljudi kazu da je bila skroz ok. Pa, sta moze da se dese, da krene da mlati nekog. Mislim da 1h nije nista naspram jednog roka gubljenja, a sta ako se stalno ona zapada ili jos gore prof Milic. Ja sam taj ispit slusala i na predavanjima i na ispitu,pa mi je bilo lakse, ali ako je neko vec to krenuo da uci onda napred i odlucno, a drugo je ako misli da moze da spremi za nedelju dana i da blefira, e pa to vec nece moci, ali nece moci ni kod drugog profesora.
Zato bla, ako si ucila izadji i nemoj da se plasis, samo obrati paznju na kozmetologiju, znam da lipozome voli, pa polozi to  :cvet

stancca

par reci o prof Vuleti na usmenom iz kozme...neko...bilo ko?! :help2:

zerocool

Quote from: stancca on 27-06-2008, 14:47:46
par reci o prof Vuleti na usmenom iz kozme...neko...bilo ko?! :help2:
Bila je prica o njoj u ovoj temi pa pogledaj. Ako si ucila onda nemoj da brines, jeste da kruze price o njoj, ali se kod nje polaze. Postoji gore od nje, ali i bolje. Obrati paznju na kozmetologiju, to pita vise, jer je to i predavala. U svakom sl, lakse je poloziti kozmu od tehnoze  :cvet

Kamicak

Polagala sam kozmu kod prof Vulete i jako sam zadovoljna njenim nacinom ispitivanja.Ona postavi pitanje, pa vi odgovarate ( nema idiotskog deklamovanja dok profesor blene u vas kao tele),pitanja su uglavnom kratka i jasna, logicna,pri cemu odobrava svaki vas tacan odgovor i navodi vas ako ne mozete odmah da se setite.Obicno prokomentarise svako pitanje,napravi mali uvod,pa tek onda vas pita. U sustini je ispit vise nalik razgovoru i ne zamara glupim sitnicama, brojevima. Cula sam price da davi na ispitu, mene je pitala 40 min. ( od kojih je ona pricala 10ak),tako da to nije pravilo.Price pricaju razni ljudi,tako da ih ne treba uzimati uvek kao tacne.. Moja pitanja su bila:
1. Zahtevi za cistocu vazduha u farm. industriji
2. Dvojno kontrolisani autoklavi
3. Kremovi za decu

stancca

slazem se sa Kamickom,mozda smo zajedno i polagale...Prof je stvarno prijatna i korektna.Zasednes,naucis,odgovaras (u vidu razgovora,sto mislim da vecini ipak odgovara),i gotovo! Dobijaju se i 10!  :wink: