Prof. Dr Zorica Djuric

Started by Vanna, 05-12-2007, 16:39:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Vanna

Cao, ima li neko informacije sta prof. Djuric pita najvise? I kakva je uopste? Hvala unapred! KISS! :wave:

Baby

Polozih danas kod profesorke Djuric.Bila je krajnje korektna,kulturna,prijatna,stvarno super...
Moja kombinacija je bila broj 18.
1.Specificni zahtevi za proizvodnju proizvoda na bazi lekovitog bilja
2.Masne materije,emulgatori,kozmeticki aktivne materije u formulaciji kremova za negu i zastitu ruku
3.Osnovni principi prenosa toplote znacajni za toplotne farmaceutske operacije
Bitna je sustina i da se razume to o cemu se prica.
Srecno svima!

Vanna

 Cao, dragi moji. Evo ja danas polozila kozmetologiju, pa da vam javim pitanja. Bila sam kod Djuricke. Ne davipuno, ali davi kod GMP-a. Pitanja su:
  1. Mesanje pastoznih smesa
  2. Etarska ulja, mentol, besabolol, alantoin u kozmetickim proizvodima
  3. Identifikacija, status i sledljivost
Srecno!

Gocca

Dakle, kao i Vanna i Baby, polozih i ja kod Djuricke!  :>
Kombinacija:
1. Antioxidansi u kozmet. preparatima
2. Sopstvena inspekcija
3. Princip rada konvencionalnog autoklava.

Ako upadnete kod ove profesorke, nemoj da mi je neko odustao!  :batina

Marija23

Koliko detaljno pita prof. Djuric? jel se drzi pitanja koja izvuces ili te pita i nesto drugo?

Baby

Profesorka Djuric je skroz korektna i prijatna. Vec sam to i napisala ovde. Drzi se pitanja. Pusti te da ispricas to sto znas pa ako nesto nisi rekla a nju zanima, pita. Ako i ne znas sve nije strasno. Ne mozemo bas sve znati. Ona je stvarno super. I bitno joj je da razumes to o cemu pricas.

prozac

profesorka djuric je skroz ok zena :Bog
fina sam pitanja imao,polozio,dobio 10 u januaru :smekerica:
ispitna pitanja koja sam imao su:
1.SASTOJCI ZA IZRADU STIKOVA I AEROSOLA ZA DEZODORANSE
2.VALIDACIJA (DEFINICIJA,ZNACAJ , PODRUCJE PRIMENE)
3.SUSENJE ZAMRZAVANJEM

Jeca

#7
mislim da ce naknadno izaci za jul...sigurno ce potvrda biti posle 25-og... mada nisam ni sigurna do kada traje junski, nisam se time bavila :)))

Nego drugari.......kako se uci ovaj GMP????? Ja stvano ne znam kako da zainteresujem mozak za ove gluposti  :wall:
a da ne pricam o masinama... koliko treba kod Djuricke ici u detalje sa ovim stvarima?  :hmm

zerocool

Djuricka je predavala GMP, ali je ona to objasnjavala kroz primere, dosta zargonski, pa mislim i da tako trazi. Mislim da u ispitu iz prganizacije postoji jasnija podela, bar sam tako cula, tako da ako znate nekog ko je to polozio, super je da vam isprica. U svalom slucaju, treba razjasniti osnove, principe, koji korak je najbitniji, a ostalo se vrti u krug. Meni nije bilo jasno sta treba da pricam, ali me je prof Parojcic uputila, posto je prof Djuric faca, verujem da ce biti tako. Ona generalno ne voli bubanje, nabrajanja, a super je ako se izvuce neka logika. Jeste da je lakse ako se islo na predavanja, ali i ovako nije tesko u odnosu na prethodni deo  :cvet

vveverica

Da li neko moze da napise jos neke kombinacije koje se javljaju kod prof. Djuric (npr. iz septembarskog roka)?

Anka

Ja polozih ovo i mogu vam reci da nije strasno ....evo mojih kombinacija kod prof. Djuric

1. Membranski filtri-osnovni pojmovi i struktura, primena u farmaceutskoj industriji
2. Neophodni pomocni sistemi za farmaceutsku industriju
3. Efekti KAS ( vit. E , ekstrakta kamilice, mentol, hidrohinon, alantoin, koenzim Q10 ) na kozi u sluzokozi

a decko pre mene je imao sledeca pitanja ...
1.Principi primene Arenijusove jednacine u ispitivanju i predvidjanju stabilnosti  farmaceutskih oblika
2. Procesna kontrola u proizvodnji lekova
3. Jedinjenja Silicijuma kao kozmeticke sirovine

eto ljudi pa SRECNO !!!

Dulence

Zna li neko kada prof.Zorica ispituje u januaru? :help2:

joe13

Da li bi neko pogledao sutra(izlazi raspored) kada ispituje prof.Djuric u februaru?Hvala :cvet

Marijanchi

Kombinacija kod prof.
1. Ugovorna proizvodnja i analiza
2. Kriterijum za izbor uredjaja za mesanje tecnih i polucvrstih sistema
3. Kremovi za vlazenje- izbor kas-i i emolijenasa

blabla

Zahtevi za cistocu vazduha u farm. industriji
Mesanje tecnih i polucvrstih sistema - primena u farm. industriji i problemi koji mogu nastati
Sindeti