Doc. Dr Svetlana Ibric

Started by sofija, 31-03-2007, 09:21:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

mullala

Upravo to je bila moja kombinacija sada u martovskom roku. Kad sam izvukla pitanja mislila sam se da li je mogla gora kombinacija da mi dodje.
Medjutim, sve je proslo super kad sam pocela da odgovaram.
Validaciju ciscenja sam pricala na osnovu zdravog razuma, nije da se secam bas mnogo toga sto sam procitala u GMPu. Zahtevi regulatornih organa su oni slajdovi bas sa njenih predavanja. Sto se sindeta tice, tu sam nesto mutila sve vreme postavljajuci paralele izmedju katjonskih sapuna i sindeta, iako mi, zaista, nije najjasnije zbog cega ih zovemo sindeti i odvajamo od ostalih PAM. Jedino sto sam na internetu nasla o tome bilo je da su sintetski deterdzenti prozvani sindeti od strane kozmeticke industrije kako bi zvucali vise fancy a manje sintetski  :K2:
Nije me ni oko cega mnogo ispitivala, ali se, naravno, malo vise zadrzala na Ispitivanju stabilnosti lekova...

U svakom slucaju, kozmetologija je (bar meni) bio jedan od najlaksih ispita na nasem fakultetu, tako da nemojte nista da se brinete.

Toliko od mene, idem da radim diplomski  :K2:

Pozz
mullala

jovana

 moja kombinacija je
1.rotor-stator mesalice
2.zahtevi za dokumentaciju u dpp
3.proizvodi za zastitu koze od sunca-uv filteri i ostale kas
pretpostavljam da ce nekom znaciti. prof je jako fina i ne gnjavi

blabla

Moze li neko da mi kaze koje oblasti je predavala prof Ibric?

maki

Moja pitanja iz decembra:
-postupci za izradu kozm. emulzija
-specifièni zahtevi za proizvodnju èvrstih farm. oblika
-turbinske mesalice(pitala me i rotor-stator)

Znam da je bolonjcima prof Ibric predavala iz dela industrijske i gmp-a samo stabilnost (to je na pocetku knjige) i kazu pita sa slajdova svojih predavanja.

makyca

Moja kombinacija od danas:
1.reklamacija i povlacenje proizvoda
2.Susenje smrzavanjem
3.Kozmeticki aktivne supstance u proizvodima za dnevnu negu koze
...cini mi se da je devojka pre mene imala pitanje "zahtevi za vrstu broj i raspored prostorija u proizvodnji lekova" i "mixeri granulatori velike brzine i extruderi",a trece nisam cula sta je imala....
Zena je neverovatna,ispitala je nas cetvoro za pola sata od toga za troje znam da je dobilo 10 (ukljucujuci i mene  :~)...ne postavlja nesto podpitanja,osim ako zeli da ti pomogne da se prisetis,pusti te da pricas i sve to traje veoma kratko.....Jedno od najlepsih iskustva na fakultetu....Meni je ovo bio poslednji,ja odoh da  :ziveli,a vama sa srecom!

dekky

Jedna od danasnjih kombinacija:
1. Specificni zahtevi za proizvodnju sterilnih farmaceutskih oblika
2. Susenje cvrstih materijala, opsti principi
3. Sastojci, oblici i efekti na kozi dezodorantnih proizvoda

A o profesorki malo je reci bilo sta... Jedna od najprijatnijih osoba koje sam ja u zivotu sreo, ne samo na faxu. Dala nam je da pisemo koncept, ispitivanje traje desetak minuta, meni je postavila par potpitanja samo kod 1. pitanja, veoma logicnih, i to je to... Nikako je ne zaobici na usmenom, nikako! :ziveli