Kolokvijum

Started by mullala, 13-11-2006, 19:23:58

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

willie the scot

sta je ovde lako?

i don`t get it

mina-L

Nista nije laganica, bas treba sesti i nauciti!

Rambo

hvala Enea
mislim da moze da bude i stabilizator emuzija

Radisal

Ok..., da li neko zna kada je popravni za one kiji ne poloze, tj. jel se radi yajedno sa drugim kolokvijumom iz industrijske farmacije, ili na nekom posebnom terminu?

svetlana 56

 Ja sam danas imala kolokvijum,grupa pitanja koje je MalaIv navela,pa evo male dopune.. :ok:
    1.uloga aluminijum-hlorhidroksida/ odg.kao antiprespirans
    2.uloga celuloza-gume u pastama za zube/odg. uguscivac
    3.koji se konzervansi pored parabena koriste u kozmetickim losionima/za ovo nisam bas sigurna
    4.dat je primer preparat(stearinski krem),objasniti ulogu komponenti i tip preparata/na kraju ispadne da je u/v krem sa mesanim emulgatorom..
Nadam se da sam bila od pomoci. Srecno!!!  :~

philoserbiana

popravni kolokvijum iz kozmetologije je kada i popravni iz tehnologije,vaka prva sred u mesecu  :love:

philoserbiana

Molim vas da neko objasni princip rada homogenizatora i disperzora (industrijska farmacija ) :streber:
Da li moze jos neko da postavi ovde neka pitanjca sa kolokvijuma iz ind.farmacije od ove skolske godine(proslih godina nije ni bilo ) :love:

chupava

molim kolege koje su imale kolokvijum iz industrijske farmacije da nam kazu pitanja.hvala unapred!

philoserbiana

drage kolege,moja grupa je danas imala kolokvijum iz industrijske farmacije...Pre nego sto napisem pitanja zelim da izrazim svoje ogorcenje sto ljudi nisu solidarni kao pre,nema kolegijalnosti... samo nemojte neko da mi kaze da samo par kolega pamti pitanja sa kolokvijuma i sa ispita...najlakse je samo citati teme,ali se setite samo kako je lepo kada lakse prebrodite svoje obaveze uz pomoc informacija koje je ovde vec neko od kolega stavio...
1.Sta je Primarna farmaceutska proizvodnja?
2.objasniti princip rada aparata sa fluidizacijom?
3.zasto se izradjuje granulat?
4.Protokol kod ispitivanja stabilnosti,nabrojati
5.Turbinska mesalica-koji se procesi desavaju tokom rada?
6.Koji tip emulzije dokazujemo kobalt papirom?
7.Karakteristike granulata
8.Sta moze da utice na mesanje?
9.Dokumentacija za DPP
10.Nabrojati spoljasnje faktore koji uticu na stabilnost  :streber:
Mislite o onome sto sam napisala gore u ovom postu...sve najbolje  :cvet

Bred

philo, odmah cu da ti kazem - nece razmisliti ...  :wink: :shock2: :K2:

52

Drugi kolokvijum iz kozmetologije:
1. Sta je sekundarna farmaceutska proizvodnja?
2. Princip rada klipnog homogenizatora.
3. Unutrasnji faktori koji uticu na stabilnost.
4. Objasniti pojam unakrsne kontaminacije.
5. Zahtevi i smernice DPP za prostorije i opremu.
6. Mikroskopski izgled - treba zaokruziti da nam pokazuje homogenost emulzije.
7. Razlike u mesalicama za praskove i tecne, polucvrste preparate.
8. Princip odredjivanja vlage u granulatu.
9. Sta utice na protocnost granulata.
10.Ne mogu da se setim

:wave:

chupava

1. sta je sitana analiza?
2. kako se meri protocnost granulata?
3. faze u vlaznoj granulaciji?
4. sta je bitno odrediti u preformulaciji?
5. klima komora za sta sluzi?
6. sta je stabilnost?
7. zasto je bitna dobra proizvodjacka praksa?
8. koji se testovi koriste za ispitivanje emulzija?

ne secam se ova 2, isto bih skrenula paznju na kolegijalnost. sad je vama lako kad smo vam izbacili pitanja, a mi zamorcici. neka, neka... :F

mina-L

Da li neko zna jesu li izasli rezultati kolokvijuma iz industrijske farmacije za grupe sto su imale kolokvijum prosle nedelje?! :hmm :cvet

philoserbiana

Izasli su rezultati za 8,9 i 10.grupu...to je ono sto sam videla i sto je mene zanimalo...izasli su i za 12 i 13.grupu ako se ne varam...mi smo imali prosle nedelje kolokvijum...imam rezultate za 9 i a0.grupu....ako te zanima nesto od toga javi mi se na pm  :streber:

mina-L

Hvala,evo videh sad da su okacili i na sajt fakulteta rezultate kolokvijuma! :cvet