Pitanja i odgovori

Started by Enea, 04-01-2007, 18:36:42

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BK

@jecopereco, jel imas praktikum, na 143 str imas o samponima protiv peruti, ako treba da ti skeniram ti kazi...
Sto se tice KAM-a secam se da je na folijama bio tacno naslov i onda nabrajanje, tacnije podela pa po malo o svemu i svacemu...(vitamini, inerali, antioxidansi, hidroxilne kiseline, lipidi, proteini, ...prirodnog porekla, UV filteri, itd.)

Bred

#31
Koliko me secanje sluzi, o KAM ima bas nesto malo, samo nabrojano i to i vi treba da uradite a profesorke ce vas pitati detaljnije ono sto ih interesuje u tom trenutku.
:wink:

jecapereca

Hvala Brede i Bk
Imam nesto malo o KAM-u zato sam i pitala misleci da neko ima nesto vise
@Bk zamolila bih te da skeniras to sto imas o samponima protiv peruti iz praktikuma (posto ga nemam)
Hvala jos jednom i pozdrav!

bocca

 Imam nedoumice oko nekih pitanja. Npr. ( primena sindeta ; ugljovodonici, voskovi, polisiloksani..... ; sintetske masne materije ; masna ulja....), kod ovih pitanja jedino mogu da izvlacim iz konteksta gde se i koji sve primenjuju na osnovu teksta o kozmetickim preparatima, pa me interesuje da li i vi tako radite ili ima negde posebno o njima.
Da, i pitanje: KAM za beljenje i hiperpigmentaciju koze, ja sam nasla nesto o sredstvima za beljenje, a sta treba za hiperpigmentaciju? Hvala u napred!

jecapereca

Quote from: bocca on 11-03-2008, 14:11:22
Imam nedoumice oko nekih pitanja. Npr. ( primena sindeta ; ugljovodonici, voskovi, polisiloksani..... ; sintetske masne materije ; masna ulja....), kod ovih pitanja jedino mogu da izvlacim iz konteksta gde se i koji sve primenjuju na osnovu teksta o kozmetickim preparatima, pa me interesuje da li i vi tako radite ili ima negde posebno o njima.
Upravo i ja tako radim , to je princip kod tog i vecine pitanja.

QuoteDa, i pitanje: KAM za beljenje i hiperpigmentaciju koze, ja sam nasla nesto o sredstvima za beljenje, a sta treba za hiperpigmentaciju? Hvala u napred!
Kod mene kao KAM za beljenje i hiperpigmentaciju se navode:
hidrohinon, kojic kiselina, arbutin, vit c i njegovi derivati i ponesto o svakom od njih

jecapereca

Sta sve spada u mineralna ulja?
Moze li neko bar ukratko o samponima protiv peruti?
:help:

BK

sintetska ulja su IPM, IPP, trigliceridi srednje duzine lanca, deciloleat...
mineralna ulja je npr parafinsko ulje (liquidum, subliquidum)
samponi protiv peruti:
(http://img229.imagevenue.com/img.php?image=22081_scan0014_122_506lo.jpg)
(http://img103.imagevenue.com/img.php?image=22082_scan0015_122_724lo.jpg)
a i "2 u 1"

zerocool

Quote from: bocca on 11-03-2008, 14:11:22
Imam nedoumice oko nekih pitanja. Npr. ( primena sindeta ; ugljovodonici, voskovi, polisiloksani..... ; sintetske masne materije ; masna ulja....), kod ovih pitanja jedino mogu da izvlacim iz konteksta gde se i koji sve primenjuju na osnovu teksta o kozmetickim preparatima, pa me interesuje da li i vi tako radite ili ima negde posebno o njima.
Da, i pitanje: KAM za beljenje i hiperpigmentaciju koze, ja sam nasla nesto o sredstvima za beljenje, a sta treba za hiperpigmentaciju? Hvala u napred!
sindete nadji u prirucniku, a sve ostalo imas na folijama. Znam da je prirucnik skup, ali mislim da je jako koristan, pa ga obavezno nabavi i ne brini bas je citljiv i brzo ces ga preci. Na onim folijama za vecinu stvari ima sve nekeko izvuceno, bez puno objasnjenja, tako je bar na onim folijama rukom pisanim, a ono kucano pola ne treba, pa opet kazem da se vodite pitanjima. Vuletin prirucnik iz tehn je super za emulgatore, ali opet tada nismo imali sampone i paste za zube. Tako da obratite paznju kad radite preparate o tome koje emulgatore imaju i kojoj grupi pripadaju. Za sampone protiv peruti je mala prica, mislim da je bitno reci koji pamovi se koriste kod obicnih sampona, od sredtva za pranje do stabilizatora pene, jer nema sampona kao zasebno pitanje. Znaci, malo prirucnik, malo folije, a ako ste kod vulete onda malo vise ukljucite vijuge za kozmetologiju, a ako ste kod bilo koje druge prof onda gazite industrijski deo, jer kad dodje ispit, na kozmetologiju cete se lako izvuci lupetannjem, a za industrijski deo treba znati. Ja sam imala neke vuletine kombinacije sa pitanjima, ali sam to dala, pa ako ih nabavim napisacu

ici82

da li neko ko moze da mi kaze sta treba da se kaze u pitanju "izbor konzervanasa,antioksidanasa i boja u kozm.preparatima za duzi kontakt sa kozom".Ovo za duzi kontakt me buni,jel postoji naka razlika u  odnosu na kraci kontakt osim u ph?????

Enea

ono sto sam ja negde prochitala je da conc parabena u dez ne sme da bude vecja od 0,2% jer je dokazano da izaziva rak dojke, kao da do njega moze docji i upotrebom antiperspiranasa, ali i triklozana koji kada se veze za nesto iz znoja prelazi u hloroform, sa kariogenim efektom.

takodje tvrdim da sam negde prochitala da do JAN 2009. mora brdo farbio za kosu da se povuche iz prodaje, jer je utvrdjeno da 22 supstance, koje mogu da budu boje, a mozda i nisu, nisu samo alergeni vecj mogu da dovedu do raka beshike..

pa ti vidi.. ja bih o tome prichala, al nisam imala priliku..
:cvet

philoserbiana

ja sam na 4.godini,ali me zanima da li mogu nesto o farbama za kosu da procitam u vasim predavanjima ili praktikumu.molim vas,preporucite mi nesto i pomozite...treba da napisem neki clanak o tome...borba za zdravlje ljudske populacije  O0

Enea

philo, necjesh nacji nista o tome =(

na pocetku praktikuma, imash u nekom dopunjenom anexu da 22. supstance iz farbi za  kosu izazivaju rak beshike i da do jan 2009. sve farbe sa njima moraju da budu povuchene..

Kamicak

Da li neko zna kako se cita KOJIC kiselina ( izbeljivac koze)

Gocca

U skripti iz koje sam ja ucila, pisalo je da se cita: KODZIK.

Kamicak