Statistika u farmaciji

Started by CicaBg, 16-05-2006, 10:57:55

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

BK

KAKO uciti, za pismeni?Celu skriptu i predavanja ovogodisnja pogledati?

besno pile

kad je potvrda statistike?
01.06. u koliko sati?

BK


Enea

e bre vas dve sve zavrsavate od 9 do 11 =))

besno pile

ljudi,jel izlazio neko na prvi termin?
ajmo,kakvi su utisci?
test?

Pedja

А ми ово полагали на првој години  :ninja:

Enea


spavalica

ja polagala danas.pa uglavnom su se ponavljala pitanja sa prethodnih testova,mozda dva tri nova,a mozda i ja nisam odradila sve  testove!!
tako da vam je moj savet TESTIRAJTE SE!!!!!!!!

besno pile

jupi za testove! :loptica

spavalice,ajd, ti lepo odradi i deo na kompu,pa ponovo da nam kazes kako je bilo!
:cvet

spavalica

 :loptica :loptica :loptica jedan hitan odgovor na: da li razlika parova t_test dolazi na kompijuterskom delu i ako ga nismo radili na vezbama!!!!????????? :hmm

Enea

ja ne spremam staitistiku, ali koliko se secam to je jedini problem koji se resava u excelu ? i radili smo ga na vezbama

besno pile

(kapiram da je sad kasno.....a i ovako ti ne mogu pomoci....)
nadam se da si saznala na vreme  :)

spavalica

hvala jludi, hvala!i da naravno da smo ga radili,ja se nesto istripovala!!

:ohwell:

Ajvi

 najbolje je dobro proraditi testove, sa razumevanjem bi bilo idealno.. al' na zalost, ima stvari koje nigde nismo radili..  :hmm kad sam pitala asis. odakle to da znam, ona je slegla ramenima "to je logicki zadatak"  ..tako da probajte da nadjete sopstvenu logiku..
danas sam imala i kompijuterski deo, kombinacija se izvlaci 2 zad. odjednom, uputstvo za vezbe se dobija isto kucano kao na vezbama, sa sve tekstom zadatih zadataka, ako nekom znaci da poredi, moze bez problema..
Moji zadaci su bili:

1.zad (mojim recima:)
Iz leokvite biljke ekstrahovan je aktivni princip na sobnoj temperaturi (A) i na povisenoj (B). Da li postoji znacajna razlika u ekstrakciji?
date su vrednosti za A: 12 podataka   i za B: 10 podataka

2. zad
Kod zdravih mu¹karaca starosti od 20 do 80 godina (podeljenih u starosne grupe od po 10 godina) odreðena je vrednost holesterola u serumu. Prema vrednostima holesterola ispitanici su podeljeni u tri grupe u odnosu na rizik za pojavu koronarne srèane bolesti: BR (bez rizika), UR (umeren rizik) i VR (visok rizik). Pokazati da li su grupe nezavisne u odnosu na zastupljenost pojedinih riziènih grupa u starosnim grupama, ako su dobijeni sledeæi rezultati (izra¾eni kao apsolutni broj osoba):

20 - 29 g:    BR - 15 ,  UR - 10 ,  VR - 3 ;      30 - 39 g:  BR - 25 ,  UR - 17 ,  VR - 24 ;     
40 - 49 g:    BR - 44 ,  UR - 82 ,  VR - 77 ;     50 - 59 g:  BR - 54 ,  UR - 76 ,  VR - 123 ;
60 - 69 g:    BR - 78 ,  UR - 114 ,  VR - 135;     70 - 79 g;   BR - 36 ,  UR - 53 ,  VR - 35;

Nadam se da sam vam bar malo pomogla..  :cvet

Bred

Ajvi :cvet

bte za one koji nisu znali-ako padnete kompjuterski deo-moracete ponovo da polazete pismeni deo u amfiteatru!!