Na koja predavanja treba ici?

Started by Nadja, 29-09-2006, 11:48:26

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nadja

koji je vash savet/iskustvo? neko je pitao to za cetvrtu god, pa mi je dalo ideju da pitam!
i za opsti i za MB smer molim vas  :>

Bred


vladimir

U principu, najpametnije je iæi na sva predavanja, samo je pitanje koliko je ko u moguænosti da uskladi sve svoje obaveze i ispite.Ja nisam i¹ao na predavanja tokom svog studiranja i jako mi je ¾ao zbog toga.Ali, stalno sam vijao neke te¹ke ispite, kolokvijume...A i uvek sam ¾iveo mnogo daleko odd faksa.A i lo¹e se samoorganizujem. :stid:

U petoj godini prisustvo na predavanjima iz Organizacije mo¾e da omoguæi polaganje ispita u predroku i lak¹e polaganje.Ali, moja je preporuka da idete na sva predavanja, ako ste u moguænosti. :)

bordzija

Ја нисам генерално ишла на предавања током студија, што је, наравно, лоше...била сам на бромима и фарми што сам морала, а на токсинима јер је било занимљиво...
Не знам, препоручујем да се предавања посећују, али сви знамо какав је ритам студија на фармацији...(ко Продиџи-не знаш куд удараш :box) тако да свима преостаје да ускладе живот и време и учење и вежбе и предавања..... :roll:
Свако према својим могућностима...

Nadja

pa ja iskreno na predavanja dosad nisam ishla, samo kad sam morala, a doshla sam eto i do poslednje godine bez vecih problema... sreca verovatno.... sad me malo grize savest pa bih da se promenim  :>
thnx, a ako josh neko ima savet ,bicu zahvalna  :) :~


MiKy

imaju li `novi` apsolvemti kakav savet na ovu temu?

Bred

nope. ko moze da izdrzi da ide na predavanja nek ide. trebalo bi da je farmakokinetika zanimljiva

kiza

 Chula sam da je za biohemichare obavezno da idu na klinichku hemiju i pozeljno je ici na statistiku,jer se tako lakshe sprema,a za farmakokinetiku su mi rekli da je dosadno!
Ipak je najbolje da odete bar prve nedelje na prva predavanja i tada ce vec profesori reci shta i kako funkcionishe,koja je literatura i ostalo...

MiKy

jel iso neko redovno na predavanja?
mozda bi neko takav(ako postoji na forumu)mogao najbolje da nam kaze sta vredi slusati a sta ne  :hmm

jecapereca

Predavanja iz m.bioh kod prof. Marine Stojanov mogu vam biti od pomoci zato sto ona angazuje studente da na svakom sledecem predavanju spreme i iznesu pred svojim kolegama ono sto je ona prethodno predavala, i za taj trud (koji predstavlja obnavljanje gradiva) zapisuje te studente u svoj tefter kako bi im usmeni ispit ucinila laksim.
Takodje postoji mogucnost da radite prezentacije na zadatu temu, sto svakako donosi +.
Pa sad ko voli nek izvoli.
I da, nemojte se oslanjati na ono kad vam kazu da ce vam sva predavanja dati na internetu.To su davali samo oni prof. koji su to i obecali odn ne odnosi se na sve prof sa istog predmeta.Npr. Marina nije htela svoja predavanja da izbaci na net.Ali to i nije neki problem kod m. bioh. posto postoji knjiga.

Maslacak

Da li postoji literatura za sve predmete?

cvjetic

za toksine ti trebaju predavanja,i recimo kozmetologija...
za ostalo postoje knjige...

MiKy

i za kozmetologiju ima neka knjiga...?
prof. Djuric je skroz ok mada je masa ljudi izasla sa predavanja... :roll:
kakvi su bili toksini danas?

MiKy

koliko znace predavanja iz biohemije kad postoji knjiga a i prof. Zorica jako brzo i monotono predaje...?

sandric

Kozmetologija je ok mada je pozeljno da na nju idu kolege koje su polozile tehnologiju jer se gradivo nadovezuje u pojedinim oblastima.Toksini su ok.Za biohemiju ima knjiga koja u potpunosti prati predavanja.Kinetika izbacuje predavanja na sajt,ali predavanje je ok