Vezbe iz statistike...

Started by Murakami, 07-02-2007, 21:47:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Enea

Profesorka je nekoliko puta na predavanjima naglasila, da vezbe ne mogu da pocnu dok se ne predje jedan  deo teorijskog gradiva... tako da mislim da je  teorija u pitanju..

Mislim da smo se zeznuli sto ne idemo na predavanja, jer tesko da cemo moci sami da procenimo koje statisticke formule moraju da se znaju, a koje ne =(

Ako je neko voljan da mi pomogne, neka mi se javi =)))

bojana23

Nemoj da mi verujes ali ja sam cula da formule ne treba da se uce. Stvarno nemam pojma sta treba da se zna. Ako neko ima predstavu neka pise

SUNCE

uvodni kolokvijum traje 5 minuta i sve je na zaokruzivanje..tipa dat je niz od nekoliko brojeva,pa da se zaokruzi modus ili medijana..

SUNCE

tako nam je rekla asist. iz biohemije..

Miron

Ja sam prosle godine imao vezbe iz statistike,pa mogu sa vama da podelim svoja iskustva...pogotovo sto sad spremam ispit pa mogu da vam kazem na sta da obratite paznju.
I mi smo imali te tkz. ulazne kolokvijume,ali nemate razloga da brinete. Milsim znam i ja sam se tripovao kao kolkvijum i treba da se spremi odjednom nekoliko poglavlja...a ko za inat tad sam spremao farmakologiju,pa mi situacija ni malo nije bila jednostavna (mislim kad vam se vezbe nagomilaju oko ispita malo gushi)...u svakom slucaju,ti kolokvijumi su samo pro forme. Kao vi to radite a onda svi zajedno sa asistentom komentarisete i ispravljate greske...tako je bar bilo prosle godine!!!Preporucujem vam da samo pazljivo ishcitate sva poglavlja i generalno razumete o chemu se radi. Formule se NE UCHE NI POD RAZNO!!! Chak i na ispitu vam daju ishtampane da ih koristite...
Na vezbama pokusajte da skontate kad se koji test koristi,kako da pravilno formulisete hipoteze i koji je smisao svega toga (a verovali ili ne stvarno ga ima)...i pokusajte tu logiku negde da pribelezite u sluchaju da ne izlazite na ovaj ispit u junu (sto vam toplo preporuchujem).
Shto se tiche farmaceuta vi mislim imate 3 ili 4 termina vezbi,a biohemichari vi 5 ili 6 i na tim dodatnim vezbama paznju ce te posvetiti onome sto ste radili i na Klinichkoj kao npr. kontrolne karte,osetljivost,specifichnost,prediktivnu vrednost i chuveni "lejklihud rejshio" mada se pise likelyhood...
Eto to je to...ja se raspisah,nadam se da sam vam bio od pomoci...
Pozdrav i svako dobro!!!

BK

Pisite kako su protekle vezbe danas... i naravno kakav je kolokvijum. Hvala

Bred


ivana

od ove godine broj poena na kolokvijumu  se racuna za krajnju ocenu, ako imas 0 mozes da radis vezbu, ali ce to uticati na ocenu. test ima 5 pitanja, radi se u dve grupe. Bilo je da odredis f iz neke tabele, medijana, da se primeni formula za z-score, i da vidis iz podataka i iz tabele da li se hipoteza prihvata ili ne... Bilo je jos nesto, ne mogu da se setim. kod nas je samo jedna devojka imala 5 poena

mikele

Quote from: ivana on 16-04-2007, 11:23:23
od ove godine broj poena na kolokvijumu  se racuna za krajnju ocenu, ako imas 0 mozes da radis vezbu, ali ce to uticati na ocenu. test ima 5 pitanja, radi se u dve grupe. Bilo je da odredis f iz neke tabele, medijana, da se primeni formula za z-score, i da vidis iz podataka i iz tabele da li se hipoteza prihvata ili ne... Bilo je jos nesto, ne mogu da se setim. kod nas je samo jedna devojka imala 5 poena
Нама је асистеткиња рекла да ти колоквијуми немају везе са испитом,што је и логично јер су то питања која се раде за пар минута и било би сасвим глупо да таква питања одлучују о оцени на испиту.

Bred

hm, i ja sam cuo da je tako kako je ivana rekla.
elem sta treba da spremimo za II ciklus?

Favis

za drugi ciklus vezbi iz statistike treba da se spremi: -analiza varijanse
                                                        -linearna regresiona i korelaciona analiza

Bred


mikele

Quote from: Bred on 21-04-2007, 15:55:13
hm, i ja sam cuo da je tako kako je ivana rekla.
Дезинформација,100%. :wink:

Enea

#28


Nego recite vi meni, vezbe... jer idu po onom redosledu iz ' uputstva od 25 str ' ili kako je bilo?


BK

da iz tog uputstva, kako je bilo i ranije