Тестови из организације

Started by Nina, 06-03-2007, 21:56:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

pa nama je profesorka rekla da su u novom neke glave znacajno izmenjene mislim da je posebno pominjala glavu 5 i 9 [valjda, nisam siguran da su bas te glave u pitanju] :)

Enea

#31
9 glava je najlaksa od svega

a mislim da je novo, ono sto je u predavanjima od ove god pod 5a http://www.pharmacy.bg.ac.yu/predmeti/organizacija_farmaceutske_delatnosti/2007/poglavlje%205%20dopuna%20nova%20knjiga%20SZO.pdf (http://www.pharmacy.bg.ac.yu/predmeti/organizacija_farmaceutske_delatnosti/2007/poglavlje%205%20dopuna%20nova%20knjiga%20SZO.pdf)

.. ako ti je ovo ikako pomoglo.


u junu je postojala nova knjiga, koja je izasla par dana pred ispit, a ja jedva nabavila staru...
cini mi se da je bilo 2, 3 pitanja iz nove.. ( znaci nije svih 60 pitanja iz nove, tako da ja mislim, da mozes i po staroj da radis.. definicije su ipak definicije, zasto bi ih sada menjala.. )

majce

definicije su ipak definicije :roll:
ok,hvala

mimm

pitanjce - KADA je organizacija sutra, u koliko sati??

zuza

Na ispitu iz organizacije 18.9. su bila neka pitanja koja ja nisam nigde do sada videla, napisacu neka kojih se secam:
I deo
1)12 dinamickih principa(Fajolova teorija)
2)grupa je:
a)broj ljudi koji su medjusobno u interakciji
b)psiholoski su svesni i prihvataju jedan drugog
c)razumeju se i prihvataju kao grupa
d)sve navedeno(ovo je tacno)

II deo
1)'21 cilj za 21. vek' je slogan regionalnog biroa SZO za Evropu:
a)da(tacno)
b)ne
2)Za koju od ovih lekova nije potrebna specijalisticka kontrola, pa nabrojane neke grupe lekova ne mogu da se setim koje(to imate na str 142 u knjizi)
3)kriterijumi za racionalnu upotrebu lekova(str158. u novoj knjizi)
4)Ko vrsi specifikaciju proizvoda pri nabavci lekova za potrebe javnog zdravstva(tehnicka komisija)
III deo
1)dopunjavanje recenica Za osiguranje kvaliteta
2)farmaceut kao menadzer-objasniti
3)Nacelo 'promotivnih aktivnosti'-objasniti
4)Principi DLP-objasniti osoblje
5)Koraci procesa menadzmenta u terapiji bolesnika na klinici
6)Faze analize podataka u farmaceutskoj praksi
7)Prama nekom zakonu iz 2004. farmakovigilansa je:
8)Elementi DDP i kom delu Demingovog ciklusa pripada povracaj nedefektne robe 1 2 3 4
9)Zadatak iz prakse:
Veledrogerija je izporucila apoteci sa kojom posluje dugi niz godina vakcine.Posle 7 dana, apoteka je odlucila da deo vakcina vrati veledrogeriji na sta je veledrogerija pristala, jer je u dobrim odnosima sa apotekom.Medjutim, komisija za reklamacije veledrogerije shvata da ne postoji dokument o uslovima cuvanja vakcina za vreme dok su bile u apoteci.Definisi probleme i predlozi moguca resenja.
Nadam se da sam pomogla  :K

BK

Pocetniku zuzi se zahvaljujemo na pitanjcima, a bilo bi lepo kad bi i neko ko je bio druga grupa iskuckao/la pitanja.
Ja sam cula da je zadatak bio ovako nesto: Pacijent koji je u toj apoteci kupio neki lek, dolazi opet sutradan da reklamira jer je dobio alergiju. Farmaceut vidi da je problem u tome sto na kutiji pise jedan datum za rok trajanja (sekundarna ambalaza) a na primarnoj ambalazi(blister ili slicno) pise datum po kojem je rok trajanja istekao. Sta farmaceut treba da uradi?
Ja se izvinjavam ako sam pogresno nesto napisala, ali nisam ja polagala, vec drugarica, pa ne znam da li sam dobro zapamtila ono sto mi je ispricala.  :run

pahuljica

Evo mene npr. ba¹ zanima ¹ta ste ponudili kao re¹enja u zadatku vraæanje vakcina. Naime mi smo pro¹le godine vratili 30-tak vakcina veledrogeriji i potpisali neku njihovu izjavu na kojoj tvrdimo da su vakcine uredno skladi¹tene u apoteci. I upravo zbog dugogodi¹njih dobrih odnosa sa apotekom dobili smo finansijsko odobrenje, ali po mom mi¹ljenju veledrogerija mo¾e da izvr¹i povraæaj, ali ne bi smela da pusti te vakcine dalje u promet odnosno da iste isporuèi nekoj drugoj apoteci. Interesuje me sta je tacan odgovor, ali me jo¹ vi¹e interesuje va¹e mi¹ljenje uop¹te oko vraæanja lekova veledrogeriji (posebno vakcina, seruma, insulina, kapi za oèi i ostalih koji imaju specifièni re¾im èuvanja).

majce

zamolila bih nekog ko je skoro spremao organizaciju za odgovore na pitanja:-nacini finansiranja tj.kako se vrsi finansiranje zs?
        -ko finansira zz?na cemu se zasniva f-ja finansiranja u zz?
        -ko skuplja novac za potrebe zdravstva? :help:
       

radiks

Cao svima!
Da li bi neko mogao da mi napise pitanja koja ce biti na vasem oktobarskom roku?
Zahvalni studenti iz Banja Luke :help:

Bred

Dobrodosao kolega!
Ali mi ne znamo koja ce pitanja biti u oktobru, jedino neko ko bude izlazio na ispit da posle napise bar neka pitanja kojih se seca ako ima dobru volju  :wink:

radiks

Pa da to sam i mislila!Znam ja da vi ne znate pitanja :happy:Ako neko ko bude izlazio na ovaj oktobarski rok se sjeti nekih pitanja koja su bila  neka napise!!!Nadam se da ce imati dobru volju :happy: :happy:

Koleginica iz Banja Luke

nikolay

a kad je potvrdjivanje? jel bese 1. ponedeljak u mesecu, kako to bese ide?

Enea

de si ti? =*

mislim da je to za toxine..

BK

Quote from: nikolay on 29-10-2007, 15:25:06
a kad je potvrdjivanje? jel bese 1. ponedeljak u mesecu, kako to bese ide?
vidi http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,204.60.html

elpida

Quote from: BK on 29-10-2007, 17:45:00
Quote from: nikolay on 29-10-2007, 15:25:06
a kad je potvrdjivanje? jel bese 1. ponedeljak u mesecu, kako to bese ide?
vidi http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,204.60.html

tamo pise 12.og ispit iz organizacije,ali je 09.og u novembru!!
e,sada,KADA JE POTVRDA istog???? zna li neko,pleaseee?