Da li se farmacija zavrsava na prepisivanje?

Started by zelena suza, 03-07-2008, 17:04:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred

E, i to je kod nas davno izbaceno, seciranje zabe i te gluposti, vidi se da su vam profesori se medicine ...  .blah.

Ali to znaci da cete se namuciti sa medicinskim predmetima jer oni tesko mogu znati sta FARMACEUTIMA treba ...  :ohwell:

frckica-j

Ma nemaju oni pojma!
Vec negdje napisah o bespotrebnom onolikom bubanju mikroba! (To mi je trn u oku jer je pravi bubatorski predmet. Fiziologija mi je bila super jer je logicna!)
Tako mi pored mikroba, ostaju jos patofiza i farmakologija, sa medicinskog aspekta naravno. Ali udavicu ih Farmaceutskom hemijom!!!  :gnjec: :muah:

Vjecnaja pamjat, vjecnaja pamjat, vjecnaja pamjat za moje jadne male princeve! :abso:

Bred

[off]ajde, njima je bila cast da stradaju od tvoje ruke [/off] :K2:

Odmah da ti kazem da je 80% predmeta na nasem faxu tesko bubacenje cak i na onim na kojim mislis da ce kefalom moci da polozis ispit ...  :wacko:

frckica-j

Nazalost!
Drug koji u roku zavrsava ETF je rekao mom prijatelju (inace uceniku generacije u nasoj gimnaziji) koji je upisao medicinu i meni da se totalno zaglupljujemo, jer smo svi bili super sa mm, fizikom i hemijom. "Meni je za ispit potreban, digitron, zbirka, olovka i papir, a vama knjige od 1000 str." I bio covjek u pravu.
Najvise me nervira kad nesto naucis i na kraju pise da se vise ne koristi...

Enea

ma hajde shto se ne koristi, nego odesh na ispit a oni te pitaju neshto totalno novo, nesto to su predavali samo poslednjoj generaciji..

lm, svakom kalimeru da prodam sada jednu foru:
panduri besomuchno hvataju na crveno.
budite sigurni ako ste sami u kolima, i proshli na zeleno-zuto, a iza vas josh par vozila sa njih troje, cetvoro u njima, koji su tog trenutka verovatno i prosli na crveno.. upravo i jedino vas, koji i niste kroz crveno preshli, ce zaustaviti, naplatiti kaznu, uzeti dozvolu..
:gnjec:


pls lock the topik.
sramotan je.

Adonis_Vernalis

Topic jeste sramotan, ali produktivan. Nece biti ni lock-ovan, a ponajmanje iz korena izbrisan. Jer: ne bi ni bio formiran, e da bi bio brisan, ukoliko se otme kontroli. Nije se oteo kontroli. Dakle:

Jos studentom bejah, a usudih se voziti se taksijem.

Kazase meni taksista: oooo, na tvom faksu svakojakih cuda i cudesa bese. Uz izvesnu deviznu crkavicu pride, ali o tome malo ko vodjase racuna, mogadose se i kljasti i culjavi upisati...

Rekoh ja taksisti: o, mladjano Bugarce, nalupeta se ti kojecega... ali na Farmaciji toga djubreta ne bese. Nego, dela, aj ti priznaj, lecka, sta te muci... otvori dusu svoju...

Taksista je priznao da ga muci muka mladoga momka u twilight godinama. Voli seks i rado ga se seca... Od taksiste - i previse.

Nas faks je oduvek mnogima bio neostvarena zelja. Bar da se prosetaju parkingom, ako ne i njegovim aulama, mnogima bese "razlog da zive".

Naravno, farmacija se zavrsava na puskice  :streber:, e da bismo ostali u on-topic domenu...

max


Adonis_Vernalis

Oh, sorry, to je relikt iz pluskvamperfekta.

Kamicak

Zavrsava se, zavrsava. Prvo prepisem celu skriptu, u nadi da cu nakon podebljavanja videti nesto, te sacuvati culo vida barem do sledeceg ispitnog roka. Zatim, ako sam jedan od retkih srecnika, uzmem knjigu od 500 strana, od kojih mi je potrebno 100inak, pa se sita isprepisujem, dok pokusavam da isceprkam nesto sto bi licilo na kakav takav odgovor. Nemate frke, sve moze na prepisivanje  :kul:

jecapereca

Quote from: Kamicak on 25-09-2008, 09:33:19
Zavrsava se, zavrsava. Prvo prepisem celu skriptu, u nadi da cu nakon podebljavanja videti nesto, te sacuvati culo vida barem do sledeceg ispitnog roka. Zatim, ako sam jedan od retkih srecnika, uzmem knjigu od 500 strana, od kojih mi je potrebno 100inak, pa se sita isprepisujem, dok pokusavam da isceprkam nesto sto bi licilo na kakav takav odgovor. Nemate frke, sve moze na prepisivanje  :kul:

Htela sam da napisem slican post, ali kada sam videla da vec postoji- odustala sam!
# # #
Ja zavrsih farmaciju na prepisivanje belezaka sa predavanja u sredjenu skriptu
:plez

willie the scot

farmacija po starom programu se ne moze zavrsiti na prepisivanje. mozete poloziti par osnovnih ispita sa prve i druge godine uz pomoc puskica, onda vam ta rupa u znanju dodje glave na farmaceustskoj pa je polazete 12 puta.medvedja usluga.

bolanja vs. stari program?

jednostavna matematika:

ako za ispit, recimo, imate da naucite 600 strana iz 6 delova.

za 100 strana trebace vam 3-5 prelaza istih.

ako za isti ispit imate 600 strana odjednom, trabace vam preko deset i vise prelaza gradiva.



ko ce se bolje secati svog gradiva, stari ili bolonjci?



pazite sta pisete na ovom forumu, sve se cita...profesori menjaju kriterijum...



slicnih gluposti je bilo i na racun nekih profesorki sa farm. hemije...

neko je prokomentarisao da prof. vujic nekad ne pita sesto pitanje, zena na sledecem ispitnom roku kaze studentima da je neko komentarisao na forumu i zaostri kriterijum.



od strastvenog predavanja nauci nema nista, nas fakultet je hiperprodukcija prodavaca i trgovaca lekovima. to je postalo posebno naglaseno poslednje dve tri godine.


Bred

#161
 .blah. kud odosmo sa temom ...  :wacko:




da ne bude da se samo kod nas prepisuje => Prepisivanje i na Kembrid¾u (http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,15534.0.html)  :kul:

Adonis_Vernalis

I? Da li se farmacija zavr¹ava na prepisivanje?

Enea


NE




Quote from: willie the scot on 27-09-2008, 12:11:28


od strastvenog predavanja nauci nema nista, nas fakultet je hiperprodukcija prodavaca i trgovaca lekovima. to je postalo posebno naglaseno poslednje dve tri godine.




NE

giricek

Quote from: Enea on 26-05-2009, 14:08:37


NE




Quote from: willie the scot on 27-09-2008, 12:11:28


od strastvenog predavanja nauci nema nista, nas fakultet je hiperprodukcija prodavaca i trgovaca lekovima. to je postalo posebno naglaseno poslednje dve tri godine.




NE
DA

"Prepisivanje" ima vi¹e formi.
"Prepisivanje" nije vezano samo za fakultet.
Ja nisam izmislio "prepisivanje", ja sam mu samo stavio navodnike.