Visa farmaceutska skola- postoji li u Srbiji?

Started by ana, 14-12-2006, 14:21:14

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sladjafarm

Ja znam koleginicu koja se sa naseg faxa prebacila na tu visu farmaceutsku u Kosutnjaku i kaze da je smesna skola. Njima su rekli da za razliku od nas koji zavrsimo fax,oni nemaju pravo da izdaju lekove sa duplim receptom  :nene: a svima nam je dobro poznato da to rade i oni sa srednjom skolom...tako da mi nista nije jasno... :hmm Ali ocigledno neko je smislio da uzme pare...Cak mi je i rekla da su je profesori na toj visoj ubedjivali da se vrati na fax jer je ona stigla do uslova za petu..

Bred

iskreno, to i jeste ludost ako si pred uslov za V da se prebacujes na bilo sta drugo.
a o visoj skoli... no comment...

stef


MiKy

pa u sustini verovatno se DOSTA lakse zavrsava nego fax,pa cisto da oni koji nisu kapaciteti za fax da ne ostanu na srednjoj...MOZDA :roll:

anamil6

Poydrav svim forumasima,
znam da je ova tema malo zastarela ali me zanima da li neko od vas ima bilo kakva iskustva sa pomenutom visom medicinskom M.Milenkovic- odsek farmacija?
Navodno, oni nisu dobili akreditaciju ali postoji mogucnost da se prva godina upise na nekom drugom smeru na skoli npr. visoka za fizioterapeuta pa na drugoj da se predje na farmaciju.
Planiram da je upisem..... pa nisam bas sigurna da li je to validno ili ne.

Pomozite.Hvala unapred. :hmm

pereca

Nijedna visa farmaceutska skola nije dobila akreditaciju, jer nije propisano ni dozvoljeno zvanje tog kadra od strane farmaceutske struke i naucne javnosti. To sve govori.

stef

 Hvala bogu da se nesto uradi normalno u ovoj zemlji!

pig_am_am

pa stani, na sajtu pomenute skole (videti dragojlov post)pise da jeste dobila. ali ne pise da ima smer za farmaceuta.

pereca

Upravo tako. Ne postoji akreditacija za taj smer (studijski program)

bambi

 imate visu farmaceutsku u Cupriji . nisu dobili akreditaciju pa ove godine nije bilo upisa . meni je to sve smuti pa prospi . to mi nije trn u oko . boljr to nego polaganje prekvalifikacije za farm.tehnicara. mene brine farm. fakultet u nisu jer su izbacili kadrove. znaci bice apoteka u nisu kao pacurke posle kise. sestra mi je u Cupriji na visoj . zadovoljna je . skola je nova . na visoj u Cupriji imaju u okviru skole kozmeticki sslon i solarijum . a nije preterano zahtevan program. skolarina je 44 hiljade.

Bred

Ja cuh da ova visa farmaceutska ne radi ...

Lesko987

Jeste nema farmaceutskog smera. Radi i dalje visa skola ali upisuje druge smerove.

Bred


Lesko987

Normalno to je deo u koji sam upoznat posto sam isao u srednju medicinsku farmacijski smer i neki od mojih kolega su upisali tu visu i oni su zadnja generacija farmaceuta.

Bred

E super, reci mi da li rade te tvoje kolege sa tom zavrsenom visom skolom i na kojoj poziciji?