Muzej farmacije na nasem fakultetu?

Started by olgica, 10-10-2007, 15:56:21

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

jecapereca

I ja bih tako volela da vidim sta se krije iza tih vrata.

malena

E profesore adonise da nam je bar polovina profesora kao vi,pa fakultet bi na bio medju najboljima na svetu...  :cvet
Hocu i ja u taj muzej,mada se malo zamislih gde sam bese videla ta misteriozna vrata... :hmm

*

U B kuli  :wink:
Kad udjes levo, pa ces na samom kraju videti misteriozna vrata, iza farmakologije

olgica

Nismo ga videli.
Steta sto nije otvoren kao narodni muzej, to bi bas bilo lepo da tako radi, studenti bi mogli cesto da ga posecuju. Mogla bi i karta da se naplacuje, po simbolicnoj ceni(cisto za odrzavanje postavke).

Hvala profesore!

AquArius

Mogli biste da napravite obilazak i za nas matore, to bi bio sjajan razlog videti kumodraski zamak ponovo, ali ovoga puta da to i opravda (ne samo onim lagumima gnozijskim, vec i kojekakvim tavanima i avanima po muzejima .. i sobama nepoznatim).

darusaz

Професоре сјајна идеја. Али да забраните уношење фотоапарата и видео-камера. Него да ко хоће да види и дође.  :wink:

Adonis_Vernalis

Nas muzej zaista ima bogatu kolekciju starih i vrlo vrednih knjiga, posudja (staklenog, keramickog, metalnog...), alata, pribora i svega onoga sto je farmaceutsku struku krasilo vekovima.

Prostor u kojem se to sve nalazi je mali i, rekao bih, prilicno neadekvatan, sto je verovatno i jedan od razloga sto on nije otvoren za posete. Kada bi se zgodila prilika da unutra udje bar 5 osoba istovremeno, nastala bi neopisiva guzva, uz opasnost da se ponesto od tih dragocenosti razbije.

Ja cu pokusati da, u dogovoru sa Dekanom i predmetnim nastavnicima Istorije farmacije i Etike uprilicim bar jednu posetu u semestru zainteresovanim studentima. Ili cu to "razbiti" na vise malih, tihih i mirnih poseta. Vec cu smisliti nesto. Zaista je steta da provedete bar 5 godina na ovom fakultetu, a da nikada ne saznate sta se iza tih vrata nalazi.

A ono sto se podrazumeva je: nema slikanja, nema pipanja... :)

zoe

Алееее, значи имамо екипу ентузијаста! :~

Е рецимо мени је занимљив и онај ходник за који постоје врата преко пута фотокопирнице! Куд ли то чудо води? А јесте ли некад обишли факултет са спољашње стране? Ја баш и нисам, али сам ишла иза факса јер се и оданде може стићи до фармакогнозијских лагума. Ех, а да сам продужила, можда бих нашла и кулу Ц :hm

Људи, а имамо и склониште иза тешких црвених врата! Можда због Болоње и недостатка просторија то прерасте у неку учионицу :> Претпостављам да тамо има и оних гвоздених кревета, па можемо читав туризам да развијемо...

Јаој баш нам је супер наш Хогдраж :happy: :igra: :>
Стварно би могао да се направи читав аранжман!

AquArius

I ja volem nas (mi smo ga zoe zvali svojevremeno) Vukodraz,
analogija je prosta (nije prosto prosirena  :>).

Mislim da je kula C apsolutno fantomska i da ce biti jos dugi niz godina.
A tu ce biti i gnozija i muzej i jos ponesto.

Bajka se nastavlja ..

:happy:

Adonis_Vernalis

Ta vrata preko puta fotokopirnice vode u vivarijum, prilicno veliki prostor opremljen "stalama" u kojima se gaje laboratorijske zivotinje (pacovi i misevi) za potrebe izvodjenja eksperimenata in vivo. Najcesce u vivarijumu rade kolege sa Farmakologije, ali mislim da se i eksperimenti iz Fiziologije (ili bar neki) tu odvijaju.

Kulu C ste mogli da nadjete, ali kao "tlocrt". Udareni su temelji, i tako...

Skloniste postoji, sa metalnim krevetima na sprat i zicanim kosturom, gde je tokom bombardovanja 1999. prilican broj ljudi sa Kumodraza zaista boravio.

zoe

Вауууу, миш бели срећу дели! Знала сам да је тамо нешто скроз кул!!!
Тлоцрт к'о фатаморгана!
И ћебад на гвозденим креветима, ал ко још тога жели да се сећа...

olgica

Quote from: zoe on 11-10-2007, 13:18:40
А јесте ли некад обишли факултет са спољашње стране? Ја баш и нисам, али сам ишла иза факса јер се и оданде може стићи до фармакогнозијских лагума.
Стварно би могао да се направи читав аранжман!

I nemoj iza fakulteta je kraj sveta i pada se sa ivice zemljine ploce! :116:

MiKy

nas fakultet je zaista prava misterija...kako smo se svi odusevili kad smo kao nindza kornjace silazili prvi put na hemijski deo vezbi iz gnozije :smekerica:
..a gde se nalazi taj cuveni stoni-tenis?

Wlada

Ja sam danas pokusao na krov al ne ide!
Voleo bih kada bi vrata svih tih skrovitih mesta bila otvorena pa da moze da se zaviri, ali onda ne bi bilo zanimljivo  :roll:

pig_am_am

zanimljivo je. znas sta se sve vidi sa krova.
ali ovo ne da je off topic nego je off topicina :K

da,muzej... ne znam sta bi to moglo da bude izlozeno u njemu,pa i mene zivo zanima da ga posetim...