Ko sve ima pravo na poslediplomske studije

Started by philoserbiana, 30-10-2007, 18:10:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

philoserbiana

mene zanima ko sve ima pravo da upise poslediplomske na nasem fakultetu?hvala :~

Adonis_Vernalis

Ko, u smislu diplome koju je stekao, ili ko, u smislu visine proseka?

Ako je prvo "ko" u pitanju, onda su to pretezno diplomirani farmaceuti, odn. magistri farmacije, ali i diplomirani hemicari. Zavisi od toga sta su rukovodioci doktorskih studija imali na umu kada su definisali "profile" onih koji mogu da konkurisu za mesto na doktorskim studijama.

Ako je drugo "ko" u pitanju, onda stvari stoje ovako: prosek iznad 8, sto se odnosi na sve "profile" onih koji zele da konkurisu.

Bred

zar nije prosek iznad 8 za one koji zele da budu "na budzetu" a za sve ostale mora da se plati?  :hm

Adonis_Vernalis

Najmanje osmica je osnovni uslov svakog konkursa za upis na doktorske studije, bez obzira na to ko ih placa, jer one nisu besplatne i uvek ih neko plati: nekad je to Ministarstvo nauke (za svoje stipendiste), nekada je to firma u kojoj doktorand radi, a nekada troskove podnese i sam doktorand. Bez  ispunjenosti uslova > 8, prijava se ni ne razmatra.

Ako se pojavi vise kandidata, prednost ima onaj sa visim prosekom.

AquArius

Svaki predmet ima jos neke uslove, nije lose pregledati teme u ovom podforumu, pa videti gde su razlike.

philoserbiana

da li se duzina studiranja uzima u razmatranje?hvala :cvet

Adonis_Vernalis

Mislim da ne. Eventualno, ako se bas desi navala kandidata sa istim prosekom, istim interesovanjima... pa onda, kao u odbojci, racunamo set-kolicnik... :)

BK

Ako si saradnik na institutu (a opet nisi asistent jer nemas magistraturu...mada sad i da hocemo ne mozemo da je imamo....ne znam kako je sad to regulisno sta treba da se "uradi" da bi bio asistent, a opet i kao saradnici drze vezbe) onda ne placas postdiplomske, ako radis negse drugde onda placas, jel tako?
E sad na stranu novac (iako nisu male parica)...sta je pametnije: placati i raditi drugde ili raditi na faxu i ne placati?
Znam da nije ovako jednostavno kao sto sam napisala ali...kao sa tim postdiplomskim.(npr jer neko kao doktor ne zeli da ostane na faxu da kasnije bude profesor)
Zanima me zato sto sam cula da se mnogi asistenti zale da je bas bas tesko, a opet ne pitam zato sto mislim da se taj rad ne isplati....zanima ju me iskustva i misljenja.

AquArius

Quote from: BK on 01-11-2007, 09:08:27
Zanima me zato sto sam cula da se mnogi asistenti zale da je bas bas tesko, a opet ne pitam zato sto mislim da se taj rad ne isplati....zanima ju me iskustva i misljenja.

BK, slobodno otvori tu temu  :cvet

pig_am_am

nije 8,5 granica?
i za mene ima neke sanse?  :>

...ako ikada zavrsim...

bordzija

A ako ste zavrsili u NS-u i imate prosek 9, a zelite na postdiplomske u BG? Ima li nekih vecih prepreka? Moj slucaj je bas specifican, zavrsila u NS, dobila posao u Podgorici, hocu na postdiplomske u BG...
Volela bih da mi Adonis odgovori, posto mi, ovako, deluje vise nego kompetentno  :K2:, ali i svi drugi su dobrodosli. Hvala!