Bromatologija

Started by Bred, 16-05-2006, 09:01:10

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

cvjetic

#30
Quote from: Bred on 12-06-2006, 16:36:57
cvjetic, kako mislis da preracunam mg u molove ako nemam Mr?!?!?!?!?!?!?
dragi brede,objasnila sam kako se radi zadatak.iz ukupnog broja ml,oduzmes one potrebne za oksalnu,dobijes ml za oxidaciju organskih materija.i onda iz tog 0,303 broja izracunas broj mg u ml koje si dobio za oxid org materija.rezultat se izrazava kao broj mg KMnO4 u litru uzorka vode.mi smo imali 100ml,znaci ono sto si dobio puta 10.je l malo jasnije?molovi ti uopste ne trebaju!

spadalo

Cvjetic, potpuno si u pravu! Taj zadatak je,zapravo, lak samo su oni dali gomilu podataka- verovatno da bi zbunili protivnike!! Ali ti se na das zbuniti, svaka cast!! :Bog

cvjetic

zato sam i dobila 10! :) :) :) nije da se hvalim,ali sta cu kad je tako! :~ :~

Bred

aha, direktno u mg. bas bzvz

spadalo

#34
DRUGARI DANAS JE IZASAO  RASPORED ZA DRUGI TERMIN IZ BROMA :!  :run

Nadja

pre nego sto odem na faks, jel zna neko da mi kaze da li biohemicari stvarno polazu posle farmaceuta ?
thnx :)

xxx

da,ako se ne varam kod ivana 30.juna! :loptica

Nina

Da li neko zna da li se uce minerali?

BK

Nina ja znam da je proslo mnogo vremena ali ako ti nesto znaci da ti sad kazem da treba da se uce minerali, prof Sobajic je naglasila na konsultacijama da treba kalcijum, fosfor, mada ja sam cula da je kod prof Ivana bilo pitanje gvozdje. Nadam se da si vec polozila!

anchy83

da li neko slucajno mozda ima nova pitanja? ako ih objavi ili posalje na [email protected] ima od mene veeeeeliku cokoladu. pozdrav svima!!!!!

Bred

Anchy,koja to nowa? Pogledaj temu Ispitna pitanja iz bromatologije.

Bred

Da li trebaju da se uce formule i reakcije?

BK

Ja sam u junu polagala ispit kod prof Sobajic, za pitanje sfingolipidi ja sam napisala sve formule, nesto sam znala nesto sam tad "saznala", a drugo pitanje mutarotacija napisala sam formulu glukoze i posle u toku odgovaranja me je pitala da napisem jos i C1 i 1C konformaciju secera jer sam ih ja nesto pomenula u toku odgovaranja.Mislim da trebaju formule, ne moraju bas bas sve, ali npr kod masnih kiselina sta bi i napisao drugo sem formula i reakcija.Za aditive ne znam, mozda po neki primer da znaz da navedes.Po mom misljenju bitniji je text,ali opet moras da znas bar neke formule ali vec si milion puta ucio vecinu njih pa ces i znati da se snadjes.Nije tesko, mada ima u sustini dosta teorije!
SRECNO !

Bred

Nesto mi nije jasno kod ugljenih hidrata. U skripti koju ima pise da je glukoneogeneza nastajanje glukoze iz glikogena ( zar to nije glikogenoliza?!?!??!?!) ili neugljenohidratnih izvora (laktat, glicerol I aminokiseline)

Chef

Bas tako, Bred. Verovatno je greska u skripti.