Usmeni ispit

Started by pufnica, 30-05-2008, 15:18:40

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

malavestica

a prof brizita ne pita u utorak? a ja taman mislila da odem da slusam,pehh :wink:

Marince

Otkud to da neki ispituju vec od sutra!?Uzas... :wall:

mina-L

Da, neki vec od 4.7 pitaju, uzas!

Morbid_Angel

Quote from: mina-L on 03-07-2008, 12:53:32
Da, neki vec od 4.7 pitaju, uzas!
e to je veæ èist bezobrazluk i stvarno nema smisla da saznam ni ceo dan ranije
kad su napisali da je od 7.,nije mi ni palo na pamet da to ni¹ta ne znaèi,naravno,opet sam prvog dana i nema svrhe da izlazim
taman sam mislila da sam videla sve moguæe podlosti na ovom fakultetu
:namcor

philoserbiana


ðurða

Quote from: Morbid_Angel on 03-07-2008, 14:23:11
Quote from: mina-L on 03-07-2008, 12:53:32
Da, neki vec od 4.7 pitaju, uzas!
e to je veæ èist bezobrazluk i stvarno nema smisla da saznam ni ceo dan ranije
kad su napisali da je od 7.,nije mi ni palo na pamet da to ni¹ta ne znaèi,naravno,opet sam prvog dana i nema svrhe da izlazim
taman sam mislila da sam videla sve moguæe podlosti na ovom fakultetu
:namcor
navikni se na podlosti joooooooooooooo¹ æe ih biti
nego nemoj odustajati, izaði mo¾da izvuèe¹ dobru kombinaciju :a

mina-L

Izadji obavezno,probaj,nista ne gubis! I meni je malo falilo da upadnem sutra,ovo stvarno nema smisla,mogli su onda da stave da usmeni pocinje kod pojedinih profesora 4.7 pa da znamo na cemu smo! :box

br.akky

Hoce ljudi na more,sta ih briga za nas.....  :*:

Marince

Ako neko danas polaze kod prof.Ivana bilo bi lepo da podeli utiske sa ispita i pitanja sa nama :cvet

malavestica

ajd neko ko polaze u ponedeljak kod prof brizite, neka stavi utiske ovde, pitanja, potpitanja...
pliiiiiiiiiiiiiiiizzzzzzzzzzzz!!!!!!!!!!!!
:cvet :~ :~ :~

mina-L

#85
Jel izlazio neko juce na ispit? :cvet

Jedno pitanjce-sta treba reci za pitanje retrogradovanje skroba? :cvet Ja u skripti imam samo jednu recenicu za to:stajanjem koloidnog rastvora skroba uz hladjenje dolazi do talozenja amiloze!

Lilika

U knjizi  S.Stanimirovica "Bromatologija", koju imas u biblioteci pise sledece:
Amiloza se lako hidratise i relativno lako rastvara u vodi, jer se ostaci glukopiranoze nalaze u konformaciji uvrnute kolevke, te je molekul okruzen hidrofilnim OH grupama sa svih strana.Ako se rastvor amiloze ostavi da stoji u toku 3-4 nedelje, zamuti se i nastaje talog.Ovaj proces se zove retrogradovanje , a talog je retrogradovana amiloza.Nastajanje taloga je posledica vezivanja molekula amiloze u velike agregate pomocu vodonicnih veza.Zbog obrazovanja vodonicnih veza, hidrantna voda se delom oslobadja. Nastali veliki agregati molekula ne mogu da ostanu u rastvoru, nego se taloze.Ista pojava je i uzrok starenju hleba (bajat hleb).

mina-L

Hvala,hvala! :cvet A kod ugljenih hidrata mleka,sem laktoze i laktuloze,jel treba da se zna da se crtaju one trioze,tetroze,kiseli oligosaharidi...? :hmm

Marince

Moja kombinacija danas kod prof.Ivana:
1.Sddh
2.Mg
3.Sekundarna sruktura proteina
4.Proteini vezuvnnog tkiva
Profesor je bas prijatan,saslusa sta imas da kazes,meni cak nije postavio ni jedno podpitanje osim sto me je pitao u kojoj se to namirnici jos nalazi Mg u obliku pogodnom za koriscenje-odgovor je VODA,ali mislim da je to neko vec pomenuo ovde na forumu.
Za minu-L: danas je jedna devojka izvukla upravo to pitanje sto pitas,formulisano je bilo kao ne-laktozni seceri mleka,tako nesto... :cvet

philoserbiana

da,meni je profesor postavio pitanje o mg i vodi  :cvet