Komentari novih cena usluga na fakultetu!!!

Started by vladimir, 19-09-2006, 18:13:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Al-Jasmina

Da li novi cenovnik stupa na snagu odmah, tj. uplacujemo li 200 ili 100 za oktobarski rok?

Masha

Napisala je pereca da za oktobar vaze stare cene.

marer_86

#32
auuuuuuuuuuuu kakav progresssssssssss sto se cena tice  :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F :F za to se nikad necu sekirati
200 dindzi za ispit .. nisu normalni
a molim te kakvi su im izgovori za to da je prijava ispita skocila duplo????? a 'vamo im skolriana 120000 dinara,svi placamo sve moguce stete koje se mogu platiti a i prijemni takodje nije na odmet i tu zgrnu dobru lovu .. ljudi daj bre da se cini nesto po tom pitanju... ako ovako krenu sledece godine cemo placati ispit 400 dindzi nekom logikom :box :box :box :box :box
STRASNO!!!!!!!  :F :F :F :F

Al-Jasmina

Mislim da je glupo to sto su resili da se za ne izlazenje na ispite iskaljuju na studentima,
jer ako se realno pogleda ovako:
:hm

-manja cena prijave, ljudi prijavljuju sto vise mogu pa se cesce ne izlazi

-veca cena, studenti se stiskaju i prijavljuju sto realnije mogucnostima ali ih teraju i potrebe,
tako da se opet u slucaju da nisu sigurni odlucuju da ne zvirnu na ispit jer ako preteraju
sa "turizmom" sledi skuplja tarifa (nakon 3ceg puta)

tako da je suma svega= ISTI BROJ NE IZLAZAKA

samo stradaju siromasniji studenti,
a imucnost studenta nikako ne sme biti vrhovni kriterijum za mogucnost studiranja
ili nazadujemo kao civilizacija!
  :ohwell:

Adonis_Vernalis

#34
Narode,

ja sam, cini mi se, jasno napisao da sam umoran, a ne ljut. Pogotovo ne ljut na vas, jer je vase zaprepascenje opravdano. Pogotovo ne na Darkera... Pomalo sam ljut na sebe, jer jos uvek nisam akumulirao dovoljnu kolicinu gneva da prsnem. A umoran sam od uzaludnih pokusaja da ispravim krivu Drinu. Mojim kolegama su usta puna Evrope, studentskih prava (ne zaboravite, mi postojimo zbog vas, nasih dragih studenata - ne cini li vam se poznat odnekud ovaj ulizicki ton?), a o studentima razmisljaju samo kao o "the pain in the ass", nelagodi koja narusava inace ogroman i plodan naucni rad, na koji se svi vade kad god im ta joker-karta zatreba. Umoran sam i od toga da budem pravljen glupim, od strane kolega koje su nesto malo sveta videle i nesto malo sarenih knjiga (zamislite, na engleskom) procitale, pa nam svima ovde to svoje postignuce vec 20-tak godina prodaju kao pobedu uma nad materijom. Kao brainstorming in action... Umoran sam i od toga da kolektivne poraze prihvatam kao svoje. Umoran i od toga da osecam da treba da izvadim fleke uvek kada neko ubrlja portiklu jer je zagrizao vise nego sto je uljudno... A umoran sam i od toga da uvek treba svojim radom da opravdavam i svoju neizmerno visoku platu, i visoku skolarinu, i cenu ispitne prijave, da smisljam i razradjujem nove vidove i oblike nastave, da uvodim sistem e-ucenja, da pravim ucila, da citam tone i tone knjiga iz psihologije e da bi shvatio i kako se uci, i kako se predaje, da pritom ostanem kompetentan i kao naucnik (ako ne ukorak sa Evropom, ono bar korak iza) i da odrzim svoju porodicu na okupu... Bre, najurice me zena i onda cu da spavam u kolima...

Evo jednog obecanja, za koje molim da me drzite, ili da me podsetite kad god pomislite da sam vrdnuo sa te crte. Kada (i ako) budem video tu kamaru para od vasih ispitnih prijava, obecavam da cu sve svoje projekte koji came u mraku fioka moga stola, a ticu se svega vezanog za nastavu sto sam nabrojao, jednostavno - ostvariti. Stavicu sapu na te pare i do zadnje ih potrositi. A pritom se necu vaditi na ekologiju, cenu papira i slicne bedastoce. Vadicu se na godine rada koje sam ulozio da to sto svetluca na vasim monitorima, u ucionicama, vezbaonicama ili kod vasih kuca - funkcionise besprekorno... i sluzi svrsi.

Savet nije mesto gde ce se o predlozima u nacrtu raspravljati, vec gde ce se gotovi predlozi verifikovati i to je to. O predlozima se raspravlja negde drugde: na NNV, na sastancima upravnika instituta itd. Odluka o ponistavanju prethodne odluke, kojom su uspostavljene nove cene usluga FF, verovatno se dugo nece doneti (ako ikada bude doneta). Ali, resenje mozemo zajednicki potraziti u sledecem: trazite da opravdamo svaki dinar koji ste dali za konkretnu "uslugu". Trazite da budete usluzeni. Kolko para - tolko muzike. Mnogo para... pa, trebalo bi da bude i prilicno muzike... bar sonata, ako ne i cela simfonija...

pereca

Razumem tvoj umor, Adonise. I svaku tvoju rec napisanu u prethodnom postu. I nadam se da ces jednog dana staviti ruku na te pare, da ce se sve promeniti, ali mi je zao sto necu biti tu.

Savet uglavnom verifikuje odluke NNV, ali u konkretnom slucaju cenovnika ne raspravlja i ne odlucuje NNV nego iskljucivo Savet.
Trazili smo mnogo puta opravdanje za cene na faksu, narocito po pogledu skolarina. Zar je problem izloziti studentima sta je uracunato u tu sumu, sta koliko kosta, lepo po stavkama. Naravno da cu da platim to sto dobijam. Ali, kao sto se videlo i na ovoj sednici Saveta, prodekan za finansije smatra da su je studenti terali da napravi takvu analizu za skolarinu. Kao da to nije normalno  :roll: i kao da je za to potreban pritisak od strane studenata.
Pa cuo si obrazlozenja za cenu prijave: bacanje papira, koliko drveca se posece zbog toga (kada smo rekli da ris papira kosta 200 din, a oni rekli da nije sve u parama)...
Ne mislim da su njihovi ovakvi argumenti napravili studente budalama. Ne osecam se lose zbog toga sto smo samo nas cetvoro glasali protiv iako sam znala  da ta nasa cetiri glasa nece nista promeniti.
Nikad nisam dobila pravilnik o radu Saveta, ali sam sigurna da materijal za Savet ne moze da se dobije na pocetku sednice, a predlog cenovnika smo upravo tada dobili. Toliko o regularnosti i postovanju pravila.

Adonis_Vernalis

Hm... Pereco, bices tu, itekako... Barem kad treba da obnovis licencu, pa pozelis da pratis kurs iz farmakognozije...  :cvet

pereca

Da, u tom smislu, bicu tu. I zbog toga ce mi biti drago.
A mozda ce jednog dana moje dete biti tu i biti zadovoljno svojim dekanom prof.dr.A.Vernalisom  :cvet
Zato nemoj puno da se umoris, molim te.

lijepa bosanka

Samo me interesuje koliko ce kostati obnova godine??? Ne smijem ni zamisliti!!!!!!!
bezobrazluk!!! Jel treba da obidjemo sve fakultete i da im pismeno donesemo koliko se placa na nekim fakultetima....
kako to moze da se dozvoli....ne mozemo to tako prihvatiti,nema smisla!!!! predlozite sta treba da se radi!!!! nije fer da skrstenih ruku to prihvatimo!!!!!

pereca

Obnova godine je 10 000 dinara.
Odluka je doneta, ne znam sta mozemo da uradimo sada a da stvarno ima efekta.
Ma, znaju oni kako je na drugim fakultetima. Susrecu se sa kolegama na Univerzitetu.

Al-Jasmina

Juce sam na tu temu imala raspravu sa jos jednom koleginicom
i tu smo razmatrale hronoloski porast cena tokom godina,
i naravski, palo je uporedjivanje sa drugim fakultetima... :confused:

Koleginica zna da je na Pravnom je prosli put obnova bila skuplja nego nasa - maltene duplo,
ali je zato kod nas visestruko skuplja godina...

Isto tako na Poljoprivrednom fakultetu se placa 300 din za svaki ispit bez obzira na to koji je izlazak po redu...
tako da mu dodje isto ...

nivelise se, donekle... :hm
sem naravno placanja godine, ali to ne mozemo ocekivati da bude jednako na svakom fakultetu...

en general,
zakljucak izvedite sami...

lijepa bosanka

Pa dobro da i kod nas tako bude bilo bi podnosljivo!!!!da ne pomisljam koliko ce kostati prijava cetvrti put.... mnogo su bezobrazni!!!! sad sam razocarana svime....
Pa neka gospoda privatizuje fax,pa da znamo...da nam je jasno... .grins....ili nek ukinu status na budzetu....
Moze li da se reaguje na nivou Univerziteta?? kako to da bude nejednako??? Moze li neko da mi kaze kako se to odredjuje??
Da pisemo peticiju?? Da strajkujemo gladju?? Mozda bi se srce nekima omeksalo?? :K

Jer ako se ne pobunimo...sledece godine ce biti 500!!!!!

Stvarno jos ne mogu da vjerujem!!!!

Jos jednom BEZOBRAZLUK!!!!!!!!!!!!!

Darker

LB, av av av :> :> :> :> rekoh veæ da je obnova godine kod nas u odnosu na druge-d¾abe! Imajte i to u vidu :wink:
QuotePa cuo si obrazlozenja za cenu prijave: bacanje papira, koliko drveca se posece zbog toga (kada smo rekli da ris papira kosta 200 din, a oni rekli da nije sve u parama)...
Ne mislim da su njihovi ovakvi argumenti napravili studente budalama. Ne osecam se lose zbog toga sto smo samo nas cetvoro glasali protiv iako sam znala  da ta nasa cetiri glasa nece nista promeniti.
Ispravka, ovo ne ide u nebuloze, ovo ide u napu¹avanje!!!!
Dakle, ponovo ista stvar. ne smeta mi da dam 200 din. Nema veze, stisnuæu d**e, neæu jesti dva dana, paziæu ¹ta prijavljujem itd. ALI OBJA©NJENJE O EKOLOGIJI???? Pa evo odgovora na to obja¹njenje, potro¹iæemo duplo vi¹e drveta, jer æu dati DVE plave papirne novèanice umesto jedne-eto duple potro¹nje drveta!!!! Mislim, halo, ima li koga?? :hm :][
Smeta mi, u¾asno mi smeta, ¹to nas gledaju kao ni¾u rasu ili blago retardirane. Samo mi to smeta, ni¹ta drugo... eeeej, vi¹e drveta se potro¹i?? Mislim, kao da su te pljunuli u facu, eto takav je to odgovor...
Za¹to je toliko komplikovano dobiti neku informaciju na faxu?? evo, plaæaæu 500 kinti za prijavu, samo da mi ne govore kako je to zbog potro¹nje drveta, jel mo¾e tako??

pereca

Upravo tako, Darkeru. Nije stvar u visini iznosa, nego u obrazlozenju. A obrazlozenje je zaista takvo da se svaki put zapitam da li stvarno izgledamo retardirano.  :roll:

Al-Jasmina

Steta, pomislim na to koliko malo empatije imaju za studente,
kao da im je tesko da se sete kako je biti student...
kao da tio sami nisu ni bili...

To valjda samo kapiraju oni profesori koji su takodje
da tako kazem s roditeljskim razumevanjem prokomentarisali da je skupo
(i njihova deca studiraju, pa znaju ljudi kakav je feeling)