Toxini - I kolokvijum

Started by milena_dj, 12-12-2006, 17:39:28

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ajvi

#60
Detaljisti, detaljisti, i samo, i uvek detaljisti.. Svi znamo kakvi su nam testovi i kolokvijumi.. Al' kako da se isprogramiram da pamtim samo glupave detalje, i ne ucim nista pametno s razumevanjem??     :namcor
Fenomenalno je jos ispalo, kako smo pre kolokvijuma pljuvali asistente, jedna mala ekipica nas, kako su mnogo losi, a i vezbe.. Organizacija 0 bodova. Samo da ne zaboravimo sve to, dok nam u ruke ne dodje ona cuvena anketa..
A onda, polako, na tenane, nemojte nige da zurite.. Da im damo po  :F

Enea

moj utisak je da je sama materija do te mere laka i uchljiva,
da njim sa katedre ne ostaje nishta drugo nego da se postave prema studentima,tako kako vetj..jeste.

a mozda i greshim.

to put it in general,testove uvek lose uradim,upravo zato sto ne mogu neshto da nauchim a da ne razumem\evo vetj mi se smeshi shatroshiza=(

Harry

Evo primer mog testa:

1. Antidot kod trovanja metanolom je __________. Objasniti.____________________________________
2. Podela otrova po K...-.... (prvi put cujem)
3. A. BAL je ____________________ . Napisati reakciju BALa i luizita
    B. BAL je antidot kod trovanja :
a) metalnim otrovima
b) sintetskim otrovima
c) korozivnim otrovima

4. Srednja proba je _________ deo probe 1.
Proba 1 se koristi za ......................

5. Ako toksikolog ne utvrdi prisustvo otrova u analiziranom uzorku on u izvestajku zakljucuje:
a) nisam pronasao otrvoe i osoba nije umrla od trovanja
b) nisam nasao otrov
c) osoba nije umrla od trovanja

6. Napisati rju etanola sa bihromatom

7. Etanol se odredjuje:
a)____________
b)_______
c)__________

8. Napisati reakciju metanola sa Schiffovim reagensom.

9. Napisati semu biosinteze koproporfirinogena i oznaciti mesta na kojima Pb deluje.

10. Odredjivanje Pb AAS se zasniva na merenju:
a) nepobudjenih i nejonizovanih atoma
b) pobudjenih i jonizovanih
c) nepobudjenih i jonizovanih
d) pobudjenih i nejonizovanih

a metoda je :
a) termicka
b) hemijska
c) fizicka

11. Carbo medicinalis deluje:
a) fizioloski
b) fizicki
c) hemijski
d) purgativno

12. Odredjivanje Co po wolfu je :
a) zametna metoda]
b) nezamtna
c) specificna
d) nespecificna
e) kvalitativna
f) kvantitativna
...

13. Odredjivanje CO metoda je :
a) redukciona
b) oksidaciona
c) hemijska
...

14. Napisati Gucajtovu probu

15. Objasniti mehanizam dejstva otrova:
CO________________________________
CN ________________________________

16. Jednacina za odredjivanje fluorida ______________

17. Fluoridi se nagomilavaju u :
a) kostima b) zubima c) misicima d) mozgu

18. Krv sa Co je :
a) svetlocrvene boje
b) tamnocrvene
c) svetlobraon
d) tamnobraon

Toliko sam uspeo da se setim. Pozdrav svima!

Bred

hm, kolokvijum je bio prilicno bzvz, pun nepotrebnih , da ne kazem glupih, pitanja, ocigledna im je tendecija da sto manje ljudi polozi i da sto manje njih bude oslobodjeno. Pitanje tipa metoda je specificna, nespecificna su totalno bzvz jer se mi kao farmaceuti necemo primarno baviti toksikologijom. sve u svemu :wall:

Enea

#64
3.d)lako isparljivim mineralnim otrovima :hmmja sam ladno ovo zaokruzila

Quote from: Bred on 29-01-2007, 12:07:58
hm, kolokvijum je bio prilicno bzvz, pun nepotrebnih , da ne kazem glupih, pitanja, ocigledna im je tendecija da sto manje ljudi polozi i da sto manje njih bude oslobodjeno. Pitanje tipa metoda je specificna, nespecificna su totalno bzvz jer se mi kao farmaceuti necemo primarno baviti toksikologijom. sve u svemu :wall:
upravo,problem i jeste u tome sto smo obucheni za shta sve ne.
a cilj je samo diplomirati-i shta onda...ma radicu bilo shta
ali brate KO JOSH PIPETIRA ZAGADJENI UZORAK KRVI USTIMA?bljaaaakk

Bred

upravo to, 90% studenata ce da radi u apoteci kao trgovac :roll:

Enea

pa dobro ako je apoteka njihova...neka rade na svome ako mogu...i mnogi vec rade...

nego hocu da ti kazem da ma koliko mi uchili i znali,nase znanje nije primenjivo..

nesto mi se ne ide iz Beograda,nikuda...a cini se da je neminovno.

Bred

da, malo idemo u off ali zaprepastio sam se kad me je jedna devojka pitala za sta sluzi glukurolakton? znaci blejim :shock  :run  a005

Enea

znash kako odosmo u off skroz...

a gotovo sam sigurna da je glukurolakton explozivan..

ne znam,meni se stvari nekako cudno povezuju,a dzaba sve to kad je bembecanje od slova do slova

e da,da ne zaboravim-zavrshicu fax,a najvaznije sto cu nauciti je bajanje po testovima,i proricanje potencijalno mogucih dobiti..

aj sad.
pa ti vidi...

=))))

Bred

Quotee da,da ne zaboravim-zavrshicu fax,a najvaznije sto cu nauciti je bajanje po testovima,i proricanje potencijalno mogucih dobiti..
buahahahaha ovo bih mogao da stavim u najjace postove :K

Harry

Suska se da ce danas biti rezultati kolokvijuma

Enea


Bred

bili su rezultati i katastrofalni su! potrebno je 15 od 25 poena za prolaz a 22.5poena za oslobadjanje i trenutno se oslobodila smao 1 devojka! moja slobodna procena je da je pola a mozda i cetvrtina ljudi pala.

Harry

Haos! Ono je strasno! Mislim da bi svi zajedno trebali da se zalimo, prvo zbog nekorektno postavljenog testa a zatim i zbog nacina ocenjivanja! Zar treba da gubimo vreme na kolokvijum? Jebote kao da spremam ispit a ne 1 kolokvijum ! Dokle ce nas gaziti? Ko je nas predstavnik za V godinu?

cvjetic

narode,ja sam slikala rezultate.stavicu ovde da se ne cimate do faksa.radovi se mogu vidjeti sutra i prekosutra od 10-12