Cene usluga farmaceutskog fakulteta

Started by Bred, 09-05-2006, 18:03:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bred

Mislis uverenje da si redovan studente? To ne. Uverenje o polozenim ispitima i proseku se naplacuje.

mullala


pereca

Quote from: mullala on 20-08-2006, 18:24:28
Izdavanje potvrde o redovnom studiranju se ne naplacuje? Ili sam opet bila nepazljiva :)
Slobodno nek mi neko obrise poruku ako pise a ja sam corava :D

Ne naplacuje se.

mirka

koja je cena za upis 5.godine samofinansirajuceg studenta,koji je upisao fakultet 1998god.

Masha

Cena za samofinansirajuce studente je 120 000 dinara i moze da se plati u 2 rate. Ja mislim da nema veze koje godine su upisala fakultet. Ti si samofinansirajuci student i placas kao i svi. Neka me neko od bolje upucenih (pereca, trinity ili Visnja) isprave ako gresim. Pozz

pereca

Masho, ne gresis. Svi samofinansirajuci studenti placaju 120 000 din. Za sada u dve rate.

BITNO

E kad smo vec kod toga.. Mozda bismo uspeli da izdejstvujemo placanje u tri ili cetiri rate, ali moramo da smislimo resenje za problem koji se javljao prethodnih godina.
Naime, studenti su imali mogucnost placanja skolarine u 4 rate, ali kad bi nared dolazila uplata druge rate - niko nije uplacivao. Svi su cekali overu semestra u februaru i tek tada uplacivali i drugu i trecu ratu jer su "salter dame" tek tada mogle da vide da li je to uplaceno ili nije. Inace, druga rata je trebala da bude uplacena do otprilike 20. decembra. Fakultet je nailazio na probleme zbog zavrsnog godisnjeg racuna, finansijskog racuna, itd. Isto se desavalo sa cetvrtom ratom, pa umesto u junu mnogi su je uplacivali u septembru.
Zbog kolega koji su ovo radili, sada se skolarina uplacuje na dve rate. 60 000 dinara uplatiti odjednom nije bas lako svakome od nas, zar ne?

Molim vas da razmislite o nekom modelu na osnovu koga bi studenti morali (da ne kazem bili naterani) da uplacuju ovaj novac u roku. Sa cime bi mogla da se veze uplata rate u novembru ili decembru kao sto je npr. treca rata vezana sa overom semestra? Isto vazi za maj i cetvrtu ratu, mada mislim da to moze da se veze sa potpisima pa profe ne bi davale potpise u indeks ako nema podatka o uplacenoj skolarini.
Ovo je prilicno hitno, pa vas molim da razmislite i date sto vise predloga.

Masha

Pereco, ja se slazem sa tobom da bi trebalo to podeliti u 4 rate jer stvarno je skolarina velika i nije lako ljudima da daju 60 000 odjednom. Takodje, mislim i da nije u redu to sto ljudi nisu uplacivali rate na vreme. Zato je tvoja ideja da studenti koji nisu platili rate koje su trebali do januara, ne mogu da dobiju potpis. To bi znacilo da ne mogu ni da overe zimski semestar i upisu letnji ni da polazu ispite.

pereca

Ta rata u decembru ne moze da se veze za potpise jer imamo malo jednosemestralnih ispita a i ti potpisi se daju u januaru - februaru, a tada je vec kasno.
Treba nam nesto sto vezuje za kraj novembra, pocetak decembra. Ja dugo razmisljam, ali jos nemam resenje  :hm

Bred

Pa ocigledno ni sa cim(povezati) , posto su neki studenti prilicno nemarni i s te strane ne mogu da krivim fakultet ni za sta. Zbog toga mozda ne bi nista trebalo menjati, nek ostane u 2 rate, da fakultet ne bude na gubitku kada vec studenti ne umeju da postuju dogovor.
Ili, neka se ta rata veze za polaganje ispita u januaru ( tad bi svi i vise nego azurno placali) a ova 4. za davanje potpisa i resen problem.

pereca

Nisam za to da ispastaju studenti koji su postovali pravila, a koji zaista imaju problem da daju 60 000 odjednom.
Vezivanje za ispite je opet problem jer se prijave ubacuju u sanduce i zene na salteru nemaju uvid u uplatnice, ne mogu da upisu uplatu u indeks. A prijava je do 25.dec sto je vec kasno...

Masha

Pereco, a zasto mislis da nije izvodljiva ova ideja da se ljudima koji ne plate dve rate do kraja zimskog smestra ne daju potpisi? Bez obzira sto imamo malo jednosemestralnih ispita ko nema potpise ne moze da overi zimski, a samim tim ni da upise letnji semestar. Poenta bi bila da samofinansirajuci student koji ne upise letnji semstar u predvidjenom roku, a da bi to uradio mora da izmiri 2 rate, ne moze to da uradi naknadno i samim tim cak i kada bi on nastavio da pohadja vezbe i dosao, recimo u martu, da plati ne bi mu se to uvazilo. E sad, moze da se desi da neko ne plati prvu ratu u predvidjenom roku, onda bi njemu trebalo ukinuti mogucmost placanja u ratama tako da kada dodje da plati mora da da 60 000 i onda opet da bi upisao letnji 60 000 pa ako se nekome sve gore navedeno isplati neka ne placa rate na vreme. Uh, ala sam ja rigorozna! Inace, ovo ce sad biti mali off, ali uvek su me nervirali ljudi koji svoje obaveze ne izmiriju na vreme( sada mislim na placanje racuna, vracanje raznih dugova i tome slicno). I po tome se vidi kakva je ko osoba. Ja, mozda jesam perfekcionista, ali me po tom pitanju ne grize savest.

pereca

Ne igra nam to resenje jer fakultet mora da ima novac od prve dve rate na racunu do npr. 20.decembra. A overa semestra je u februaru.
Predlagali smo taj nacin o kojem pricas Masho, ali to ne moze. Treba nam nesto drugo.
Dakle, cilj je naci resenje po kome ce studenti prve dve rate uplatiti na racun faksa najkasnije u prvoj polovini decembra.

Bred

Uvesti proveru od strane nadleznih sluzbi fakulteta studenata koji nisu uplatili obaveze do 15.12, ko je neredovan u ispunjavanju istih gubi pravo da dalje pohadja vezbe, st znaci da ne moze dobiti ni potpise. PERECO, DRUGOG RESENJA NEMA

Masha

Ok, prva rata se placa kada se upisuje godina i to ce svi platiti. Druga treba da se plati do, recimo, 15. 12. Posle toga neka ljudi iz studentske sluzbe provere ko jeste, a ko nije platio i neka stvarno oni koji nisu platili izgube pravo da pohadjauju vezbe dalje, sto rece Bred. I to treba primenjivati za svaku sledecu ratu-cim se ne plati kada treba gubis pravo da dalje pohadjas vezbe.To bi samo prilikom upisa zene koje rade na salteru trebale da naglase i kazu da ce se to stvarno primenjivat i plus stvaiti na oglasnu tablu rokove placanja i isto to naglasiti, plus staviti na forum kao vrlo vazno i onda neka ljudi sami odluce da li ce placati ili ne. Moze se ovo predloziti nekome na fakultetu i neka ovo doslovno primene. Pereco rekla si da rate za nesto treba vezati pa evo ovako ih vezujemo za nesto sto je na nasem faksu zaista neophodno pohadjati, a to su vezbe. Pozz

pekmez

to je malo strogo, zar ne? treba im samo uskratiti placanje u broju rata koje imaju ostali.