PrAkTiCni

Started by MiKy, 10-05-2007, 09:26:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

zooca

Igrackica je u pravu,test je bio grozan,zadaci tu i tamo,ali pitanja...stvarno su preterale!takodje,sve kolege sa kojima sam pricala su razocarane!

MiKy

i ja sam cula da su napravili katastrofu od tog nekad ekstra prakticnog...ljudi kazu da nakon testa nisu mogli da nadju gomilu pitanja u praktikumu...bezveze :roll:

Bred

[off]enea, a ti zoves asistente po imenu a o persiranju da ne pricamo zato[/off] :psst  :K

TweeTy

Zadaci su bili bas prosti.
A pitanja....onako malo dvosmislena,ali ja mislim da je gradivo iskljucivo iz praktikuma. Nisam se bavila trazenjem odgovora, ali mi se tako cini. E sad problem je sto se mora obratiti paznja na svaki detalj, kao i sto su pitanja vise koncipirana da te zbune. To je verovatno bila njihova mera da se ,s'obzirom da je test na zaokruzivanje,ne uci po principu prepoznavanja.

igrackica

E, pa nece biti da sve pise u praktikumu!
Ja sam ocajno prosla, ali dobro vazno da sam polozila. U svakom slucaju za svaki pogresan odgovor sam dobila nedovoljno ubedljiv argument, sto ce reci da bih opet zaokruzila isto. Cak mi je asistentkinja priznala da su namerno "zavukli" par pitanja...
Zadaci su stvarno bili prosti, ali ja nisam ocekivala da ce dati tako glupe zadatke, mislim da postoji hiljadu bitnijih stvari od onoga sto su dali, a to isto i za test mislim, promasili su sustinu ispita. Sve mi lici na "okruglo pa na cose" i "znate to iz zivota"! Da, da, vazi!
I najvaznije, bez konsultacija, na ispit ni slucajno!!! Tu sam se ja presla, jer sam bila sprecena da pred ispit odem na iste.
Vazno da je to proslo i da vise ne moram da se smaram sa tim glupostima, a ko ubuduce polaze, zelim im svu srecu!

sandric

Nisam mogla da verujem da se iz materije koja se lako uci mogu postaviti onako dvosmislena pitanja...ali sad u sve verujem.Nazalost ta ocena se gleda na usmenom :nonono:

tarantulica

Kolika je prolaznost na ispitu?

malabu

Nama je asistentkinja Bojana na konsultacijama 12.09 rekla da je u junu bila prolaznost 90%. Mislim da se u septembru prolaznost promenila  :hmm

igrackica

#113
Pa, u junu su bas kukali ljudi, mozda je prolaznost bila 90%, ali posle navlacenja ocena kod studenata na granici, a takvih je verovatno bilo puno. Mislim da su shvatili da preterali, sve "granicne" su pustili. Neverovatno, ali mislim da bih hiljadu puta bolje prosla da su mi dali sve postupke detaljno da opisem!
I da, sandric, najgore je sto se ocena bas gleda na usmenom i posto vecina juri uslov sa tim ispitom, ako ne budete znali, daleko pre ce vas oboriti, nego da imate 10!
Steta, bas steta!

zooca

a jel neko obratio paznju kakve su ocene bile?je l bilo desetki?

malabu

Bila je po koja 10-ka ali uglavnom se svaka treca-cetvrta ocena svodila na zagradu "(poziva se na usmeni)"  :wall:

ciciban

#116
Evo i ja da kazem koju.Upravo sam ovih dana zavrsila sa bromima da kayem KONACNO,jer ne mogu reci da me ji ispit bio bas onoliko lak koliko sam ocekivala,ali sta da se radi..Iygleda da na nasem faksu nema lakih ispita...Sto se tice prakticnog polagala sam ga takodje u septembru i zaista je bio prilicno tezak,zapravo vise dvosmislen nego tezak.Problem je zapravo u tome sto na nasem fakultetu ne postoje jasni kriterijumi vezani za ocene,jer je tako na primer od 14 pitanja svega 2 bilo mormalno i nedvosmisleno,a takvih bi trebalo da bude minimum 8 posto je toliko potrebno za prolaz..Ali mislim da je delimicni uzrok tome i ovaj forum.Ne zelim niko pogresno da me shvati,mislim da je ideja sjajna da pomazemo jedni drugima iskustvima i savetima i mogu reci da je i meni pomogao dosta puta narocito kad pocnem tek da ucim neki ispit a nemam pojma sta sve treba,koliko i kako.Medjutim neki ljudi ovaj forum koriste da lece svoje komplekse i frustracije pa cak i pod nikovima moraju da lazu o tome koliko su ucili i koliko truda ulozili u nesto..I sta se desava?Asistentkinje koje naravno gle cuda znaju da se registruju na ovaj forum i umeju da citaju dodju i procitaju izjave tipa PRAKTICNI SAM SPREMALA 2,5DANA I DOBILA SAM 10 i onda naravno pomisle to je njima prelako,a i naravno niko nece da ga tako obezvredjuju i onda u septembru TRES samo tri desetke, a vecina ljudi na granici padanja...A ovaj prakticni je itekako vazan jer se vrlo gleda na usmenom..To je moje misljenje..Ne bih nikoga da optuzujem ali nema mi nista smesnije nego kada osoba koja ima sve sjajne ocene kaze kako nista ne uci..To je stvarno smesno,nazalost mnogo je takvih.Ne mislim da treba sad ovde da plasimo ljude koji ce tek da spremaju neki ispit pricama kako je uzasno tesko itd.,vec samo budimo realni i iskreni.
      Sto se tice kolega koji tek pocinju da uce bromatologiju,verujem da ce u oktobru ipak pismeni biti makar malo laksi i mislim da je najpametnija varijanta spremati ga zajedno sa usmenim tada je mnogo smislenije uciti to gradivo iy praktikuma.Usmeni sam polagala kod prof.Sobajic i mogu reci da je izuzetno korektna profesorka. 
Pusti vas da ispricate ono sto imate onda ona pita sta misli da jos treba da se kaze u okviru tog pitanja i pogleda formule da li su napisane ako ih u okviru tog pitanja ima.Mene je na primer pitala i neka podpitanja ne striktno vezana za same brome,ali nije bilo nista strano i zaista se podrazumeva da to znamo iz fiziologije ili farmaceutske (npr. Da li glukuronske kiseline ima u organizmu gde se nalazi i za sta sluzi).
     I da sumiram utiske ako se ne promeni prakticni ispit ce od ovog roka predstavljati problem, a za usmeni vazi kao i za svaki drugi ako naucite necete imati problema.Moja glavna zamerka profesorima sa ovog instituta je nepostojanje udzbenika bez obzira na cinjenicu da ih ima cetvoro.Postoji neki stari udzbenik,ali je nerealno ocekivati da ce iko odatle uciti ako se uzme u obzir velicina te knjige a i to da ga nisu pisale nase profesorke. :roll:Svako trazi ono sto je on rekao,a ucenje iz slajdova nije najsrecnije resenje.Dakle, bromatologija ispit laksi od ove najteze grupe ispita,ali svakako nimalo naivan.Srecno svima

MiKy

valjda ce i dalje citati nase kritike pa ce malo olaksati prakticni u narednim rokovima...ili cemo se mi privici na nov kriterijum  :roll: kako god :help:

malabu

Bravo ciciban!!! Svaka cast! Sama asistentkinja je rekla da oni stalno citaju forum i da to sto ljudi pisu oni, vrlo, uzimaju u obzir, tako da treba malo da se povede racuna o cemu se pise i na koji nacin. Pa, nisu krivi oni sto to citaju, kad im je na izvol'te.......

ciciban

Naravno :wink:Dakle ljudi pazite sta pisete ubuduce.Hvala Tarantulici sto mi je spojila poruke,malo sam se zbunila ipak sam ja plavusa :wink:hehehehehe :~