PrAkTiCni

Started by MiKy, 10-05-2007, 09:26:45

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Maslacak

Meni uop¹te nije bilo toliko stra¹no. Dobila sam 9.
Ne znam ¹ta ste oèekivali. Imate 2 praktikuma po 30ak strana. I oèekujete da vam daju samo osnovne stvari? I to sad, kad su ukinuli pitanje gde treba pisati ceo princip? Zaboga, pa kad ima tako malo, naravno da æe da idu u detalje, ¹ta drugo mogu. To nije znaèilo da vi¹e te principe ne treba ni da pogledate, veæ samo da ne treba da ih uèite napamet da ih ispi¹ete...a ukinuli su ih samo zato ¹to je bilo nejasno ¹ta taèno treba da se pi¹e, a ne jer je to previ¹e za jadne studente da uèe.

Ja sam uèila 3 dana. Zapravo, 2.5. I i dalje je to najlak¹i praktièni ispit koji sam ikad polagala.

shumshi

i ja sam dobila 9... ali mi je ovo bio najtezi prakticni ispit koji sam polagala  :)):  eto!  :>

Maslacak

#62
shumshi  :plez
:cvet
E da...jo¹ ne¹to...

Quote from: igrackica on 07-06-2007, 16:31:29
yeco, izvini, ali iskljucivo sa razgovarala sa osobama koje su juce polagale i ispit i cak ovi sto su dobili 10 kazu da je tesko, ne kapiram poentu? Sta mislis da je bilo lako, ili sta?
-Nezasicene masne kiseline sluze za odredjivanje:
a)saponifikacionog broja
b)jodnog broja
c)peroksidnog broja
d)ukupne kiselosti (ili tako nesto)
Ovo pitanje se izgleda odnosi na slobodne masne kiseline, iako je Bojana na kolokvijumu rekla da se obrati paznja na dvostruke veze...
Pitanje nije glasilo tako, veæ: "nezasiæene masne kiseline utièu na vrednost", pa navedeni odgovori. Pitanje je sasvim jasno. Nezasiæene masne kiseline imaju dvostruke veze, ¹to znaèi da æe od njihove kolièine zavisiti vrednost jodnog broja (adicija na dvostruke veze) i temperatura topljenja (jer nezasiæene daju ulja-teèna, a zasiæene masti-èvrste). To nema veze sa tim da li su slobodne ili u trigliceridima.

A tek mi nije jasno to: "i ovi ¹to su dobili 10 ka¾u da je te¹ko" :> ©ta bi dobili da im je bilo lako :K

®ao mi je ljudi ¹to nisam napisala svoja pitanja sa ispita, ali komp mi je te nedelje potpuno crkao, mrtav, popravila sam ga tek za vikend, a do tad je veæ sve izlapelo...kad sam bila kreten pa nisam zapisala...sorry :ohwell:

yeca

Ja samo mislim da preteruju za jedan praktični ispit. Ipak nam ne poklanjaju veliku pažnju na vežbama da bi zahtevali sve detalje.
Da su rigorozne stvarno kao ass na fizičkoj hemiji pa i da razumem kriterijume, ovako...

Maslacak

Mo¾e¹ da ga nauèi¹ za dan i po. Ja sam se ta dva i po dana ba¹ razvlaèila :K
Mo¾da je moj problem i u tome ¹to nisam imala stare testove, niti me je interesovalo da se muèim da ih nabavljam za ne¹to tako banalno, pa sam uèila lepo po redu :>

yeca

Ma mo¾e i za 2 sata ako se stisne¹  :124:    :>

Lena

:help2: Mo¾e li neko da mi pozajmi svoje praktikume & svesku sa zadacima? Mi smo svojevremeno na ve¾bama radili zadatke koji nisu obraðeni u praktikumu, na¾alost bromatologija je jedini predmet na kome iz ko zna kog razloga nisam ba¹ pa¾ljivo vodila bele¹ke a danas mi je na¾alost upravo to zatrebalo. Plus, ima i ne¹to razlike u gradivu koliko sam primetila - mi nismo radili zaslaðivaèe, ni kalorijsku vrednost namirnica (neko je danas imao takav zadatak, ja materiju znam iz op¹teg dela za usmeni ali u praktikumu nemam ni¹ta).






Bred

steta pa nismo svi pametni ko maslacak :K

*

Maslacak:
I da si imala stare testove, nista ti ne bi pomogli, jer su sada pitanja formulisana totalno drugacije. Iz starih testova vredi pogledati samo zadatke!
Drugo, mislim da se u ovoj temi ne govori o tome ko je koliko inteligentan i nema potrebe da spustas druge ljude, vec da im svojim znanjem pomognes ako si vec na forumu! Pitanja nisu laka, treba da se dobro razmisli... I, nemoj mi reci da je ovo najlaksi prakt. na nasem fakultetu, kad ne moze da se poredi sa prakt. iz farmaceutske:-):-):-)

Maslacak

Quote from: * on 13-06-2007, 09:38:48
I da si imala stare testove, nista ti ne bi pomogli, jer su sada pitanja formulisana totalno drugacije.

O tome i govorim, rekla sam da je ispalo dobro ¹to nisam imala te stare testove, jer se nisam oslanjala na njih, pa me nije ni iznenadilo ¹to je ne¹to drugaèije, kao ¹to su svi drugi :K

Zaista nisam htela da neko ispadne glup, niti je bilo ko ispao glup. Samo sam se pobunila protiv dizanja drame bezveze i nepotpunih informacija, jer je igrackica kao primer te¹kog pitanja, dala pitanje, koje na testu uop¹te nije tako glasilo. Tako kako ga je ona postavila - maltene i ne mo¾e da se re¹i.

Da, bilo je te¾e nego ¹to su svi oèekivali, ali ne - ovo nije te¾ak praktièni ispit. Prosto, to je moje mi¹ljenje, oèigledno se ne poklapa sa mi¹ljenjem veæine, ¹to je opet sasvim u redu.

Ali ako mislite da je na forumu, pomaganje ljudima - dizanje panike (dobismo bauk od broma), onda izvolite pa poma¾ite. Ja sam samo dala jedan kontra-stav.

Poenta je: sedite, nauèite ona 2 praktikuma, proradite raèunske zadatke ispod ve¾bi i sigurno æe sve proæi ok. To je moj naèin da pomognem :happy:

*

Igrackica nije ni izlazila na prakt. vec se potrudila da sakupi pitanja da bi drugi imali orjentir kakva pitanja daju i ako je pogresno napisala jedno pitanje to i nije tako strasno, sem toga niko se nije setio da ga ispravi!
I, naravno da nije poenta praviti bauk od ovog ispita, vec treba pomoci ljudima, skrenuti im paznju sta da gledaju, dati tacne odgovore, ako ih vec znate, jer mislim da je poenta ovog foruma da bar malo pomognemo jedni drugima, kad nam instituti u vecini slucajeva ne izlaze u susret!!!

igrackica

Nisam navodila ni teska ni laka pitanja, vec pitanja za koja sam cula. Izvini nisam bila na ispitu pa nisam znala tacno kako je glasilo pitanje! Prenela utiske vecine! Ne smatram da je bauk, ali je teze nego sto nam je plasirano! Kao da sam namerno otkucala pogresno pitanje?! Ja se svima izvinjavam, ne pada mi na pamet da se na forumu prepucavam sa ljudima koje ni ne poznajem! Srecno svima na usmenom!

Bred

iz mog dosadasnjeg dugog iskustva na ovom faxu-ako VECINA studenata kaze da je nesto bilo ili jeste tesko[pri tom podrazumevam da su svi jednako pametni i inteligenti, sto nasi studenti svakako jesu] i umeju dobro da procene sta im je i kako prezentovano na vezbama a kakav su ispit dobili-onda i JESTE bilo tesko. Izuzetaka ce uvek biti. I pozitivnih i negativnih.

MiKy

bezveze je sto smo mi bili prvi kojima je data nova verzija testa,naravno da ce u septembru biti lakse jer ce ljudi znati da treba da obracaju paznju na sve detalje...

Maslacak

#74
Ok, ljudi, izvinite stvarno :cvet

Quote from: MiKy on 13-06-2007, 11:32:01
bezveze je sto smo mi bili prvi kojima je data nova verzija testa,naravno da ce u septembru biti lakse jer ce ljudi znati da treba da obracaju paznju na sve detalje...
apsolutno, samo u tome je stvar, te¹ko je bilo samo u tom smislu ¹to je bilo neoèekivano, ali veæ na sledeæem praktiènom æe sve biti ok, o tome i govorim sve vreme :wink:

Quote from: Bred on 13-06-2007, 11:15:54
[pri tom podrazumevam da su svi jednako pametni i inteligenti, sto nasi studenti svakako jesu]
naravno da jesu, nisam udarala ninaèiju (ne)inteligenciju, ¾ao mi je ¹to je tako ispalo.

Quote from: igrackica on 13-06-2007, 11:08:34
Izvini nisam bila na ispitu pa nisam znala tacno kako je glasilo pitanje! Prenela utiske vecine!
E upravo to... pitanje je ispalo te¾e zato ¹to nisi bila na ispitu, veæ si samo prenosila utiske... i mislila sam da neko mo¾e da se upla¹i samo zato ¹to uop¹te ne shvata pitanje... nisam zaista mislila ni¹ta lo¹e :ohwell:

Ja sam objasnila za¹to nisam prekucala svoja pitanja, i to je istina, a svi koji su malo du¾e na ovom forumu, znaju da poma¾em ljudima, sasvim dovoljno :)