Toxini - II kolokvijum

Started by spavalica, 23-05-2007, 01:00:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Jeca

E hvala, mada sam to videla na prethodnim stranama....ako je to sve, ondaK  :Bog

:wave:

Bred

Za vezbe, to je to.
Prosle godine je trebalo za II kolokvijum.
:wink:

jovana

Quote from: Jeca on 25-05-2008, 06:24:26
da li je tacno da nam za taj kolokvijum treba iz Mokranjca i opsti reagensi? Jel ima to neko mozda pa da okaci na sajt...

Znam da treba ona Stasova metoda iz MOkranjca, ali za ovo prvi put cujem...

Ako neko to ima, molim vas da okacite

i nama je ass rekla da trebaju i reagensi,ali ne znam da li se  po tim podrazumeva samo sastav i imena ili treba da se znaju i reakcije! verovatno samo sastav. nadam se!!!!

London lady

Da  li obavezno izaci na II kolokvijum u prvom terminu-29og maja? Una je rekla da potpis moze da se dobije i bez ovog drugog kolokvijuma.

zerocool

Potpis se sigurno dobija bez kolokvijuma, a da li mora, e to ne znam  :hm

crazy ball

Ljudi, ne treba procena rizika, danas na predavanju je nestalo struje pa su rekli da nece biti... :~

guja


AnaCrvena

jeste...nama nije stigla da dovrsi,a kolokvijum je sutra i bilo bi glupo to da bude,pa je zena lepo rekla da pitanja iz procene rizika sutra nece biti...

guja

exrta!mada i nisam mislila to da ucim bog zna kako al ajde bar o tome da ne mislim!tnx! :cvet

Kamicak

Da li je neko primetio gresku u praktikumu kod dokazivanja zive, nisu  dobri koeficijenti,treba da stoji u prvoj reakciji (posto nastaje jednovalentni bakar )
4Cu + Hg2+  = 2 (Cu2)+  + Hg   ?

AnaCrvena

nisam sigurna,ali ja mislim da tu treba da stoji Cu2+ kao bakar +2,dvovalentni samo je dvojchica greskom dole umesto gore...to je reakcija koja se desava na bakarnoj plochici,i koliko mi se cini tu ce tesko u rastvor da 'ide' jednovalentni bakar...bilo bi lepo da se javi jos neko posto ni ja nisam bas sigurna.nisam to do sad ni spazila.sve vreme prosto vidim i pishem dvovalentni... :K

Jeca

i ja mislim da je na bakarnoj plocici dvovalentni...

vidim da su u odnosu na praktikum od prosle godine koji mi je koleginica dala, dosta gresaka ispravili, tako da ako je to greska, verujem da bi bila vec ispravljena  :cvet

jovana

imam pitanje vezano za modifikaciju Stasove metode-jel jedan od razloga dodavanja alkohola mozda ima veze sa preciscavanjem i uklanjanem masnih materija???

guja

mislim da alkohol talozi proteine a masti se uklanjaju petroletrom

givenchy

Jel zna neko kad ce biti rezultati kolokvijuma odrzanog 29.maja?