predavanja 2006./07.

Started by yeca, 24-04-2007, 14:45:35

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

yeca

Prof. ©obajiæ je danas zavr¹ila dijetetske namirnice i voæe i poèela kontrolu i ispravnost namirnica koju æe zavr¹iti na sledeæem predavanju a ta kontrola i ispravnost je neka skenirana knjiga pa æe i to izbaciti na sajt, kao i ispitna pitanja!!!!!
Sve æe biti dostupno od sledeæe srede!!!

tarantulica

Odlichno!!!  :Bog :Bog :Bog

Valjda je nedelju dana dovoljno da smislim shta da odgovorim na koje pitanje....

yeco  :cvet za tebe

Maslacak

Ja sam danas bila na tom predavanju.

Profesorka je rekla da se aditivi i kontaminanti uèe iz 3 "stvari":

- slajdovi
- deo iz neke knjige o aditivima
- neka kao "skriptica" o mikotoksinima

Slajdovi æe se pojaviti na sajtu, ali za ove dve druge stvari, èisto sumnjam, zato ¹to mi ne izgleda kao da ih imaju u elektronskoj formi, veæ samo u papirnoj, ¹to bi znaèilo bi ih skenirali... ne verujem.
U svakom sluèaju, nisam ni èula da je profa rekla da æe to biti na sajtu, veæ je dala u papirima - i to se sad nalazi u kopirnici na fakultetu! Znaèi, kome treba, neka uzme odande. Ili neka uganja mene, ja imam :wink:

©to se ispitnih pitanja tièe - slièno je. Ne verujem da æe ih biti na sajtu, jer nam je dala papire sa starim ispitnim pitanjima, na kojim su neka pitanja precrtana, a neka dopisana. Ja sam to "sredila" u elektronsku formu i sad se nalaze se ovde
http://www.farmaceuti.com/forum/index.php/topic,7383.0.html

Toliko :happy:

yeca

Quote from: Maslacak on 30-05-2007, 21:38:25
Profesorka je rekla da se aditivi i kontaminanti uèe iz 3 "stvari":

- slajdovi
- deo iz neke knjige o aditivima
- neka kao "skriptica" o mikotoksinima

Slajdovi æe se pojaviti na sajtu, ali za ove dve druge stvari, èisto sumnjam, zato ¹to mi ne izgleda kao da ih imaju u elektronskoj formi, veæ samo u papirnoj, ¹to bi znaèilo bi ih skenirali... ne verujem.
U svakom sluèaju, nisam ni èula da je profa rekla da æe to biti na sajtu, veæ je dala u papirima - i to se sad nalazi u kopirnici na fakultetu! Znaèi, kome treba, neka uzme odande. Ili neka uganja mene, ja imam :wink:
Ti delovi iz tih knjiga su u kopirnici??
Hvala ti masl na pitanjcima i sve¾im info  :cvet

Maslacak

Quote from: yeca on 30-05-2007, 21:53:24
Ti delovi iz tih knjiga su u kopirnici??
Upravo to.
Kao i "nova" ispitna pitanja...ali to vam sad ne treba jer su na forumu :)

Nema na èemu :happy:

MiKy

i na kraju odakle ucite brome?

tarantulica

Skripta sa slajdovima...
To je literatura koju preporuchuju profesori....
Dodushe, oni to zovu beleshke sa predavanja...  :trfr:

MiKy

#22
aha...raznorazni strucni nazivi :smekerica:

zooca

asistenti kazu da to nije dovoljno..

tarantulica

Onda se to ochigledno razlikuje od asistenta do asistenta...
Nama je nasha asistentkinja rekla da je to dovoljno....
A mislim da je vaznije shta kazu profesori... :cvet

zooca

slazem se,nego znam da je Bojana rekla da treba uciti neke oblasti iz knjige koja postoji u skriptarnici,stara knjiga-stanimirovic autor.mada svi uce iz tih slajdova-i to da im je dosta :>

tarantulica

Mozda je mislila na deo o aditivima koji postoji u kopirnici...
Stvarno ne znam, necu da nagadjam, neka se javi neko ko sprema ili je eventualno polozio ispit...

yeca

#27
Ma kupila sam ja tu knjigu i prvo, 3 godine je mladja od biblije  :roll:
Drugo, dobro je napisana, pomaže da se napravi neka pričica, ali iz 1980. godine je i ja, iskrena da budem, ne smem mnogo da joj verujem i da učim odatle neke podatke, ako išta napreduje, to je ova farmacija...
Treće, osvrće se dosta na vezu struktura-dejstvo čega ama ni malo nema u predavanjima, tako da ja to ladno zaobilazim...
Niti jurim 10ku niti imam vremena za takav egzibicionizam  :luda
I u vezi je sa predavanjima samo u oblastima UH, masti, lipidi (i to ono opšte o njima, ne kači nezasićene masti) i vitamini i čini mi se energija!

(Ova knjiga postoji u kopirnici ali mislim, 1980. godine ja ne znam da li je postojao komp, word, excel, ovo, ono - knjiga je kucana na pisaćoj mašini, simpa je gledati kako su obeležavali alfa, beta... :) ali ono bitnije je da je meni ass Bojana rekla da je pre svega ta knjiga jako stara i nije mi je baš nešto preporučila, a prof Šobajić ju je pohvalila ali kaže da ne pokriva svo gradivo i da je najbolje da se ona kombinuje sa slajdovima)

Jeca

#28
Sta treba da se kaze o pojacivacima aroma?

I sta su to karotini u pitanju iz aditiva?

Sta treba pisati o odredjivanju masnih kiselina u mastima?