Usmeni kod prof. Vesne Matovic

Started by vannacrossfire, 13-06-2006, 10:37:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

jellena s

a jel znas jel neko odgovarao kta kod nje danas

brodoto

@jellena s
niko od biohemicara nije bio danas

moja pitanja: bojni otrovi, organska jedinjenja arsena, organohlorni insekticidi
meni je ovaj ispit generalno bzvz tako da se nisam bas razbio od ucenja, nisam blistao a nisam ni bio mnogo los, nije me pitala nesto sto nije vezano za pitanja koja sam imao, a nije me pitala ni pitanja drugih kolega.

ostala pitanja koja su bila danas - azotni oksidi, organofosfati, organska jedinjenja zive, hlor, nesto oko benzena, organska jedinjenja jos necega  :K2:

ja sam to skinuo sa vrata, odoh da  :ziveli
ko hoce neka se pridruzi  :K2:
a vama srecno!  :>:

oprata

Da li neko zna kada prof.Matovic ispituje u decembru?

pakili

Prof. Matovic pita 14. 15. i 16. jedino ne znam da li ljude koji tek polazu prakticni ubacuje u te dane ili neki drugi... :hmm

oprata

Super,joj hvala ti puno,ovo me je bas obradovalo!!!Znaci izasli su spiskovi?

pakili

aham...izasli su danas valjda :news:

pakili

Da li neko moze da mi napise sta sve treba da se prica za sudsku medicinu i specificnosti sudske toxikologije? :help2:
ono sa slajda i iz jokanovica je nekako sturo...

IvAAnna

Ima to u Mokranjcu, prijem materijala i tako to, ne znam bas koja je strana ali je u onih prvih 30...pozz

malavestica

pa to je to, kombinujes ono malo iz mokranjca i to malo iz jokanovica i sklepas pricu
a drugarica je imala to pitanje i pitala je prof i o ptomainima, kako ometaju odredjivanje alkaloida i bla bla

pakili

Hvala na imformacijama! Polozila sam! Moja pitanja su bila 1.dejstvo otrova na nervni sistem 2.hlorirani ugljov 3.Cd

Profesorka je skroz ok,caka je bila mozda sto me pitala kod trihloretilena kako bi dokazala trihloretanol,pa je fora da se prvo oksiduje do kiseline,i onda dokazuje FudĀ¾ivara probom kao i kiselina,i da je inace trihlorsircetna kis dovoljan dokaz,jer je nema normalno u organizmu!

Eto srecno svima,a ja odoh da uzivam! :ziveli

Shix

jedno pitanje.....koliko treba detaljno da se uci za mehanizme toxicnosti kod profesorke Matovic?
ja imam neku skriptu u kojoj ima nesto uopsteno o mehanizmima sa primerima,pa kontam da joj pricam za svaki mehanizam primer jednog otrova...
ne znam jel treba sve ono sa slajdova sto je predavala prof. Djukic?

diskaaa

ne moras to sve sa slajdova,to samo trazi Djukicka,a kod ostalih mozes slobodno da dajes primere i sklopis pricu od svega po malo :wink:

Bred

Ali sto vise primera, to bolje.  :wink:

Shix

a taman sam pomislila kako mi niko nece odgovoriti....  :wink:
hvala!

Shix

evo 'vako vratih pitanja a kombinacija je bila:
1.dejstvo otrova na nervni sistem
2.analitika cijanida
3.rodenticidi

Druge kombinacije sto sam zapamtila:
1.LD50
2.organometalna jedinjenja
3.barbiturati

1.hepatotoxicnost
2._ _ _ _
3.herbicidi