Usmeni kod prof. Vesne Matovic

Started by vannacrossfire, 13-06-2006, 10:37:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Bred


Shix

zato sto je na drugo pitanje meni bilo ovako  :shock2:

diskaaa

Kada pocinje prof. Matovic da pita u aprilu?

makica

Prof.Matovic nece pitati u ovom roku posto je polomila nogu (tako su rekli). Studenti koji su bili kod nje su prerasporedjeni kod drugih profesorki.
Ja sam bila kod nje,ali sam prerasporedjena kod prof.B.Antonijevic,jutros mi je drugarica pogledala.
Mislim da usmeni kod B.Antonijevic pocinje u ponedeljak 12.4. :wink:

Shix

Da li neko zna da li prof. Matovic ispituje u majskom roku,posto u proslom nije,a sada su izasli spiskovi i ja sam kod nje. Hvala

misisipi

Da li je profesorka ispitivala u maju? hoce li neko da podeli utiske sa nama? :K2: :thanx2:

misisipi

Da li je danas neko polagao ispit kod profesorke?  :help2: :help2:

misisipi

Moja kombinacija; 1.doze 2. hlor 3.herbicidi
ostala pitanja;mutagenost,kancerogenost,teratogenost,olovo,SO2,alkoholi,organohlorni insekticidi,Cd,dejstvo otrova na bubrege..... ja polozila :K2: :ziveli

filizof

Èestitam! Svaka èast!

Jes' da sam bolonjèe, ali ovaj forum mi je dosta pomogao, pa ajde da i ja dam svoj doprinos! Kod nas su farmaceuti imali sledeæa pitanja: nefrotoksiènost, hepatotoksiènost, doze, mutagenost i kancerogenost, Cd, Pb, Cr, organska jedinjenja ¾ive, alkoholi, cijanidi, ugljendisulfid i THE. Biohemièari su imali pitanja: doze, alkoholi, organometalna jedinjenja, dejstvo otrova na jetru, otrovi peèuraka i organohlorni insekticidi (izostavila sam duplikate). Malo nas je iza¹lo, tako da su ovo sva na¹a pitanja.

Veliko pozdravèe za zivanshe!

sokobiv

Da li su dovoljni slajdovi za prolaz kod prof.Matovic?

Mali¹a

Ja sam u oktobru polagala kod profesorke, pa reko' da podelim utiske :)..konaèno ;) Moja kombinacija je bila
1.dejstvo otrova na bubrege
2.hlor
3.herbicidi
Uglavnom su bila zastupljena pitanja sa foruma, jedino pitanje koje nisam primetila ovde na forumu bilo je ugljen-dioksid..na njemu je profesorka oborila devojku jer nije znala da objasni efekat staklene ba¹te. Ispit je bio naporan jer smo imali previ¹e vremena za pisanje koncepta, za to vreme profesorka je i¹la na neke sastanke i mi smo polegali po stolovima, zamalo i zaspali, a stomaci su krèali sve u ¹esnaest ;) Sam usmeni dugo traje zato ¹to svi odgovaraju istovremeno, prvo biohemièari sa KTA.Inaèe, sam usmeni nije bio stra¹an, profesorka je bila prijatna, obja¹njavala nam je neke stvari koje nismo znali npr.odakle Cd u duvanu?-biljka duvana je prirodni akumulator kadmijuma iz zemlji¹ta, èak se i koristi na nekim prostorima za preèi¹æavanje zemlji¹ta od kadmijuma. Ljutila se kad se prièa gradivo sa dosta starijih skripti i napominjala je da se nabave novija predavanja, slajdovi itd. Toliko od mene, nadam se da sam bila od pomoæi :)

Stevan

Moja kombinacija iz januara:1.Dejstvo otrova na jetru
2.Oksidi azota 3.Akutna trovanja metalima
Ostala pitanja su uglavnom sa foruma,jedino mozda novo je da je dala i Plasticne mase kao pitanje.

an85

ako neko zna koja su pitanja bila u ovom roku neka napise pliz

nirre

Ima li neko skripte u elektronskoj verziji?

julija

Polozila kod prof Matovic :) bila je izuzetno raspolozena tako da ne mogu da uopstavam ...
pitanja
1. organska jedinjenja zive
2. derivati benzena
3. slobodni radikali kao mehanizam toksicnosti
4. hemijska karcinogenaza (MB)
Jako je prijatna i normalna danas bila ne trazi detalje i nemojte se opterecivati ucenjem brojeva i onih silnih simptoma