Usmeni ispit kod prof. Mirjane Djukic

Started by HoochieMan, 17-11-2006, 13:23:38

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lorimer

moja kombinacija danas:
agonisti i antagonisti
etilen glikol
procena rizika
bilo je i faktori toksicnosti,doze,antidoti,Hg,etanol.nefrotoksicnost,SO2,H2S
profesorka je stvarno bila fer i izuzetno korektna

Èeva 2

Ja sam polagala kod prof.Ðukiæ 18.11.Moja kombinacija je bila: 1.dermatotoksiènost(znati i formule) 2.ugljen disulfid 3.karbamati(analitika TLC,HPLC,GC).Bila je skroz prijatna,proèita koncept i pita samo ono ¹to na njemu ne pi¹e.                   Ostala pitanja neurotoksiènost,arsen,organofosfati,CO.Sreæno! :~

Kamicak

Ko jos pita dermatotoksicnost osim doticne-niko! Ko trazi formule i hromatografsku analizu-pogadjajte..

stancca

moja pitanja su bila (18.11) Nefrotoxicnost / arsen / Doze (odnos doza efekat,tu pisete i probit),pored toga dobila sam pitanja da odgovorim: Antidoti kod trovanja cijanidima (kako se izaiva methemoglobinemija,cime i zasto),opsti antidot kod trovanja svim alkoholima (4-metilpirazol),LOEL,NOEL,LOAEL,NOAEL..
Kod prvog pitanja-nefrotox...ispisite sto vise primera,narocito tamo gde je prica o primarnoj i sekundarnoj aktivaciji..Najbolje da se kombinuje Jokanovic i slajdovi,sto se tice svih tih toxicnosi.
prof veoma pazljivo i polako cita ono sto sto napisali,i pita sto niste.Takodje mozete ocekivati i neko kratko pitanje mimo vasih pitanja,narocito ukoliko ste kandidat za vecu ocenu.Moguce je dobiti 10! :K2:  sretno svima!!

malabu

u decembru su bila pitanja: doze, Hg, Pb, neurotoxicnost, nefrotoxicnost, hlorovani ugljovodonici(fozgen, iperit i PCBS) i Cd.
to je sve cega mogu da se setim.

ceca81

Da li ima neko neku kombinaciju iz februara?
Cujem da je sad ubacila i P koga nisam videla ovde kao i prethodne probe...

ljupkica

ja sam juce polagala ispit, moja pitanja su bila mehanizam dejstva organohlornih insekticida,methemoglobinemija i sve oko toga-ko izaziva, sta je to i u okviru toga trovanje sulfidima i cijanidima, a trece pitanje organska jedinjenja zive.Profesorka je skroz ok, procita koncept , eventualno pita nesto sto nije napisano i to je to.Bilo nas je dve i obe smo polozile, a njena pitanja su bila:mehanizam dejstva organofosfornih insekticida, organska jedinjenja arsena a trece sam zaboravila :wave:

Hera

Ova tema je bas stara, ali puna je korisnih informacija...Naime, zanima me da li usmeni kod prof. Djukic i dalje izgleda ovako kako ljudi napisase ovde? Mada, cudilo bi me da se bas nista nije promenilo...Ako neko ima bilo kakvu informaciju, neka bude ljubazan i podeli je sa mnom!  :a

Hera

Posto nas je bilo 7-oro na ispitu, svi smo odjednom pisali koncept i svi smo imali ista pitanja:
1. Dermatotoksicnost(obratite paznju na njena predavanja, to je najbitnije!)
2. H2S
3. Etilen-glikol
Koncept mora da bude detaljan i pisite sve sto znate!
Prof. Djukic je stvarno ok!  :ok:

Marijanchi

Slazem se sa Herom,profesorka je stvarno fina. Mislim da nije tesko kod nje dobiti 6 ili 7, ako vidi na osnovu koncepta da ste radili. A za vise ocene se morate bas pomuciti. Trazi da se njena predavanja nauce do detalja. Srecno!

Dirk

Jel ulazimo jedan po jedan u kancelariju pa odgovaramo ili svi odjednom?
Ovo je jedini ispit koji odgovaraju svi u glas!

Hera

Profesorka je koncepte pregledala odjednom, mi smo svi bili prisutni. Dok sam ja bila bila tamo, nikoga nista nije pitala tako da nije bilo odgovaranja u stilu "svi u glas".  :wave:

cana

da li bi neko od golega bio ljubazan da sutra uslika spisak za usmeni ili bar napise kada prof.Djukic pocinje da ispituje? Hvala unapred

IvAAnna


cana