Usmeni ispit kod prof. Biljane Antonijevic

Started by Dukica, 22-11-2006, 14:59:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

bebica111

pa razlog za toliki raskorak izmedju prvih 15 i iducih 15 po abecedi je  'moze im se'! verovatno prof ide na odmor ili sta li vec pa je bas briga za studente.... a da je u redu, nije! ali nepravde uvek ima i bice je , tako da od nerviranja nema vajde.. knjigu u ruke pa napred

mina-L

Posto vidim da se cesto pojavljuje dioxin kao pitanje , dal neko moze da mi objasni mehanizam dejsta dioxina? :cvet

malena

Jel zna neko da li ova profesorka obicno pita pocetkom ili krajem roka???

mina-L

Prosli rok je spisak izasao 6.maja, a vec 7-og ujutru je pitala! :namcor

malena


nomarks

#185
Gde moze da se nabavi Jokanovic? Svi naglasavaju da prof. Biljana vise voli njega nego Mokranjca... I koja skripta je najbolja za spremanje?

Bred


nomarks

Mislila sam na to gde se kupuje, posto su nama preporucili Mokranjca a on se moze kupiti u skriptarnici...

bebica111

pa imas u skriptarnici- crne korice, zuta slova :)


mmmm

profesorka je super
moje kobinacije u maju:
1.ugljenmonoksid
2.fizostigmin
3.antidoti

mmmm


kockalone

1.biomarkeri(ekspozicije i efekta)
2.metanol
3.eliminacija otrova
4.testovi akutne toksicnosti(per os, dermalna akutna toksicnost, inhalaciona akutna toksicnost)LD50
prijatna na ispitu,trazi konkretne stvari :ok:

mina-L

Profesorka je zaista super! Pricas sta znas, mene nije specijalno mnogo prekidala sa podpitanjima,zaista sve naj o njoj...Pitanja se ponavljaju, uglavnom obratite paznju na alkaloide,POPs,rizik...

makyca

Moja kombinacija danas:kolhicin,toxokinetika i trihloretilen....Profesorka je super,ne cedi puno,jako je prijatna i ne zgrazava se kad nesto kazete pogresno ili nesto ne znate,sta vise daje i zanimljive informacije...ja nisam znala da kolhicin deluje kao mitoticki otrov,jer u mojim predavanjima nema tog mehanizma dejstva...nije uzela za zlo samo mi je objasnila....analitiku slabo pita,eventualno ono sa vezbi....
Od ostalih pitanja znam da su bili:korozivi,kumulativna procena rizika,kontaminanti hrane,SO2...Puno srece svima  :love: