Usmeni ispit kod prof. Biljane Antonijevic

Started by Dukica, 22-11-2006, 14:59:12

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

mortisha2

polozilaaaaa, ova tema je ubedljivo najjaca, ponovila su se pitanja :))))
ja sam imala pesticide, saturnizam i tecno-tecnu ekstrakciju, bilo je jos ekotoksikanti klasifikacija, dioksini CO, benzen, klasifikacija i obelezavanje otrova.
Profesorka jeste fina, ali moze i da se padne i propitala nas je bas dosta u vezi pitanja a i malo sire  :F

tixy

Moja kombinacija:
1.Procena ekspozicije
2.Mangan
3.Amino/nitro benzen
Obratiti paznju na procenu rizika,POPs & analitiku otrova  :wink:

lulica


tixy

Procena rizika - predavanje prof. Antonijevic  :wink:

zvecarka

#214
Moja kombinacija danas : korozivi, kumulativna procena rizika i salicilati.
Bilo je jos sledecih kombinacija:  fluoridi, alkoholi i integrativna procena rizika
                                   polohlorovani bifenili, LD 50 i CO2
                                   OHI, Cd i atrazin
Jos neka pitanja danas: bojni otrovi, CS2, Pb...

Moglo je da se snalazi ...  :wink: [hide] prepisiju koliko hoces, sto nisam znala ... :/  puskice, skripte ,telefoni... [/hide] Ali, to u principu ne znaci, jer profesorka posle pita sve sem toga sto si imao :P  i, ako obori to bude zbog toga sto ne znas nesto bitno van pitanja, jer, naravno, sve vezano za pitanje si napisao :D jedan kolega je danas pao jer nije znao olovo, a to mu uopste nije bilo pitanje, ali nije znao nista o olovu...
Najkorisniji savet - drzite se pitanja sa foruma jer se stvarno ponavljaju i ucite najbitnije, jer je profesorka zaista fer i samo vas zbog najbitnije stvari moze oboriti !

I nikako, ali nikako, ne spominjite Wikipediu javascript:void(0);

lulica


kristina86

moja kombinacija: 1.Identifikacija hazarda 2.Hlor 3.Ekstrakcija otrova 4.grupe
Profesorka pita dosta i van ovih pitanja,na primer kod hlora je pitala iperit,fozgen, luizit i jos neke bojne otrove da se nabroje..mehanizam dejstva organofosfata..kod Stasove metode je pitala zasto se dodaje apsolutni etanol.Inace,prijatna je na ispitu i ima dosta strpljenja:)

lady

Moja kombinacija:1.kolhicin
                 2.toksikokinetika
                 3.trihloretilen

lady

Jos jedna kombinacija:1.SO2
                      2.OHI
                      3.karakterizacija rizika
                    i 4.za MB smer je bilo testovi sistemske toksicnosti

lady

Pitanja od juce 1.dioxini 2.ekotoksikoloska svojstva klasifikacija 3.CO 4.za MB test iritacije oka
Prijatna je profesorka vazno kod dioxina je da deluju na aromatican teceptor i da je koplanaran
Pitanja od danas 1.trihloretilen 2.As 3.Distribucija otrova 4.za MB testovi toxicnosti
ostale su jos bile od kolega 1.Mn 2.TEF 3.aminobenzen
1.metanol 2.eliminacija otrova 3.bioloski monitoring

vatroslav

Ja sam polagao juče kod prodesorke. Bila je mirna, i opuštena. Od pitanja sam imao:1.Herbicidi; 2.Toksokinetika Alkohola; 3.Barbiturati; 4.LD50;  Koleginica koja je pre mene odgovarala je imala Sistematska toksičnost, Org. jed Žive, Testovi preosetljivosti, i ne znam koje je četvrto.

shmyzzla

Moja kombinacija : 1.Cd  2. Mehanizam dejstva OHI  3. Atrazin

marijaci

moja kombinacija je bila:
1. toxikokinetika (tj toxikokineticki modeli, o njima treba da se prica)
2. THE
3. kolhicin
4. testovi hronicne toxicnosti (obavezno nacrtati grafike sa oredavanja) - ovo pitanje je za MB smer

inace, ponovile su se sve kombinacije odavde
kad krenete da ucite pogledajte obavezno sta ima ovde, ja sam izvukla sve kombinacije i sve su se ponovile, nije bila nijedna nova  :K2:

SoFi

Da li je izlazio neko juce  na toksine?Ostavite neku kombinaciju ovde..:)

Rambo

1.procena ekspozicije
2. amino/nitro benzeni
3. Mn