...
– Naši pacijenti su bili na Kubi, ali njihovo lečenje nije bilo uspešno. Mnogo efikasniji su naši preparati koje je ispitivao Medicinski fakultet u Kragujevcu – kazao nam je dr Milomir Kandić, vlasnik privatne bolnice ,,Nova vita".
Naš priznati onkolog, dr Vladimir Kovčin, kaže da on lično nije imao nijednog pacijenta koji je lečen ,,cimavaks egf".
– One vakcine koje su date pacijentima primenjene su van propisa, jer u državnim bolnicama ne možete dati neregistrovan lek, osim u izuzecima kada se ovi medikamenti mogu dati uz izjavu da ustanova nema druge alternative – kaže dr Kovčin, direktor beogradskog KBC ,,Bežanijska kosa".
...
Homeopatski preparat stiže iz Albanije
Povodom priča da se kubanska vakcina može nabaviti u Crnoj Gori, Zoran Vujović kaže da ljudi brkaju preparat ,,cimavaks egf" sa ,,vidatoksom", kubanskim homeopatskim preparatom, koji su Italijani registrovali u Albaniji, a on preko Crne Gore stiže i do nas, ali nema nikakve veze sa pravim preparatom.
Olivera Popović
ceo tekst : http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Kubanska-vakcina-nije-lek-protiv-raka.lt.html