Izvor: Tanjug
Svetski dan dijabetesa, 14. novembar, obeležava se danas, u Srbiji broj obolelih od šećerne bolesti raste, a ministarka zdravlja Slavica Đukić Dejanović najavila je da će od 2014. godine biti i formalno vraćena savetovališta za dijabestes, ukinuta pre nekoliko godina.
Centar odnosno savetovalište treba da "pokriva" oko 50.000 građana, rekla je ministarka na konferenciji posvećenoj dijabetesu i najavila da će u okviru savetovališta specijalisti raditi intervencije koje ne obavlja izabarani lekar ili bolnica.
Podsetivši da u Srbiji 8,5 odsto stanovnika, približno 670.000 ljudi, ima dijabetes, Đukić Dejanović je istakla da više od 70 domova zdravlja u Srbiji zapravo nikada nije prestalo da se bavi savetovanjem, pa su savetovališta u međuvremenu postala samoodrživa kategorija.
nastavak -> http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2013&mm=11&nav_id=777541