Jo¹ jedan "foruma¹" je diplomirao!

Started by Adonis_Vernalis, 10-07-2009, 14:13:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Adonis_Vernalis

Iako sam g-ðicu pitao ¹ta æe uèiniti po pitanju obave¹tavanja forumske javnosti, pa mi je ona rekla da æe sama to uèiniti, ipak nisam izdr¾ao... Na¹a koleginica mullala je malopre diplomirala!

:16: :16: :16:

Diplomski ispit sa temom "Primena raèunara u determinaciji biljnih droga", briljantno je uradila i polo¾ila sa odliènom ocenom.

Za¹to ovo ba¹ ovde objavljujem? Pa, ima vi¹e razloga... Da nije bilo foruma, odnosno mullalinog i mog uèe¹æa na njemu, ne bih znao da neki studenti dobro poznaju programske jezike, èak toliko dobro da im je bilo lak¹e napraviti web-aplikaciju, nego sastaviti valjan diplomski rad na zadatu temu... Da ona nije proèitala, shvatila i doslovno primenila neka moja davna pisanija po forumu, ovu temu za diplomski rad bih morao da povuèem i zaboravim.

Ovako, rad na temu staru bar dve godine, danas je odbranjen.

:love:

Bred

CESTITAM, CESTITAM, CESTITAM !!!!!!!!

Drago mi je iz mog koleginice mulale (  :love: ) a i zbog Vas, profesore ...   :ziveli

Drago mi je sto je jos neko imao koristi od ovog foruma  :wink:

Doduse, moram priznati, znao sam da cete raditi nesto na temu kombinacije informatike i gnozije ali zivo me zanima kako ste i u sta ove dve nauke spojili?

:hm


Adonis_Vernalis

Brede,

najpre, hvala na èestitkama, ali... zaslu¾ili smo ih. Taènije, zaslu¾ila ih je mullala, jer je osnovnu ideju unapredila i èak izmenila do neprepoznatljivosti.

A kako su farmakognozija i informacione tehnologije spojeni... moæi æe da se vidi u njenom radu, koji æe biti raspolo¾iv u biblioteci u narednih desetak dana. Mo¾da i pre. Ne¹to slièno je pre nekoliko godina uradio i kolega Burgiæ (nije èlan foruma, pa moram da koristim njegovo prezime), na Botanici (mentor: Dancho). Na starom sajtu Fakulteta postojala je Burgiæeva web-aplikacija, kojom ste mogli da identifikujete neku lekovitu biljnu vrstu, koja se nalazila u Flori Srbije i u programu nastave Botanike. Analogno tome, primenom mullaline aplikacije, student bi mogao da stekne uvid u sistem identifikacije spra¹enih i pra¹kastih biljnih droga...

No, kakva æe sudbina mullaline web-aplikacije biti, zavisi najpre od same autorke, od njenih ¾elja i potreba, pa tek za tim od mojih ili va¹ih... jednom reèju, na¹ih potreba.

Ponavljam, diplomski rad æete moæi da vidite (u papiru) ovih dana. Vredi èitanja i gledanja, pa i uèenja napamet.

bilja_tb


frckica-j

ÈESTITAM!!!  :love: Svaka èast na ideji!!!  :~

mullala

Cestitam!!!
:K2:
A, ne, to sam ja...
Nego, profesore, sta mislite da postavim link da ljudi mogu da probaju?

Odoh ja sad da se zabavljam, pozdrav za sve forumase!

Bred

Vec slutim.

Mulalla posalji mi bar na pm.

:K2:

Adonis_Vernalis

I, Brede, kako ti se svidja? Verujem da ti je mullala poslala link...

mullala

Mullala je bila tri dana u Novom Sadu, profesore nisam Vas nasla na tvrdjavi :P
NEgo, Brede, stize private  :K2:

Adonis_Vernalis

Profa je bio na mostu... A na tvrðavi je bilo malo gu¾va...

philoserbiana

sve cestitke i puno srece u daljem radu i zalaganju za farmaceutsku bransu :-)
BRAVO! :love:

stephen