posao spisak apotekacenovnik lekovakontakt

Author Topic: Germanijum Ge132  (Read 55509 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
  • Doktor daktilografskih nauka
  • Ekser koji se istupi sam sebe bruka
    • Farmacija forum
Germanijum Ge132
« on: 06-01-2010, 19:36:07 »

Ovaj organski oblik se danas smatra jednim od najvećih otkrića u nutritivnoj terapiji malignih bolesti. Na ovoj stranici možete pročitati tekst Dr. Snežane Bašić koja je bila na specijalizaciji u Japanu po pitanju upotrebe ovog izvanrednog preparata i možete pogledati kratku emisiju snimljenu za RTS 1, 'U zdravom telu', u kojoj Dr. Bašić objašnjava zašto je Ge132 toliko jedinstven i svakom potreban dodatak ishrani. Nakon što pročitate ono što je ovde napisano i pogledate film, javite nam se da se dogovorimo u sustretu uživo sa Dr. Snežanom Bašić.

Smatra se najjačim prirodnim antioksidansom. Antioksidansi su oni molekuli koji lako otpuštaju tj. predaju elektron slobodnom radikalu, kome u poslednjoj orbitali nedostaje elektron. U stanjima stresa se oslobađa ogromna količina slobodnih radikala, koji nesmetano prolaze ćelijsku membranu i dolaze do jedra, gde čine veliku štetu ćeliji inicirajući njenu nekontrolisanu deobu, tj. nastanak malignih tumora. Proces nekontrolisanih deoba ćelija nastaje zbog pada koncentracije kiseonika u ćelijskom jedru.
[youtube=425,350]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/WtAzTpzeee0&hl=en_US&fs=1&color1=0x006699&color2=0x54abd6"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/WtAzTpzeee0&hl=en_US&fs=1&color1=0x006699&color2=0x54abd6" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

nastavak -> http://www.germaniumge132.com/

Offline frckica-j

• Moderator
  • Ultra mega giga forumas
Odg: Germanijum Ge132
« Reply #1 on: 06-01-2010, 21:36:34 »
Nećeš vjerovati, ovo sam sinoć tražila po netu za tatinog prijatelja. Prvo sam mislila da se radi o biljkama, rodu Germanium...  :wink:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #2 on: 06-01-2010, 22:16:52 »
I ja sam mislio.  :K2:
Trenutno je pomama za ovim.  :wink:

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #3 on: 07-01-2010, 14:02:43 »
Ima li kod vas u apotekama ovo da se kupi? Pošto taj čovjek koji me je zamolio za informacije sada želi da to kupi, ali kod nas još nije stiglo. Ili bar nije bilo prije praznika, pošto je čika Dodo proglasio pola januara neradnim danima, uprkos svemu i svakome!  :wink:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #4 on: 07-01-2010, 17:39:29 »
Ima, cena je 5220din. Posalji pare pa ti saljem robu, ti koliko se ugradis ugradis, ne zanima me.  :K2:
Salim se.  :wink:

Offline andjelina

• Prolaznik
  • **
« Reply #5 on: 08-01-2010, 18:48:14 »
Martindale navodi da izaziva ozbiljno ostecenje bubrega, pa ne bi trebalo preporucivati njegovu primenu.Navedene su i naucne studije koje to potvrdjuju,kao i da je u Engleskoj Ministarstvo zdravlja zabranilo primenu u dijetetskim suplementima zbog velikog broja prijavljenih slucajeva nefrotoksicnosti, cesto i sa fatalnim ishodom!

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #6 on: 08-01-2010, 20:18:34 »
Hvala Andji!!! Te neželjene efekte sam takođe tražila, ali naravno da nisam našla! Doduše nisam baš imala ni mnogo vremena!  :jub:

5220 din!!! :shock :face: Alo bre, pa to je preko 50 eura! Za suplement izdvojiti tolike pare!!!  :wall:

Offline Bred

• The S[h]ef
  • Administrator
    • Farmacija forum
« Reply #7 on: 10-01-2010, 20:44:53 »
Two Japanese women and one Japanese man, who had been taking the same germanium preparation, mainly containing inorganic germanium, as an elixir for health almost every day at 90 mg of germanium per day for 6 to 20 months, suffered from chronic renal failure. Histological examination of the kidney in one patient showed marked interstitial changes with vacuolar degeneration of the renal tubules. High germanium concentrations were found in hair and nails of the three patients, but no germanium was detected in hair or nails of normal persons. These results suggest that long-term use of a germanium preparation at high dosage can cause serious renal tubular damage and renal failure due to germanium toxicity.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2714027

Dakle, ni u cemu ne treba preterivati :?:
 :wink:

Chronic tubulointerstitial changes induced by germanium dioxide in comparison with carboxyethylgermanium sesquioxide (http://www.nature.com/ki/journal/v40/n5/abs/ki1991289a.html)
GERMANIUM (http://www.ithyroid.com/germanium.htm)
« Last Edit: 10-01-2010, 20:51:58 by Bred »

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #8 on: 10-01-2010, 21:28:37 »
Hvala šefe!  :jub:

Offline mrvicaaa

• Pocetnik
  • *
« Reply #9 on: 28-01-2010, 19:02:11 »
Postoji razlika izmedju germanium dioxid-a, koji nije organski, i germanium sesquioxid-a odnosno organskog germanijuma. tako se i kod nas pojavio, pored ovog organskog, i neogrganski germanijum koji je inace zabranjem u evropi. tako da ljudi oprez...

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #10 on: 30-01-2010, 16:53:02 »
E to je već komplikacija...mhmmm  :hm

Offline mrvicaaa

• Pocetnik
  • *
« Reply #11 on: 30-01-2010, 17:14:41 »
pa ja mislim da se uglavnom prodaje ovaj organski, njegova kutija je crvena i on se proizvodi u japanu. ako treba neka informacija slobodno pitaj :)

Offline SPAJALICA

• Redovan clan
  • *
« Reply #12 on: 30-01-2010, 18:37:41 »
Da li neko možda zna u čemu se rastvara germanijum, u slučaju da se aplicira eksperimantalnim životinjama (npr. pacovima)?

Offline frckica-j

• Moderator
« Reply #13 on: 31-01-2010, 17:21:18 »
pa ja mislim da se uglavnom prodaje ovaj organski, njegova kutija je crvena i on se proizvodi u japanu. ako treba neka informacija slobodno pitaj :)

Hvala. Informacije sam sve proslijedila. A bitno je znati neke stvari i zarad budućeg posla...  :love:

Offline winx

• Turista
  • *
« Reply #14 on: 01-02-2010, 02:02:42 »
Ja probala pre par meseci,u početku mi se činilo da deluje kao energetski stimulans,međutim nakon nedelju dana korišćenja,nisam imala više takav osećaj.Doduše,nisam imala konkretnu indikaciju za njegovo korišćenje,tako da ne znam pomaže li ljudima sa nekom dijagnozom,ali ja nisam ,,dobila krila",a očekivala sam,bar mala.Ja sam ga poručila telefonom,ima broj na internetu i koštao je oko 4.900,00.P.S.Nikad do sad nisam koristila nikakav energetski stimulans,tako da ne mogu da uporedim osećaj,a pošto na mene kafa deluje kao sedativ,možda sam ja izuzetak koji potvrđuje pravilo.I da,bio je japanski.

ALIMS :: Ministarstvo zdravlja :: Farmaceutska komora :: RFZO :: Farmaceutski fakultet
Sajt info: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: Disclaimer
Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo i zajednicko vlasnistvo vlasnika www.farmaceuti.com sajta i autora tekstova. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je iskljucivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Za sve ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatrazite odobrenje od vlasnika www.farmaceuti.com sajta ili autora teksta. Kompletnu odgovornost za sadrzaj objavljenih tekstova kao i posledice koje mogu nastati usled objavljivanja snose iskljucivo njihovi autori, ciji je pseudonim oznacen pored sadrzaja teksta.
Copyright © 2006-2020 "Farmaceuti.com", all rights reserved - sva prava zadrzana